Sanayi Borusu Yük Kapasitesi

Sanayi boruları farklı sektörlerde kullanılan borular arasında yer almaktadır. Dayanıklı yapılarıyla ön plana çıkan sanayi borularının ölçüleri de kullanım alanlarına göre değişmektedir. Ancak genel olarak bu boruların standart boyutlarının 33 mm ile 219 mm arasında değiştiği görülmektedir. Kalınlıkları da müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenebilmektedir.

Standart olarak üretilen sanayi boruları 6 metreye kadar büyüyebilmektedir. Fakat isteğe bağlı olarak 3.40 m ile 12.80 m arasında değişen boyutların da üretilebilmesi mümkündür. Galvaniz kaplamalı, koruyucu yağlı ve boyalı olarak 3 farklı alternatif sanayi borusu üretilebilmektedir. Sanayi borusu yük kapasitesi de seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Sıcak haddelenmiş olan ürünlerin galvanizlenmesi ile ortaya çıkan sanayi boruları son derece uzun ömürlüdür ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz biçimde tasarlanmaktadır. Ayrıca sanayi boruları korozyon ve benzeri çevresel faktörlere karşı da dayanıklı olabilecek şekilde üretilmektedir.

Sanayi Boruları Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Su bazlı boyaların tercih edildiği alternatif sanayi borusu tasarımları da bulunmaktadır. Siyah, gri ve kırmızı gibi sanayi boruları en fazla tercih edilen sanayi boruları arasında yer almaktadır. Koruyucu yağ ile kapatılan sanayi boruları da mevcuttur. Soğuk haddelenmiş olan ürünler koruyucu yağ katmanı ile birlikte tüketicilere sunulmaktadır.

İnşaat ve çelik konstrüksiyon alanlarında ihtiyaç duyulan sanayi boruları bu alanlarda ana taşıyıcı olarak kullanılabilmektedir. Çift yapımı, sanayi tesisleri, mobilya sektörü, otomotiv sektörü ve tekstil sektöründe de sanayi boruları kullanılmaktadır. Sanayi borularını seçerken her zaman istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı ve aynı zamanda kullanım alanlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle doğru seçimler yaparak uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sanayi borularına sahip olabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon