Galvanizli Saclar

Sac çeşitleri içerisinde yer alan galvanizli saclar karbon çelik olup bu ürünlerin her iki yönü de çinko kaplıdır. Sıcak daldırma yöntemi sayesinde her iki kısmın da çinko kaplı olması için gerekli işlemler uygulanmaktadır.. Bu işlem neticesinde elde edilen çinko tabakası baz çelik için doğrudan yapılmış olan, kar tanesi ya da parçalı tasarımlarıyla özel olarak çinko tabakası elde edilir. Çinko tabakası esasen birbirine bağlı kaplanmış görevi üstlenir. Şimdi bir diğer yönden galvanizli sac uygulaması tam olarak nedir, ne gibi alanlarda kullanılır bunu inceleyelim.

Galvaniz sac uygulamasında doğrudan sıcak daldırma uygulaması yöntemi dediğimiz tür öncelikle 460 derecelik sıcaklıkla erimiş çinko banyosundan geçirildikten sonra ince üretilmiş bir çinko tabakası ile çelik ya da demirin kaplanmasıdır. Ortaya çıkarılan bu sac kimyasal etkileşime girmesi takdirde çinko karbonat oluşturmak için karbondioksit ile çinko oksit oluşturmak için ise oksijenle reaksiyona girer. Bu sayede paslanmaya karşı direnci de yükselmektedir.

Galvanizli sac hafif, yüksek mukavemetli, korozyona dayanıklı ve çevre dostudur. Herhangi bir şekilde paslanmaması istenen kullanım alanlarının tümünde galvanizli sac sıklıkla tercih edilir. Bu ürünleri yüzeydeki kristalleşme yani pul deseni olarak tanımlamak mümkündür.

Karaca Metal Farkı ile En Kaliteli Galvanizli Sac Ürünleri

Sektörde yılların tecrübesini elinde bulunduran Karaca Metal, sıcağa daldırma yöntemiyle elde edilen galvanizli sac üretimlerinde de farkını daima göstermektedir. Müşterilerine çözüm odaklı hizmet sunan firmamız müşteri talep ve istekleri doğrultusunda daima en iyiyi, en kaliteliyi vermeye odaklanmıştır. Karaca Metal,

● Galvanizli sac dendiğinde ürün kalitesini daima birinci planda tutar.
● Önceden planlanmış olan zamanlamaya uygun olarak ürünleri tam vaktinde teslim eder.
● Müşteri odaklı çözümler sunar.
● Sadece satış esnasında değil satış sonrasında da müşterilerine gereken desteği sunar.

Galvanizli Sac Ürün Özellikleri

Galvanizli sac ürün ihtiyaçlarınızda kaliteliyi istemek en doğal hakkınız. Karaca Metal olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre hareket ediyor, tüm müşterilerinin irili ufaklı tüm projelerine uygun şekilde üretim sağlayarak kusursuz bir işçilik çıkarıyoruz. Demir çelik sektörü içinde var olan firmalara baktığınızda piyasada belirli standartlarla ürünlerin ortaya çıkarıldığını görebilirsiniz. Karaca Metal ile dünya standartlarına yakın seviyede en doğru standartları uygulayarak müşterilerine en iyisini vaat etmektedir.

Galvaniz sac ürünlerinden tercih ettiğiniz takdirde Karaca Metal’de her üretim çeşitleriyle, istediğiniz ebat ve hacimlerde saca sahip olabilirsiniz. Ürün yelpazesi en geniş markalardan bir tanesi olan Karaca Metal tüm ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde karşılamaktadır. Bizim için sac talepleri doğrultusunda müşterilerimize en iyiyi ve kaliteliyi vermek önceliğimiz olmuştur.

Karaca Metal olarak her daim kendini geliştiren, yeniliğe açık bir hizmet anlayışını benimsemişizdir. Yeni teknolojileri yakınen takip eden firmamız bu teknolojiyi ürünlerine en iyi şekilde yansıtır. Ürün siparişlerinde zamanlama bizim için oldukça önemlidir. Galvanizli saclarında ağırlık ve kalınlık tercihlerinize göre ayarlanmaktadır.

Galvanizli Sac Kullanım Alanları Nerelerdir?

Galvanizli saclar önceden boyalı ya da sonradan boyalı olmak üzere yalın bir şekilde dahi kullanılabilen ürünlerdir. Hem üretimi hem de damgalanması oldukça kolay olan galvanizli saclar, çoğunlukla paslanmanın hiçbir şekilde gözlenmemesi gereken alanların tamamında ki uygulamalarda tercih edilirler.

Galvanizli saclar;

● Sac ailesinin pek çok üyesinde olduğu gibi otomotiv sektöründe sıklıkla tercih edilirler.
● Havalandırma altyapısını en doğru şekilde hizmete açık hale getirmek için kullanılan tesisat altyapısına (HVAC) dair tüm ekipmanlarda kullanılmaktadır.
● Çocuk oyunu alanı ekipmanlarında kullanırlar.
● Uygun koşullar sağlandığı takdirde çatı ürünü olarak kullanılırlar.
● Metal ya da prefabrik yapılarda kullanılırlar.
● Sahip olduğu genel nitelikleri itibarı ile elektrik kutularında kullanımı söz konusudur.

Benzer Ürünler
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon