Galvaniz Boru Ne İşe Yarar?

Mekanik tesisat sistemlerinde yer alan galvaniz borular sıvıların ve yanıcı olmayan gazların iletiminde kullanılır. Isıtma, soğutma, havalandırma, yangın tesisat ve sıhhi tesisat sistemlerinin vazgeçilmez bir parçası olan galvaniz borular sıcak daldırma galvaniz kaplama esaslarına göre üretilmektedir. Peki galvaniz boru ne işe yarar ve satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Sıcak daldırma metoduyla yapılacak olan galvanizleme işlemlerinde galvaniz kaplama kaliteleri için kritik nokta boru hammaddesinin galvaniz kaplamaya uygun olup olmadığıdır. Çeliklerin kaplama yetenekleri P (Fosfor) ve özellikle de Si (Silis) değerlerine bakarak anlaşılabilmektedir.

Çelik fosfor ve silisyum açısından zengin olan maddelere zenginse galvaniz kaplama yapılabilmektedir. Günümüzde galvaniz boru ürünleri özellikle yağışlara karşı üstün dayanıklılık sergilediği için tercih edilmektedir. Uzun yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde kullanabileceğiniz galvaniz borular aynı zamanda sıcaklık değişikliklerine ve rutubete karşı dayanıklılık sağlayabilmektedir.

Galvaniz Borular Hangi Alanlarda Kullanılır?

Nem ve yüksek basınca karşı dirençli olan diğer boru türlerine göre daha dayanıklı olan ve paslanmayı önleyebilecek şekilde tasarlanan galvaniz borular ekonomik olan boru türleridir. Çevre dostu olarak tasarlanan galvaniz borular geri dönüşüme de uygun oldukları için defalarca kullanılabilecek yapıya sahiptir. Boruların dayanıklı olması kuruldukları alanlarda istenilen sıcaklık derecesinde su ve gazın istenilen alana sorunsuz şekilde taşınmasını da sağlar.

Galvaniz boru ürünleri inşaat sektöründeki boru ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Galvaniz borular kireçlenme yapmadıkları için su borularında da kullanılmaktadır. Elektrik direklerinde kimyasal özelliklerinden dolayı da tercih edilmektedir. Fabrikalar ve okullarda da dayanıklı oldukları için kullanılan galvaniz borular havalandırma tesisatlarında da kullanılır. Galvaniz boru fiyatları seçeceğiniz ürünün modeline ve teknik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon