İnşaat demirleri betonarme yapılarda gerdirme tertibatı olarak kullanılan betonu güçlendirmek için kullanılan çelik ürünlerdir. Beton sıkıştırma altında güçlü olsa bile zayıf çekme dayanımına sahiptir. İnşaat demiri yapının çekme dayanımını önemli ölçüde arttırır. İnşaat demirinin yüzeyi beton ile daha iyi bir yapışma sağlamak için genellikle deforme olur.

 

En yaygın inşaat demiri genel olarak deforme modellere sahip sıcak haddelenmiş yuvarlak çelik çubuk ürünleridir. Her ne kadar farklı alternatifler söz konusu olsa bile çelik ürünler korozyona karşı çok daha dayanıklıdırlar. Özellikle korozyon dayanıklılığı için inşaat demirlerinin kaplanması dahi bir seçenektir. Ayrıca çeliğe alternatif olan inşaat demiri türleri daha pahalı olmakla beraber ihtiyaç duyulan mekanik özellikleri sunmakta etkisiz kalırlar.

İnşaat Demirlerinde Karaca Metal Farkı

İnşaat demirleri betonarme yapılarda destek ürünü olarak kullanılırlar. Deforme olmuş yüksek mukavemetli bu çubukların üretimini gerçekleştiren Karaca Metal projenizde ihtiyaç duyduğunuz mekanik özelliklere uygun inşaat demirlerini bulmanıza yardımcı olabilir.

  • İnşaat demirleri üretiminde kaliteli ve hızlı üretim sözü
  • İnşaat demirleri dahil olmak üzere hadde ürünlerinde geniş ürün yelpazesi
  • İnşaat demirlerinde %100 zamanında teslimat garantisi
  • Kalite odaklı hizmet anlayışı ile üst düzey müşteri memnuniyeti
  • Demir ve çelik endüstrisinde ürün temini konusunda rekabetçi fiyat politikası

Karaca Metal İnşaat Demiri Hadde Ürünleri

Karaca Metal en son standartlara uygun inşaat demirlerini temin eder, keser ve büker. Böylece müşterilere ihtiyaç duydukları şekilde inşaat demirleri sunmayı başarır. İnşaat demirlerinde tüm ürünlerimiz üst düzey kalitede olup her projede kullanılabilecek niteliktedirler.

 

İnşaat demirleri betonu güçlendirmek için gerdirme tertibatı olarak yaygın olarak kullanılan çelik ürünlerdir. İnşaat demirlerinin yüzeyi beton ile iyi bağ oluşturması için özel olarak düzenlenebilir. Karaca Metal bu tür detaylara takılmadan tercih edebileceğiniz endüstriyel tecrübesi olan bir markadır.

 

-- İNŞAAT DEMİRİ AĞIRLIK TABLOSU --

 

Karaca Metal hadde ürünlerinin üretiminde endüstrinin lider markalarından biridir. Hizmet anlayışımız daima kalite ve süreklilik üzerine kuruludur. Herhangi bir ölçekteki projenizde size yardımcı olabilmek için istediğiniz ürünleri temin edebiliriz. Profesyonel ve gelişimci ekibimiz demir ve çelik endüstrisinde yaşanan son gelişmeleri yakından takip ederek hizmet yaklaşımını her zaman diri tutmayı başarır.

KULLANIM ALANLARI

Beton sıkıştırıldığında çok kuvvetli olan ancak gerginlikte nispeten zayıf kalan bir malzemedir. Betonun davranışındaki bu dengesizliği ortadan kaldırmak için çekme yüklerini taşımak adına inşaat demirleri kullanılır ve beton inşaat demirinin içine dökülür. İnşaat demirlerinin temel kullanım alanı bu şekildedir ancak farklı kullanım alanları da mevcuttur:

  • İnşaat demirleri yapılarda yapının tasarım yüklerini desteklemek ve onun ihtiyaç duyduğu direnci karşılamak için kullanılır.
  • İnşat demirleri yapılarda termal güçlendirme şeklinde sıcaklık gibi değişimlerde yaşanabilecek büzülmeleri ortadan kaldırmak için değerlendirilen bir üründür.
  • İnşaat demirleri çeşitli koşullarda daha geniş alana yayılacak yükler için yeterli direnç sağlamak için değerlendirilir.
  • İnşaat demirleri yapılarda yer alan diğer çelik ürünleri doğru konumda tutmak için kullanılabilir.
Benzer Ürünler
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
Telefon