İnşaatta Hangi Malzemeler Kullanılır?

Her gün etrafımızda onlarca yeni yapı inşa ediliyor. Sürekli olarak benzer malzemelerin kullanıldığını görüyoruz. Ancak inşaatta hangi malzemeler kullanılır sorusunun cevabını gördüğünde hepimiz büyük bir şaşkınlık yaşıyoruz. Çünkü inşaatlarda farklı amaçlarla binlerce malzeme kullanılıyor.

İnşaatta kullanılan malzemeler tek tek sayılması çok da mümkün olmayan ürünlerdir. Temel olarak inşaat malzemelerinden bahsetmemiz gerekirse betonlar, demir çeşitleri ve yalıtım malzemeleri ön plana çıkmaktadır.

Yapıların her zaman dayanıklı olması ve konforlu bir yaşam alanı sunması istenir. Demir ve beton gibi ana malzemelerin yanı ısıra ısı yalıtımı için kullanılan malzemelerin ön plana çıkmasının sebebi budur.

Karaca Metal olarak bizler yapı malzemelerinin en önemli olan demirin üretimini ve satışını gerçekleştiriyoruz. Sunduğumuz demi ürünler inşaatların birçok farklı noktasında tercih ediliyor. Tabi ki firmamız tarafından sunulan malzemelerin özellikleri de kullanım alanlarına göre değişiyor.

İnşaat demirlerinden tesisat borularına, yapı profillerinden çelik hasırlara kadar farklı alanlarda kullanılan demir ürünlerin büyük bir kısmı firmamız tarafından üretiliyor.

İnşaatların Olmazsa Olmazı İnşaat Demirleri

İnşaat sektöründe demir dendiğinde akla ilk olarak inşaat demiri gelir. İnşaatlarda beton kullanımın başladığı dönemden itibaren inşaat demirleri de kullanılmıştır. İlk dönemlerde düz olarak üretilen demirler artık yüzey alanının genişlemesi ve daha iyi düzeyde dayanım sunması için nervürlü olarak üretilmektedir.

İnşaat sürecinin en önemli parçası olan demirlerin üretiminde firmamız kusursuz bir hizmet sunar. İnşaatlar için üretilen demirlerde 12 metre standardı bulunur. Firmamız da bu standarda uyarak demir üretimlerini gerçekleştirir. İstenen her çapta demir üretimimiz söz konusu olacaktır.

Karaca Metal güvencesi altında üretilen inşaat demirleri kiriş, kolon ve döşemelerde sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Yapının depreme karşı dayanımında aranan kusursuz hizmeti sunar.

Büyük Yapılar İçin Tasarlanan Yapı Profilleri

Proje mimarı tarafından ortaya çıkarılan muhteşem yapılar betonarme olarak tamamlanamaz. Stadyumlar, gökdelenler ya da havalimanı inşaatlarında çelik profillerin kullanılması gerekmektedir. Demir çelik sektöründe her zaman zirvede yer alan Karaca Metal demir yapı profillerinin üretim ve satışını kusursuz bir şekilde gerçekleştirecektir.

Mega projelerin hayata geçirilmesinde çok titiz bir çalışma ortaya çıkarılır. Yapıda kullanılacak olan malzemeler en küçük ayrıntısına kadar belirlenmektedir. Kullanılacak olan inşaat malzemeleri arasında en önemli yapı profilleri olarak gösterilebilir. İnşa edilen binaların istenen estetik görüntüye kavuşması ve dayanımının yeterli seviyede olması için kusursuz profiller kullanılmalıdır. Bu profillerde adres her zaman Karaca Metal firmasıdır. 

Yapı Tesisatlarında Kullanılan Metal Borular

İnşaatlarda en önemli aşamalardan bir tanesi kullanılacak olan yapı malzemelerinin seçimidir. Kaba inşaatın tamamlanması aşamasında her zaman projelere bağlı kalınır ve klasik malzemeler tercih edilir. Ancak tesisat aşamasına gelindiğinde çok farklı malzemeler tercih edilebilir. Firmamız hem su hem de doğalgaz tesisatları için özel demir boruların üretimini gerçekleştirmektedir.

Su tesisatlarında yaşanan kaçaklar ya da patlama problemleri hayatı adeta mahveder. Bu sebeple de uzun süre kullanılmasına rağmen paslanmayan ve deforme olmayan ürünlerin kullanımı gereklidir. Firmamız tarafından üretilen demir borular istenen dayanımı ve uzun süreli kullanımı sağlayacaktır.

Doğalgaz boruları ise yapısı itibariyle çok hassastır. Yapılacak en küçük bir hata dahi patlamalara sebep olur. Bu sebeple de kusursuz hizmeti sebebiyle doğalgaz boruları için birçok firma Karaca Metal’den yana tercihini kullanmaktadır.

Betonun Vazgeçilmez Destekçisi Çelik Hasırlar

Beton kullanım alanları oldukça geniş olan bir malzemedir. Birçok kişi betonun yalnızca yapıların kiriş ve kolonlarında kullanıldığını düşünüyor olsa da yollarda, otoparklarda, döşemelerde ya da duvarlarda sıklıkla beton kullanımı söz konusu olur.

Beton içerisinde bir çelik malzeme olmadığında çatlama ya da kırılma eğitimi içerisindedir. Gevrek bir malzeme olması sebebiyle bu sorunların yaşanmaması adına her zaman çelik ile desteklenmesi şarttır.

Betonda çatlama ve kırılma olmaması adına hangi malzemeler kullanılmalı sorusunu sorarsanız cevap sizi çelik hasırlara yönlendirecektir. Geniş alanlar betonla geçilecekse kesinlikle çelik hasırlar ile desteklenmesi gerekli olur. Firmamız diğer demir ürünlerinde olduğu gibi çelik hasırlarda da bir numaraları seçenektir.

İnşaatta İhtiyaç Duyulan Tüm Demir Malzemeler İçin En Doğru Adres

İnşaat işleri bazı bölgelerde amatörce gerçekleştiriliyor olsa da çok ciddi işlerdir. Birçok insanın hayatı mevzubahis olur. Bu sebeple de kullanılacak olan malzemelerde yaşanan en ufak bir sorun deprem anında hayatını kaybeden insanlardan sorumlu olunması anlamına gelecektir.

İnsanlar hayatlarını yapılarda kullanılan demire emanet ederler. Demirin çok fazla kullanımı yapının sağlam olduğunu göstermez. Demirin doğru bir şekilde kullanılması önemlidir. Bunun yanı sıra inşaat malzemelerinin kalitesi de ön planda olur. Kalitesiz ürünler ne kadar doğru kullanılsa da istenen dayanımı sağlayamaz.

Demirin bu kadar önemli bir malzeme olduğunun bilincinde olan Karaca Metal ihtiyaçlarınızı kusursuz bir biçimde karşılayacaktır. Üretilen malzemelerde onlarca test yapan firmamız tüm ürünleri kalitesinden emin olduktan sonra satışa sunmaktadır. Uygun fiyatlarla firmamızdan aldığınız tüm ürünler yüksek kalite garantilidir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL