İnşaat demirleri betonarme yapılarda gerdirme tertibatı olarak ve betonu güçlendirmek için kullanılan çelik ürünlerdir. Beton sıkıştırma altında güçlü olsa bile zayıf çekme dayanımına sahiptir. İnşaat demiri yapının çekme dayanımını önemli ölçüde arttırır. İnşaat demirinin yüzeyi beton ile daha iyi bir yapışma sağlamak için genellikle deforme olur.

En yaygın inşaat demiri genel olarak deforme modellere sahip sıcak haddelenmiş yuvarlak çelik çubuk ürünleridir. Her ne kadar farklı alternatifler söz konusu olsa bile çelik ürünler korozyona karşı çok daha dayanıklıdırlar. 

Özellikle korozyon dayanıklılığı için bu ürünlerin kaplanması dahi bir seçenektir. Ayrıca çeliğe alternatif olan inşaat demiri türleri daha pahalı olmakla beraber ihtiyaç duyulan mekanik özellikleri sunmakta etkisiz kalırlar.

İnşaat Demirlerinde Karaca Metal Farkı

İnşaat demiri genel olarak betonarme yapılarda destek ürünü olarak kullanılmaktadır. Deforme olmuş yüksek mukavemetli bu çubukların üretimini gerçekleştiren Karaca Metal, projenizde ihtiyaç duyduğunuz mekanik özelliklere uygun inşaat demiri ürünleri bulmanıza yardımcı olabilir.

  • Kaliteli ve hızlı üretim sözü
  • İnşaat demiri dahil olmak üzere hadde ürünlerinde geniş ürün yelpazesi
  • Bu ürünlerde %100 zamanında teslimat garantisi
  • Kalite odaklı hizmet anlayışı ile üst düzey müşteri memnuniyeti
  • Demir ve çelik endüstrisinde ürün temini konusunda rekabetçi fiyat politikası

Karaca Metal İnşaat Demiri Hadde Ürünleri

Karaca Metal en son standartlara uygun inşaat demirlerini temin eder, keser ve büker. Böylece müşterilere ihtiyaç duydukları şekilde bu çelik yapıda demirleri sunmayı başarır. Tüm ürünlerimiz üst düzey kalitede olup her projede kullanılabilecek niteliğe sahiptirler.

Betonu güçlendirmek için gerdirme tertibatı olarak yaygın olarak kullanılan çelik ürünlerdir. Bu materyallerin yüzeyi beton ile iyi bağ oluşturması için özel olarak düzenlenebilir. Karaca Metal bu tür detaylara takılmadan tercih edebileceğiniz endüstriyel tecrübesi olan bir markadır.

Karaca Metal hadde ürünlerinin üretiminde endüstrinin lider markalarından biridir. Hizmet anlayışımız daima kalite ve süreklilik üzerine kuruludur. Herhangi bir ölçekteki projenizde size yardımcı olabilmek için istediğiniz ürünleri temin edebiliriz. Profesyonel ve gelişimci ekibimiz demir ve çelik endüstrisinde yaşanan son gelişmeleri yakından takip ederek hizmet yaklaşımını her zaman diri tutmayı başarır.

İnşaat Demirinin Kullanım Alanları

Beton sıkıştırıldığında çok kuvvetli olan ancak gerginlikte nispeten zayıf kalan bir malzemedir. Betonun davranışındaki bu dengesizliği ortadan kaldırmak için çekme yüklerini taşımak adına inşaat demirleri kullanılır ve beton inşaat demirinin içine dökülür.  Temel kullanım alanı bu şekildedir ancak farklı kullanım alanları da mevcuttur:

  • İnşaat demirleri yapılarda yapının tasarım yüklerini desteklemek ve onun ihtiyaç duyduğu direnci karşılamak için kullanılır.
  • Bu ürünler yapılarda termal güçlendirme şeklinde sıcaklık gibi değişimlerde yaşanabilecek büzülmeleri ortadan kaldırmak için değerlendirilen bir parçadır.
  • İnşaat demirinde nervürlü olanlar çeşitli koşullarda daha geniş alana yayılacak yükler için yeterli direnç sağlamak için değerlendirilir.
  • İnşaat demiri yapılarda yer alan diğer çelik ürünleri doğru konumda tutmak için kullanılabilir.

İnşaat Demiri Hakkında Teknik Bilgiler

Soğukta burularak üretilmektedirler. Nervürlü demirler Mangan (Mg) ve karbondan (C) oluşmakla birlikte kaynaklanabilirlik özelliğine sahiptirler. 

Bu ürünler üretilirken içerisinde yer alan karbon oranın %25'in altında olması gerekmektedir. Çok sert bir yapıya sahip olan nervürlü demirler, kırılgan olma niteliğini de bünyesinde barındırmaktadır. 

Sağlam formu sayesinde konut yapımında sıkça kullanılmaktadır. Isıl işleme tabi tutulan bu ürünler, Manga, Nb Va Vo gibi alaşım elementlerinden oluşmaktadır. 

Bu sayede esnek bir yapıya sahip olmaktadırlar. İnşaat demirinin kalitesi arttırmak için sıcak haddelemeden sonra vurma ve çekme gibi soğuk işlemler uygulanmalıdır. 

Kontrollü su soğutma yöntemi ile sıcak haddelenen demir, su verme ünitesine konulmaktadır. Demirin betona eklenmesi sonrasında ise martenzit bir kabuk oluşur. Kırılgan bir yapıya sahip oldukları için ısıl işleme tabi tutulmaktadırlar. Bunun amacı ise dayanıklılığını arttırmak, kırılgan yapısını güçlendirmektedir. 

Karaca Metal olarak her üründe olduğu gibi nervürlü inşaat demiri ihtiyacınıza da profesyonel çözümler sunmaktayız. Standart formların yanı sıra gereksinim duyduğunuz ölçü ve ebatlarda üretim gerçekleştirmekteyiz. 

Hızlı, kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı alışverişin en doğru adresi olarak tanımlı olmamızın sebebi müşteri memnuniyeti odaklı stratejimizden kaynaklanmaktadır. 

Siz de hemen inşaat demir fiyatları sayfamıza bakabilir ve bizi tanışmak için arayabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Köşebentler
Köşebentler, iki tarafından birine yatırıldığı zaman L şeklini alan hadde ürünüdür. Köşebentler yapısal eleman olarak veya tamirat ve imalat...
T Profil Demirleri
T profil demirleri veya T kirişleri, inşaatta diğer yapısal şekillerden daha az kullanılan ama daha fazla avantaj sunabilen hadde ürünleridi...
Kare Dolu Demir
Kare dolu demir, genel montaj veya üretim için birçok farklı endüstride yaygın olarak kullanılan hadde ürünleridir. Ayrıca, tesis ekipmanlar...
NPI Demirleri
NPI demirleri birçok farklı şekil ve boyutta olabilirler. Bunlara aynı zamanda kiriş adı verilir. En yaygın olanları I ve H şeklinde olanlar...
NPU Profiller
NPU profiller, endüstriyel ve yapısal amaçlar için özel olarak biçimlendirilen ürünlerdir. NPU demir açılımı profil demirdir. NPU profiller...
Transmisyon Mili Yuvarlak Demir
Transmisyon mili yuvarlak demiri çok spesifik bir çapta döndürülen ve taşlanan yuvarlak çubuk ürünlerdir. Transmisyon mili yuvarlar demirler...
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
Telefon