Demir Boru

Endüstriyel alanda en fazla tercih edilen boru çeşitlerinden bir tanesi demir borudur. Karaca Metal olarak sizlere her biri dünya kalite standartlarına göre üretilmiş olan demir boru çeşitlerinden sunuyoruz. Bu kaliteli demir borular sayesinde çalışmalarınıza hem hız kazandıracak hem de kaliteli bir inşaya imza atacaksınız.

Oldukça işlevsel özellikleri ile dikkat çeken demir boru çeşitleri aynı zamanda korozyona karşı da yüksek direnç sahibidirler. En büyük avantajlarından bir tanesi de kolay temizlenebilir oluşlarıdır. Bu anlamda temizlik için ayırdığınız zamandan da ciddi anlamda tasarruf edebilir ve işlerinize aralık vermeden devam edebilirsiniz.

Demir Boru Özellikleri Nelerdir?

İşlevselliği yanı sıra dekoratif bir görünüm de sağlayan demir borular paslanmaz malzemeler ile üretilmiştir. Demir borular kendi içlerinde paslanmaz çelik çekme ve çelik dikişli olarak ikiye ayrılırlar. Demir boyu ölçülerini standart bir şekilde ayarlamak mümkündür. Ancak bunun yanında ihtiyaca göre özel olarak da ayarlanabilmektedirler. Karaca Metal olarak sizlerin ihtiyacına göre demir boru ayarlamaları yapmaktayız.

Sanayi boruları özellikle basınç değerlerinin yüksek olduğu alanlarda sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu boruların kesimlerinin profesyonel bir şekilde yapılmış olması son derece önemlidir. Yüksek basınca karşı son derece dayanıklı olan borular paslanmaz çelik dikişli olarak tasarlanmıştır. Tek parça olarak dökülme özelliğindeki borular ise sıcak bir durumdayken farklı kalıplara dökülme işlemi uygulanarak yuvarlar formunu almaktadır.

Yapılacak kesme işleminden sonra ise demir boruların soğutma işlemine geçilmektedir. Ardından silindir makinelerin boru üzerinde bırakma ihtimali olan lekeler de temizlenmektedir. Akabinde yapılan asitleme işlemi sonrasında ise borular yeniden temizlenmektedir. Bu sayede son kullanıma hazır edilmektedir. Ancak tüm bu işlemlerden önce mutlaka boruların ölçülerinin alınması ve gerekli işaretlerin üzerine konması önemlidir. Demir boruların parçaları elde edildikten sonra kesim ölçülerini son bir kez kontrol edilmektedir.

Demir Boru Fiyatları Nedir?

Demir borularda fiyatlandırma boru çaplarına göre yapılmaktadır. Fiyatlamada konusunda belirleyici unsur teknik özellikleri ile modelleri olmaktadır. Karaca Metal olarak demir boyu fiyatlandırmalarını müşterilerimizin lehine yapmaktayız. Farklı seçenekler söz konusu olduğundan hemen herkesin bütçesine uygun demir boyu modeli bulmak mümkündür. Hem ekonomik hem de kaliteli demir borular sayesinde daha güvenilir bir çalışma ortamı yaratmanız mümkündür. Bu anlamda maliyetinizi de oldukça düşürmüş olacaksınız. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan firmamızı tercih ederek büyük avantaj sağlayabilirsiniz.

Demir Boru Nerelerde Kullanılır?

Demir boruların kullanım alanları oldukça geniştir. Günümüzde sektör olarak çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Kullanışlı olmasının yanı sıra parlak yüzeyleri ile dekoratif anlamda da büyük avantaj sağlamaktadır. Demir borular en çok inşaat sektöründe kendisine yer bulmaktadır. Hastane, AVM, okul ve endüstriyel üretim alanlarında farklı boyutlarda demir boru kullanılmaktadır. Demir borular ıslak zeminde kaymayan ve neme karşı dayanıklı olan ürünlerdir. Bu sebeple de sıklıkla tercih edilirler.

Sadece inşaatta değil ziraat endüstrisinde de demir boruların kullanımı oldukça yaygın olmaktadır. Hem soğuk hem de sıcak olarak kendini ayarlayabilme kapasitesi bulunan ürünler arasında kendisini gösteren demir borular oldukça uzun ömürlüdürler. Projenize en uygun demir borular için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Yılların tecrübe ve deneyimini elinde bulunduran firmamız ihtiyacınızı en hızlı şekilde karşılamakla beraber bu anlamda projenizin hız kazanmasını da desteklemektedir.

Karaca Metal olarak sizlere sunduğumuz demir boru çeşitlerine göz gezdirebilir ve arzu ettiğiniz modeli sipariş verebilirsiniz. Müşterileri ile daima temas halinde olan ve onların isteklerini kusursuz bir şekilde yerine getirmeyi kendisine prensip edinmiş firmamız Karaca Metal projeniz için en doğru ürünlerle yanınızda olmaya devam edebiliyor.

Demir Boru İstanbul

Sıvı ve gaz aktarımını nitelikli haliyle sağlayabilen bu demir borulardan faydalanmak her zaman mümkün olmaktadır. Sıklıkla sorulan, araştırılan demir boru İstanbul ve çevresi için hizmet gösteren, kullanıma uygun şekilde üretim sağlayan firma arayışı noktasında Karaca Metal firmamız ile her zaman çalışabilirsiniz. Birçok alanda, birbirinden farklı amaçlar için kullanılan bu borular ile beraber istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. En sık kullanılan metal borular konusunda birbirinden farklı özelliklerde bu boruların kullanım alanına göre faydasını görebilirsiniz. 

Kaynak, çekme ya da döküm nitelikleriyle beraber borular hazırlanmaktadır. Metal boru imalatı süreci boyunca İstanbul’da Karaca Metal ile çalışarak, ihtiyaçlarınıza uygun şekilde projelerinize yönelik boru üretiminden faydalanabilirsiniz. Çekme adı alan dikişsiz borular ya da kaynak boru olarak nitelendirilen dikişli borular gibi birçok boru çeşitlerinin hem mukavemeti hem de özellikleriyle beraber faydalanabilirsiniz. Suların aşındırıcı etkisi olması nedeniyle, herhangi bir şekilde dayanıklı yapısı sayesinde de hiçbir şekilde sorun yaşamadan su borusu olarak kullanımı yaygın olacak şekilde tercihler yapılabilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon