Doğalgaz Boruları

Doğal gaz borularının günümüzde birçok çeşitli alanda kullanıldığını biliyor muydunuz? Doğal gaz boruları, dayanıklı olması sayesinde kullanım alanları düşünüldüğünde birçok alana hitap etmektedir. Doğal gaz borularının çeşitli kullanım amaçlarıyla beraber, boru boyu geçen gaz miktarı, boru uzunluğu ise akış hacminde düşüklüğü ya da yüksekliği belirleyen niteliklerdir. Doğalgaz borusunun en çok kullanıldığı alanlar nelerdir? 

Borular, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre birbirinden farklı değişiklikler göstermektedir. Buna göre hem üretimi etkiler hem de amaca uygun boru tipinin değişmesini etkileyen doğal gaz borularının farklı tipteki üretimleri, farklı tipte kullanım hedefler. Çelik veya bakır, doğal gaz borularının üretimi aşamasında en yaygın bilinen malzemeleridir.

Yerin altında boru kullanımlarında ise PVC ya da PE boruları, bilindik ve kullanılan borulardır. Bu noktada doğal gaz borularının üretimi yapılırken parça parça düşünülerek boru üretimleri yapılmaktadır.

DOĞALGAZ BORUSU ÖLÇÜ TABLOSU

  • CİNS:SİYAH DÜZ UÇLU
  • CİNS: GALVANİZ DİŞLİ MANŞONLU
ANMA ÇAPI (MM) DIŞ ÇAP (MM) ET KALINLIĞI (MM) 1 BOY AĞIRLIK ( KG/ MT) KALİTE
1/2'' Ø21,30 MM 2,60 MM 7,800 KG TS EN 10255
3/4'' Ø26,90 MM 2,60 MM 10,080 KG TS EN 10255
1'' Ø33,70 MM 3,20 MM 15,450 KG TS EN 10255
1 1/4'' Ø42,40 MM 3,20 MM 19,860 KG TS EN 10255
1 1/2'' Ø48,30 MM 3,20 MM 22,860 KG TS EN 10255
2'' Ø60,30 MM 3,60 MM 32,220 KG TS EN 10255
2 1/2'' Ø76,10 MM 3,60 MM 41,340 KG TS EN 10255
3'' Ø88,90 MM 4,00 MM 53,640 KG TS EN 10255
4'' Ø114,30 MM 4,50 MM 76,740 KG TS EN 10255
5'' Ø139,70 MM 5,00 MM 97,200 KG TS EN 10255
6'' Ø165,10 MM 5,00 MM 115,200 KG TS EN 10255

Doğalgaz Boruları İçin Karaca Metal Farkı Nedir?

Doğal gaz borularında siyah metal borular, en yaygın boru tipleridir. Fakat doğalgaz borusu için tek tip boru değildir. Çünkü doğalgaz borusunda ucuz maliyeti yakalamak için üretilen hafif metalden yapılan çeşitli boru tipleri de bulunmaktadır. Karaca Metal, doğalgaz borularının üretiminde isteklerinize çözüm sunarken; her üretim ihtiyacına yönelik karşılık verir. Projelerinizde tercih etmek istediğiniz doğalgaz borularında, kaliteli üretimler sağlayan Karaca Metal ile tanışın.

Geniş bir üretim hattına sahip olan Karaca Metal olarak, doğal gaz borusu ürünlerinde istenilen nitelikte üretimler sağlıyoruz. Üretim hattımızda yer alan kalite kontrolü ile birlikte üretimlerimizi %100 güvenilir ve kaliteli bir biçimde sunarken, en doğru zamanda teslim edeceğimizin de garantisini veriyoruz. Müşteri memnuniyetini önemseyen anlayışımız ile fiyat politikasında yüzde 100 güvenilir ve en uygun fiyat sunuyoruz.

Tüm projelerinizde uzun vadeli kullanımlarda, güvenli ve kalite odaklı doğal gaz borusu üretimlerimizde, müşteri memnuniyetini ön planda tutan üretim anlayışımız ile sizlere güvenilir bir hizmeti sunmaktayız. 

Karaca Metal Kalitesiyle Doğal Gaz Boruları Üretim Hizmetleri

Doğal gaz borularının kullanılabilir olduğu tüm alanlarda en iyi kalitede siz de Karaca Metal ile üretim yaptırabilirsiniz. Müşterilerinin beklentilerini karşılama amacıyla bu yolda üretim hattımızda sağladığımız gerçek kaliteli hizmet ile beraber, en uygun fiyat çerçevesinde kaliteli boru üretimi sunmaya hazırız. Doğalgaz borularında plaka ve çeşitlerinin farklılıkları ön plana çıkarken, aranan tüm özelliklerde standart kaliteyi en üste çıkararak sizlere en iyi hizmeti sağlayabilmekteyiz. 

Birbirinden farklı projelerde de değerlendirilebilir olan doğal gaz boruları, kalitesinin farkı sayesinde farklı projelerde kullanıma uygundur. Doğal gaz borularının tercihleriyle beraber en iyi çözümü bulabilir, doğru tercihler adına sizlere çalışmalarınızda destek çıkabiliriz. Projelerinize göre en doğru ağırlıklarda üretimler sunabilir, özel boyutlarda ve ağırlıklarda da doğal gaz boruları yaratabiliriz. Her kişi bütçesine uygun şekilde sağlanacağı gibi özel birim fiyatlarımızı ve en uygun fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Standart ebatlarda üretimlerini sağladığımız doğal gaz borularında tedarik için hazır stoklarımızdan faydalanabilirsiniz. Değerlendirmek istediğiniz talepleriniz için de, özel ebat veya boyutlarda üretim sağlayabiliriz. Bu konuda özel siparişlerinizi bildirmenizle beraber Karaca Metal olarak güvenli ve kaliteli bir hizmeti en iyi şekilde sizlere sağlayabileceğimizden emin olabilirsiniz. 

Doğal Gaz Borularının Çeşitli Kullanım Alanları

Sadece doğalgaz sektöründe değil, birbirinden farklı alanlarda kullanımı bulunan doğal gaz borularının birçok çeşitlilikte kullanım alanları mevcuttur. Basınca dayanıklı bir malzeme kullanımı, boru ihtiyacı doğduğunda kullanılan alanlardan biri olarak doğal gaz kullanılır. Maden taşımacılığında sıkça görülen doğal gaz borularının kullanımı, temelde yer altına dayalı tesisat döşemelerinin birçoğunda, gaz taşıma alanlarında ya da petrol taşıma merkezlerine dayalı alanlarda doğal gaz boruları kullanılmaktadır.

Doğal gaz boruları, maden taşımacılığında kullanıldığı gibi gaz iletimine dayalı birçok alanlarda da, nitelikli özel borular aranır. Bu alanlarda da özel ölçüler ve ihtiyaçlara göre Karaca Metal olarak sizlere hizmet sağlamaktayız. Yakıt tüketimlerine dayalı olarak; LGP gazları taşımacılığında veya petrol iletim alanlarında direkt doğal gaz borularının kullanımı oldukça yaygındır. Petrol kuyuları, sondaj işlemlerinde doğrudan yüksek mukavemetin olması beklenir. Bu alanlarda da doğal gaz boruları kullanılmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon