Baklava Desenli Sac

Desenli sac modellerinde baklava sac türleri, sacların yüzeylerinde baklava deseni yaratılmış sac türüne baklava desenli saclar denir. Şekil itibariyle baklavaya benzeyen bu sac demir modellerinin günümüzde birçok kullanım alanı bulunur. Genelde çelik merdivenlerde basamak olarak ya da inşaat sektöründe insanların inşaat alanlarının birçoğunda kayıp düşmesini önlemek adına sac modellerinde tercih edileni genel itibariyle baklava desenli sac türü olmaktadır.

İnsanların basamak, merdiven olarak kullandığı birçok alanda baklava desenleri ile sac türleri kullanılır. Çünkü bu alanlarda insanların daha çok kayması, aniden düşmesi ya da zeminin imalat aşamasında insanın güvenliğini sağlaması adına alt tabaka hazırlığı yapılmaktadır. Bu konuda da kabul gören şey, baklava desenli sacların kullanımları olmaktadır.

Baklava Sac Modelleri Fiyatları

Baklava sac desenler, sac yüzeyinin şekil itibariyle aldığı baklava görünümü sayesinde adlandırılmıştır. Bu sacların yapımında kullanılan tür, sıcak haddelenmiş sac yüzeylerinin kalıplar halinde baklava deseni yaratılmasıyla gerçekleştirilir. Birçok model ve malzeme kalitesinde göre fiyatlarda da değişkenlik olan bu sac modellerinde, tamamen fiyatlar dolara bağlı şekilde değişkenlik göstermektedir.

Tamamen eni, boyu ve kalınlığıyla değişen baklava sac modellerinde fiyat hesaplaması bu tür değişkenlere bağlıdır. Demir çelik sanayi alanında yoğun kullanımı söz konusu olan bu türlerde fiyatlandırmaların da doğrudan mm kalınlığa kadar etkili olan faktörler olduğu söylenebilir.

En ve boyu kadar türüne göre değişen demir çelik malzeme türündeki sac türlerinde birbirinden farklı model türü bulunur. Baklava desenli saclar olarak adlandırılan bu türler rulo bobin içerisinden projelere özel boyutlarda kesilmektedir. Paslanmaz özelliği sayesinde, hızlı şekil alabilir özellikleriyle beraber birbirinden farklı türlere sahip nitelikte üretimler sağlanır.

Aynı zamanda baklava sacın türlerine ve şekillerine göre de kendi içerisinde türleri bulunur.

Baklava Sac Kullanım Alanları

Birbirinden farklı türlerde bulunan baklava sac modelleri, birçok kullanım alanına göre değişikliklerde üretilir. Malzeme kalitesi başta olmak üzere çelik yapıların birçoğunda kullanılmaktadır. Bu çelik yapılar merdivenlerden tutun da rampalara kadar, gemi ve sanayi alanlarından tutun da araçların iç tasarımı gibi birçok alanlarda geniş bir kullanım ağına sahiptir.

Gözenekleri olmadan direkt düz halde üretilen bu baklava saclar, günümüzde logar kapaklarının kasalarının üretilmesinde, birbirinden farklı malzeme kalitesine göre projelere yönelik üretim sağlandığı için geniş bir kullanım alanına da sahiptir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon