Dikdörtgen Profiller

Dikdörtgen profiller, nakliye sektöründe, genel imalat sektöründe, mobilya sektöründe ve otomotiv sektöründe kullanılır. Doğru ekipmanlar yardımıyla bu profillerin kesme işlemi kolayca gerçekleştirilir. Daha küçük boyutlar elde edilmek istenirse kaliteli bir testere kullanılmalıdır. Dikdörtgen profiller kaynak özelliği bakımından oldukça kaliteli ürünlerdir. Dikdörtgen profil ölçüleri ve dikdörtgen profil ağırlıkları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişebilmektedir. Peki dikdörtgen profil nedir ve hangi özelliklere sahiptir?

 

Dikdörtgen profiller ön galvanizli olabilirler. Paslanmaya karşı direncin arttırılması istenirse üretilen dikdörtgen profillerde galvanizle işleminin yapılması veya ilgili ürünlerin boyanması tavsiye edilir. Bununla birlikte gıda üretim sektöründe kullanılacak dikdörtgen profil ürünlerinde paslanmaz çelik tercih edilmelidir. Dikdörtgen profil ebatları arasında ihtiyaçlarınıza çözüm sunabilecek farklı ebatlar bulunmaktadır.

Dikdörtgen Profil Ürünlerinde Karaca Metal Farkı

Karaca Metal çok farklı boyutlarda dikdörtgen profil üretimi gerçekleştirebilme potansiyeline sahiptir. Müşterilerimize hızlı bir şekilde ürüt teslim edebilmek için var olan stoklardan yararlanırız. Stoklarda olmayan boyutlar için hızlı ve güvenilir işlem sürecine başvurarak talepleri karşılamaya çalışırız.

  • Yüksek kalite ve güvenilir hizmet yaklaşımımız ile müşterilerimizin taleplerine karşılık veririz.
  • Müşterilerimize her proje için uygun ve uzun süreli kullanılabilir dikdörtgen profil ürünleri tedarik ederiz.
  • Küçük veya büyük pek çok projede müşterilerimizin dikdörtgen kare profil ihtiyaçlarını karşılayarak onlara projelerinde destek olabiliriz.
  • Dikdörtgen profil üretiminde her zaman kalite kontrolüne önem vererek ürün kalitesinde süreklilik sunarız.
  • Dikdörtgen kesitli profil ürünlerinde rekabetçi fiyat politikasını tercih ederek müşterilerimiz için en ideal fiyatları sunarız.

Karaca Metal Dikdörtgen Profil Ürünleri

Dikdörtgen profiller içi boş olan dairesel ve kare profil ürünleriyle benzer özelliklere sahiptirler. Dikdörtgen kesitli olan bu profiller, birçok mekanik ve yapısal uygulamada kullanılırlar. Düz yüzeyleri birleştirilme açısından kolaylık sunar. Yapısal özellikleri ise bu profillerin imalat ürünü olarak kullanılmasını sağlar. Dikdörtgen profil boyutları farklı seçeneklerde karşınıza çıkmaktadır.

 

Karaca Metal size standart dikdörtgen profil ürünleri sunabilir. Buna ek, ihtiyaçlarınıza uygun olarak özel boyutlarda dikdörtgen profil ürünleri üretebiliriz. Rekabetçi fiyat politikamız ihtiyaç duyduğunuz profil ürünlerini her zaman daha uygun fiyatlara satın alma konusunda çeşitli olanaklar tanır. Hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı bir hizmet için Karaca Metal'i tercih edebilirsiniz.

 

-- DİKDÖRTGEN PROFİLLER AĞIRLIK CETVELİ --

KULLANIM ALANLARI

Dikdörtgen profiller çok yönlü yüklemelerin bulunduğu kaynaklı çerçevelerde kullanılırlar. Dikdörtgen profiller çok eksenli olan yüklemeler için oldukça verimli şekillere sahiptirler. Çünkü dikdörtgen profillerin yapısal olarak düzgün güç özellikleri vardır. Bu profiller söz konusu özelliği iki veya fazla enine kesitin olmasından dolayı kazanırlar.

  • Dikdörtgen profiller yapısal ürün şeklinde inşaat sektörünün pek çok alanında yaygın bir biçimde kullanılırlar.
  • Çatı yapımı veya restorasyonu gibi işlemlerde dikdörtgen profiller kullanılır.
  • Dikdörtgen profillerin yapısal özellikleri onların gemi inşa sektöründe kullanılmasını sağlar.
  • Makine imalat endüstrisinde dikdörtgen profiller oldukça yaygın bir biçimde kullanılırlar.
  • Otomotiv sanayisinde taşıtların şase bölümünde dikdörtgen profillerden yararlanılır.

 

Benzer Ürünler
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon