Profil Kesim

Çelik profil kesme, bir parça çelik parçasını belirli bir şekle dönüştüren derinlemesine bir işlemdir. Profil kesim işlemi genellikle ürün için uygun bir makine kullanılarak bir tezgah üzerinde gerçekleştirilir.

Makine tipleri, farklı kalınlık ve derecelere sahip olan çok sayıda farklı metal türü bulunduğu için farklılık göstermektedir. Bu nedenle hepsinin aynı şekilde kesilmesi mümkün değildir.

Çelik profil kesim için nasıl hazırlanır?

Çelik kesilmeden önce iyice temizlenir. Bu işlem profil kesimde gerekli olan hassas kesim için çelik üzerinde kalıntı kalmamasını sağlar. Tüm çelik profil kesimleri, üretim sürelerini azaltmak için cüruf çıkarılmadan montaja ve işlenmeye hazır halde teslim edilir.

Profil kesimde hangi makineler kullanılır?

Oksi, plazma ve lazer kesim makineleri çelik profil kesiminde kullanılmaktadır. Bunlar en yaygın seçeneklerdir. Bu makinelerin profil kesiminde sunmuş olduğu çeşitli avantajlar bulunur.

Oksi çelik profil kesiminin avantajları nelerdir?

Çelik bir plakadan iki boyutlu bir profil kesimi yapmak için düşük maliyetli bir yöntem arıyorsanız oksi makine kullanımıyla kesim yapmak mükemmel bir seçenektir. Bir oksi-asetilen alevi profil çeliği kesmenize yardımcı olur.

Bu yöntem en fazla 300 milimetre kalınlığa sahip çelik levhalar için ve ısının endişeye sebebiyet vermediği durumlarda en iyi tercih durumundadır.

Plazma çelik profil kesiminin avantajları nelerdir?

Paslanmaz çelik profilleri ve karbon metalleri kesmek için kullanılan plazma kesimi, çeşitli metal sınıflarına ve çeşitli metal kalınlıklarına uygun bir yöntemdir.

Bu kesme yöntemi daha az ısı kullanılır ve bir ark üretmek için kanalize edilmiş ve elektrikle yüklenmiş basınçlı gaz kullanıldığından daha az bozulma oluşturur. Plazma olan ark daha sonra çeliği kesmek için kullanılır.

Lazer çelik profil kesiminin avantajları nelerdir?

Lazerle kesim, minimum bozulmanın elde edildiği düşük maliyetli bir yöntemdir. Bu faktörler bu kesme biçimini 0.2 milimetre ve 25 milimetre arasındaki kalınlığa sahip ince metaller için ideal kılan bir durumdur.

Çeliği kesmek için bir lazer ışını kullanılır. Bu nedenle söz lazerle kesim işlemi son derece hassastır. Kesim temiz bir şekilde gerçekleştirilir. Lazer kesim, dar kesim ve iç içe geçme elde edilmesi için son derece kullanışlıdır.

Karaca Metal profil kesim

Yüksel kaliteli bir profil kesim hizmeti arıyorsanız artık bu arayışınıza son verebilirsiniz. Karaca Metal size tamamen hassas, güvenilir ve hızlı çözüm sunmak için çaba gösterir. Metal imalat sektöründe sahip olduğumuz deneyimi sizin için kullanmaya hazırız.

Ürün ve hizmetlerimizden faydalanmak için info@karacametal.com adresine e-posta atabilir, iletişim sayfasını kullanabilir veya 0212 549 21 43 numaralı telefondan Karaca Metal ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon