Doğalgaz Boruları

Çoğu insan doğal gaz borularının sadece gaz aktarımında kullanıldığını düşünür. Doğal gaz borularının kullanım alanları düşünüldüğünde durumun böyle olmadığı kolayca anlaşılır. Borunun boyutu boru boyunca geçebilecek gaz miktarını belirler. Borunun uzunluğu ne kadar uzun olursa akış hacmi bir o kadar düşük olur. Peki doğalgaz boruları özellikleri nelerdir ve doğalgaz boruları nerede kullanılır diye merak ediyorsanız yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

 

Doğal gaz borusu olarak farklı tipte borular kullanılabilir. Çelik ve bakır en yaygın malzemelerdir. PVC ve PE boruları ise yerin altında olan borular için kullanılabilirler. Bunlar tamamen boruların kullanım alanlarına göre değişiklik gösterirler. Bu nedenle doğal gaz boruları bütün olarak değil parça halinde üretilirler.

Doğal Gaz Borularında Karaca Metal Farkı

Siyah metal boruların doğal gaz için tek dağıtım malzemesi olduğu düşünülmemelidir. Bunun için daha ucuz maliyetli ve daha hafif metalden üretilen çeşitli ürünler vardır. Her ürünün kendine özgü avantajları olsa bile Karaca Metal tarafından üretilen doğal gaz borularını tercih ederek projeniz için en doğru doğal gaz borularını temin etmiş olursunuz. Doğalgaz boruları firmaları arasında yer alan Karaca Metal, doğalgaz boruları kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

 • Doğal gaz borusu ürünleri açısından geniş çeşitliliğe sahip ürün yelpazesi
 • Doğal gaz borusu üretim aşamasında süreğen kalite kontrolü
 • Doğal gaz borusu ürünlerinde %100 zamanında teslimat sözü
 • Rekabetçi fiyat politikası ile müşterileri memnun edebilecek ürün fiyatları
 • Doğal gaz borusu tedarik hizmetinde hız, güven ve kalite odaklı yaklaşım
 • Her projede uzun vadeli olarak kullanılabilecek doğal gaz borusu üretimi
 • Müşteri memnuniyeti merkezli üretim ve hizmet anlayışı

Karaca Metal Doğal Gaz Boruları

Karaca Metal tarafından üretilen doğal gaz boruları, doğal gaz borularının kullanıldığı her alan için elverişli ürünlerdir. Doğal gaz boru üretiminde önceliğimiz müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktır. Onlara en uygun fiyatla en kaliteli ürünleri sunmaya çalışırız. Doğalgaz boruları plaka ve doğalgaz boruları çeşitleri ile ön plana çıkan Karaca Metal, doğalgaz boruları fabrikası olarak da hizmet sunmaktadır.

Karaca Metal doğal gaz boruları farklı projelerde tercih edilebilirler. Tüm projeleriniz için en ideal çözümü bulmak istiyorsanız doğal gaz borularımızı tercih edebilirsiniz. Karaca Metal ile çalışmayı tercih etmeniz durumunda projeniz için iyi bir ortam bulmuş olursunuz. Doğalgaz boruları ağırlıkları arasında projelerinize özel seçenekler yer almaktadır. Doğalgaz boruları birim fiyat seçenekleri her kişinin bütçesine uyum sağlamaktadır.

 

Sizin önceden kesilmiş standart boyutlarda doğal gaz boruları tedarik edebiliriz. Talepleriniz daha farklıysa size özel boyut ve ebatlarda üretim gerçekleştirebiliriz. Karaca Metal her zaman kalite, hız ve güven merkezli hizmet anlayışıyla ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışan demir ve çelik endüstrisinin güvenilir üyelerinden biridir.

KULLANIM ALANLARI

Doğal gaz borularının kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Genellikle basınca dayanıklı malzemelere ihtiyaç duyulan her alanda kullanılırlar. Özellikle maden taşımacılığı en yaygın kullanım alanlarından biridir. Yerin altında olan tesisatlarda, gazların taşınmasında ve petrol iletim merkezlerinde doğal gaz boruları kullanılır.

 • Dayanıklı yapıları nedeniyle doğal gaz boruları maden taşımacılığında kullanılırlar.
 • Gazların iletiminde doğal gaz borularının nitelikli yapılarından faydalanılır. Doğalgaz boruları ölçüleri de kişilerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Yer altında kalan doğal gaz tesisatlarında doğal gaz boruları kullanılır.
 • LPG gazlarının taşınmasında doğal gaz borularının kullanımı tercih edilir.
 • Petrol iletim merkezlerinde dayanıklı olan doğal gaz boruları kullanılır.
 • Yüksek mukavemetin gerekli olduğu petrol kuyularında ve sondaj işlemlerinde doğal gaz borularından yararlanılır.

 

Benzer Ürünler
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon