HEA Demirleri
Piyasada sık bir şekilde kullanılan HEA demirlerinde dikey elemanlara gövde yatay elemanlara ise flanş adı verilmektedir. Üretim olarak gene...
HEB Demirleri
HEB demirlerinin günümüz şartlarında birçok alanlara yönelik üretimi yapılmaktadır. Kullanılan sektörlere göre birbirinden farklı şekil ve b...
IPE Demirleri
Yapı profil türlerinden biri olan IPE demirlerinin, doğrudan yapısal ve endüstriyel alanlarla ilişkisi bulunmaktadır. Dayanıklılık kabiliyet...

Görsel açıdan estetik yapıya sahip olan yapı profilleri, genel olarak binaların yapım aşamasında kullanıma uygundur. Dayanıklılık açısından önem kazanan, ismi çoğu yerde geçen yapı profilleri tam olarak nedir? Yapı profilleri hangi alanlarda ne işe yarar? En çok kullanım alanları nerelerdir?

Birçok avantajıyla beraber yapı profillerinin birçok kullanım alanına göre değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. Bina veya toplu konutların yapımında, sanayiye dayalı binalarda yapı profilleri kullanılır. Karaca Metal olarak, sizlerin yapı profilleri ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. En iyi fiyat garantisiyle, ihtiyaçlara en uygun fiyatlarla en güvenilir hizmeti sağlıyoruz.

Müşterilerimizin inşaat aşamasında olan yapılarına dair tüm çalışmalarında, özel ölçülerde istenen yapı profil ölçülerinde kişisel olarak istenen boyutların ve ebatların tamamını sağlayabilmekteyiz. Kullanım alanına uygun tespitin yapılması sayesinde, en uygun amaçla üretimler sağlıyoruz. Profesyonel ölçüler alınarak, en iyi şekilde yapı profillerinin hazırlanması önemli bir aşama olacaktır. 

Karaca Metal kalitesiyle beraber galvaniz, sıcak ya da soğuk saclarla üretimi olan özel yapı profilleri, özel makineler ile üretimi tamamlanmaktadır. Yapı profilleri oval, özel formlarda ya da hassas delikli olacak biçimde projelerinizin ihtiyacına yönelik olarak istediğiniz her yönde üretilmektedir.

Özel makinalarla özel üretim hattımız ile istediğiniz yapı profillerinizi üretiyoruz. Klasik NPI ve NPU profilleri kullanımlarına kıyasla bakıldığında, dayanıklılık seviyesi %50’ye kadar çıkacak seviyede destek sağlayan bu üretimlerimizde ekonomik çözüm sağlıyoruz. Tamamen en güçlü seviyede ürettiğimiz yapı profillerinde, maksimum taşıma kapasitesi hedeflenmektedir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Birbirinden farklı üretimleriyle beraber yapı profillerinde birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Taşıma gücüne göre, çeşitli ebat ve boyutlara göre birbirinden farklı alanlarda kullanılmaktadır. Önde gelen alanlardan biri çelik konstrüksiyon binalar olmakta, fabrika binaların inşası, sanayi yapıları ve çeşitli çok katlı konutlar olmaktadır.

İş merkezleri ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da yine dayanıklılığa yönelik birçok alanda yapı profillerinin kullanımı yaygındır. Yapı profilinin kullanıldığı alanlardan biri de tavanlardır. Hafif çelik makas, çatı ve tavan gibi alanlarda da kullanılır. Karaca Metal olarak, birçok alana kullanım imkanı sunulabilir olan bu üretimlerimizde, ihtiyacınıza yönelik çözümler için bize ulaşabilir ve detaylı bilgiyi her zaman alabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon