Su Boruları

Sıvı aktarımına dair tüm her şeyin yapılabildiği galvanizli çelik borular, bu tip alanlarda en çok ihtiyaç gören önemli unsurlardan biridir. Galvanizli çelik boruların bir diğer adı da çinko kaplama ile yapılan galvanize edilen demir su borularıdır. Müşteri isteklerine göre özel olarak tasarlanan su borularında sac ölçüleri, tamamen müşteri isteği doğrultusunda özel tasarlanır ve özel olarak üretilmektedir.

Suların bu borulardan geçerken en önemli yıpranma payı, aşındırma yapmasıdır. Fakat galvanizleme işlemi, suyun aşındırmasını önleyen bir işlem olarak güçlendirilmiş olarak bu borularda yer alır. Su borularının genel olarak kullanım alanları nerelerdir? Hangi özelliklere sahip olmaktadır? Detaylara yer verelim.

Birçok kullanım alanı bulunan galvanizli boruların genel olarak kesilme ve diş açılma işlemleri oldukça uzun sürmektedir. Bununla beraber montajı da zahmetli işlemlerden geçilerek yapılan bu su borularında tamir işlemlerinin uzun sürmesi, yüksek iş yükü olması nedeniyle evlerde kullanımı pek azdır. Galvanizli su boruları, içme suyu kullanımı ve güvenli şekilde gitmesi için kullanılır. Bu nedenle burada su boruları ağırlığı da müşteri talepleri istediği biçimde yapılabiliyor.

SU TESİSAT BORUSU ÖLÇÜ TABLOSU

  • CİNS:SİYAH DÜZ UÇLU
  • CİNS:GALVANİZ DİŞLİ MANŞONLU
ANMA ÇAPI (MM) DIŞ ÇAP (MM) ET KALINLIĞI (MM) 1 BOY AĞIRLIK (KG/MT) KALİTE
1/2'' Ø21,30 MM 2,60 MM 7,320 KG TS EN 10255
3/4'' Ø26,90 MM 2,60 MM 9,480 KG TS EN 10255
1'' Ø33,70 MM 3,20 MM 14,640 KG TS EN 10255
1 1/4'' Ø42,40 MM 3,20 MM 18,840 KG TS EN 10255
1 1/2'' Ø48,30 MM 3,20 MM 21,660 KG TS EN 10255
2'' Ø60,30 MM 3,60 MM 30,600 KG TS EN 10255
2 1/2'' Ø76,10 MM 3,60 MM 39,060 KG TS EN 10255
3'' Ø88,90 MM 4,00 MM 50,820 KG TS EN 10255
4'' Ø114,30 MM 4,50 MM 72,600 KG TS EN 10255
5'' Ø139,70 MM 5,00 MM 97,200 KG TS EN 10255
6'' Ø165,10 MM 5,00 MM 115,200 KG TS EN 10255

Su Borularında Karaca Metal Gücünden Yararlanın

Galvanizleme işlemi, su borularının daha dayanıklı olmasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlemle beraber su borularında herhangi bir su ya da element geçmesi nedeniyle aşınma sorunu ortadan kaldırılmış olur. Aynı şekilde de paslanma problemi tamamen yok edilmiş olacaktır. Bununla beraber su borularının temel amacı, doğrudan yüksek kalitede sıhhi tesisat oluşturma amaçlı üretimlerdir. Dış mekanlarda kullanımı yüksek olan bu boruların aynı zamanda su temini için de kullanımı yaygın olarak bilinmektedir.

Karaca Metal olarak, isteklerinizi en iyi şekilde karşıladığımız bu süreçte su borularının tüm özellikleriyle beraber işlevsel özellikleri tarafında tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Galvanizleme işlemleri, üretim esnasında yapılarak amacı su borularının aşınma, paslanma gibi süreçlerde sorun yaşamaması için olmasıdır. Uzun süreli kullanımlar için uygun olan bu su borularında gerekli kalite kontrolü Karaca Metal olarak sağlanır.

Su borularına dayalı tüm hızlı, güvenilir kaliteli bir hizmet anlayışı olan Karaca Metal, sizlere yüzde 100 güvenilir hizmet ve teslimat sözü vererek su borularının güçlü, güvenilir olması sağlanır. Geniş ürün yelpazesi ile su borularında istediğiniz boyutlarda ve farklı malzeme kalitelerinde üretimler yapılırken, güvenilir hizmet anlayışı sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Piyasa fiyatlarına göre en uygun fiyatlandırmayı aldığınıza dair garanti sunan Karaca Metal ile su borularında tüm ihtiyaçlarınızı, istediğiniz boyutlarda ve ölçülerdeki özellikle karşılıyoruz. Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik kalite kontrolü yapılan, üretim sürecinde en güçlü yapı ile sizlere su boruları teslim edilmektedir.

Su Borularında Karaca Metal Tercih Edin

Su borularının üretim esnasında paslanmaya karşı galvanizli boru olarak üretimi yapılır. Bu üretim aşamasında çinko tabakası ile kaplanarak aşınma ya da paslanması önlenmiş olacaktır. Çinkonun en büyük özelliği, paslanmaya dayalı en iyi şekilde koruma sağlayarak dayanıklılık sunmasıdır. Su borularının çinko tabaka ile kaplaması sayesinde de dış mekanlarda kullanımı rahatlıkla yapıldığı gibi iç mekanlara ait nemlenme ile ilgili yaşanacak tüm sorunlara koruma sağlar. Karaca Metal, sizlere söz verilen kalitede hizmet sağlarken en iyi şekilde de su boruları boyutlarını, isteklerinize uygun şekilde hazırlar. Su borularında belirtilen tüm kalite sizlere sağlanırken Karaca Metal kalitesinden faydalanabilir olacaksınız.

Uzun süreli su borusu kullanımlarında Karaca Metal, sizlere tüm çözümleri sunmaktadır. Tüm projelerinizde tüm su borusu ihtiyaçlarınızı karşılarken, en iyi şekilde güvenebileceğiniz hizmet sunar. Su boruları firmaları arasında seçim yaparken en önde akla gelen isim Karaca Metal olurken, sizlere özel çözümleri de sunmaktadır. Tüm isteklerinizi özel çözümlerle de karşılayabilir seviyede olan firmamız, sizlere standart su boruları boyutlarının dışında da tüm su boruları boyutlarında çözümler sunarak geniş bir ürün yelpazesi sağlamaktadır.

Fabrikamıza ait standart ve özel boyutlarda bulunan su borularının kesilmiş halleriyle beraber, gönderime uygun hizmet vermeye hazırdır. Siz de bu noktada su borusu ürünleriyle özel boyutlarda istekleriniz varsa Karaca Metal olarak hem kaliteli hem de güvenli bir hizmeti sizlere sunabilir olacağız. Birçok su borusu çeşidi ve boyutlarında ki çeşitlilik ile beraber en iyi şekilde geniş bir ürün yelpazesi sunulur.

Su Boruları Kullanım Alanları Nelerdir?

Birçok alanda kullanımı bulunan su borularının genel olarak dış yapısında ki kuvvetli oluşu sayesinde demir su boruları, doğrudan sanayi alanlarında, inşaat sektöründe çokça kullanılmaktadır. Demirden üretimi yapılan su borularının ek olarak inşaat alanında da iskele kurulumunda kullanıldığı görülmektedir.

Dayanıklı yapıya sahip olan su borularının birçok kullanım alanlarından biri inşaattır. Bu alanda doğrudan iskele kurulumu olarak inşaat alanında kullanımı sıkça yapılmaktadır. Destek kazığı olarak su boruları kullanılırken, bunun en büyük nedeni de dış yüzeyinin zor aşınması özelliğine sahip olmasıdır. Bu sayede oldukça sağlıklı bir yapıya sahip olur.

Su borularının temel amaçları, sıvıları aktarmasıdır. Bu nedenle yağ gibi sıvı olabilecek her şeyin aktarımına dayalı olarak su boruları oldukça kullanımı yaygın olan boru çeşididir. Su tesisatı konusuyla ilgili tüm alanlarda da su borularının kullanımı söz konusudur. Kalorifer sistemlerinde de demir su boruları kullanılarak, tesisatın ısıtma sisteminde kullanılmaktadır. Son olarak beyaz eşya sektöründe sıkça demir su borularının kullanıldığı da bilinmektedir.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon