Lama Demirleri

Lama demirler, günümüzde birbirinden farklı genişlikte kullanılan demir modelleri olarak, sıcak haddeleme işlemlerinden geçirerek üretimi yapılmaktadır. Keskin şekillerin olmadığı alanlarda ve toleransın gerekmediği birçok alanlarda bu demirler kullanılır. Yassı lama demirlerin en çok kullanıldığı yerler kapı, korkuluk gibi alanlar olmakla beraber çitler için de kullanımı bulunur. Dekoratif alanlarda da imalat ve onarım için çeşitli uygulamalar amacıyla da yine lama demirler kullanılmaktadır.

Lama demirlerde bükülme işlem süreci ve tam olarak bu tip demirlerin ne işe yaradığını merak ediyor musunuz?  Bu demirlerde birbirinden farklı boyutlarda kesim işlemi bulunur ve kesilir. Bu nedenle de kare kenarlı düz veya dikdörtgen hadde ürünleri üretimi yapılır. Birbirinden farklı endüstriyel alanda kullanılmasının en büyük sebebi, yassı çubuklarda çelik gücünün yüksek olması, esnek olması gibi detaylarıdır.

Mukavemet gücünün yüksek olması sayesinde birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak maliyeti düşük olan bu ürünlerin mühendislik, inşaat ve madencilik alanlarında kullanıldığı görülmektedir.

Lama Demiri Ölçü ve Ağırlık Tablosu

Ebat (mm) 1 Boy Ağırlık / 6 Metre (kg) Kalite
20X10 MM 9,42 KG ST37  
25X10 MM 11,64 KG ST37  
30X10 MM 14,10 KG ST37  
35X10 MM 16,50 KG ST37  
40X10 MM 18,84 KG ST37  
50X10 MM 23,52 KG ST37  
60X10 MM 28,26 KG ST37  
70X10 MM 32,70 KG ST37  
80X10 MM 37,68 KG ST37  
100X10 MM 47,10 KG ST37  
120X10 MM 56,52 KG ST37  

Lama Demirlerde Karaca Metal Kalitesiyle Tanışın

Hadde ürünleri üreticileri arasında kendini fark ettiren markalardan biri Karaca Metal, Türkiye’de en iyi hizmeti sizlere lama demirler için sağlamaktadır. Müşterilerine en iyi kalitede lama demirlerin üretiminden ve tedarikinden sorumlu hizmet sağlamaktadır. Her daim tam zamanında yetişen, doğru zamanda teslimat garantisi sunan Karaca Metal olarak sizlerin değerli isteklerini en iyi çözümlerle karşılıyoruz. İnşaat ya da otomobil gibi sektörlerin birçoğunda kullanılan lama demirler, istenilen en uygun fiyat çerçevesinde sizlere sunulmaktadır.

En doğru zamanda teslimatı sağlanacak olan lama demirlerde, tedarik hizmetleriyle ilgili en iyi kaliteli hizmeti göreceğinizden emin olabilirsiniz. Teslimat garantisi dışında ise demir ve çelik endüstriyel alanlarında doğru hizmeti vermekteyiz.

Karaca Metal’de Lama Demir Hadde Kalitesi

Lama demirlerinin üretiminde birçok aşamadan geçilerek en iyi şekilde lama demirleri üretimi sağlayan Karaca Metal ile desenli lama demirleri ya da galvaniz uygulaması görmüş lama demirleri gibi birçok çeşitlilikte demirlerden faydalanabilirsiniz. Çeşitli boylarda ve kalite sınıflarında bulunan lama demirlerinin yüzeylerine göre de çeşitlilikler değişmektedir.

İrili ufaklı fark etmeksizin birçok projelerinizde yanınızda olacak olan Karaca Metal, en iyi şekilde taleplerinizi en doğru şekilde karşılıyoruz. Lama demirlerle ilgili ister işlem görmemiş şekilde isterseniz de bükülmüş biçimde ki seçeneklerle özel taleplerinizi en kısa süre içerisinde gerçekleştiriyoruz.

Lama Demirler Kullanım Alanları

Lama demirlerinin birbirinden farklı birçok kullanım alanları bulunur. İmalat sektöründe ya da imalat yapı işlemlerine dair sektörlerde çokça kullanımı bulunmaktadır. Hem kesme hem de delme olarak da basit bir şekilde kaynak kullanımı uygulanabilir olan bu demir çeşitlerinde, kolay uygulanabilirlik olması bu demirlerin en önemli teknik özelliklerinden birini ön plana koymaktadır.

Aşağıda bulunan standart lama demirlerinin ağırlık tablosunu inceleyebilirsiniz. Bu tabloda standart lama demirlerinin boyutları yer alırken, eğer boyutlar anlamında özel istekleriniz varsa, hepsini karşılamak amacıyla da dilediğiniz her zaman lama demirlerinde beklentinizi karşılamaktayız. Bu konuda lama üreticisi olarak firmamız sizlere doğru ve kaliteli hizmeti sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon