Boru Ağırlık Hesaplama
Boru Ağırlık Hesaplama

Boru ağırlık hesaplama işlemi için Karaca Metal olarak sizlere sunduğumuz araçlardan destek alabilirsiniz. Pratik bir şekilde demir boru ve su boruları ile birlikte aynı zamanda sanayi boruları gibi türlerdeki boruların da hesaplama işlemini araçlarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Korozyona karşı yüksek dirençli olan doğalgaz boruları ve galvanizli borular kolay temizlenebilir özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Paslanmaz yapıya sahip olan ürünler parlak yüzeyleri sayesinde dekoratif bir görünüm elde edebilmenizi de sağlar. Kendi içerisinde dikişli ve paslanmaz çelik çekme borular olarak farklı iki türe ayrılan ürünlerin ağırlıkları ve ölçüleri kişiye özel bir şekilde belirlenebilmektedir.

Basınç değerinin yüksek olduğu çalışma alanlarında bulunan boruların doğru şekilde profesyonel bir biçimde kesilmesi de son derece önemlidir. Paslanmaz yapıya sahip olan çelik dikişli modeller yüksek basınca karşı son derece dayanıklıdır. Tek parça olarak dökülebilen borular sıcak haldeyken farklı kalıplara da dökülerek yuvarlak formunu alabilmektedir.

Kesim işlemi yapıldıktan sonra soğuma işlemi uygulanır ve silindir makinelerin çelik boruların üzerinde bırakabileceği lekeler de temizlenmiş olur. Asitleme işlemi uygulandıktan sonra tekrar temizlenir ve kullanılabilir hale getirilir. Kesim işlemi öncesinde boruların ölçülerinin belirlenmesi ve üzerlerine ilgili işaretlemelerin yapılması gerekir.

Elde edilen boruların parçaları makineden alındıktan sonra ise kesim ölçüleri son defa kontrol edilir. İş bitiminde gerekli olan bütün çalışmalar tekrar gerçekleştirilir. Karaca Metal olarak sizlere sunduğumuz özel boru modellerine göz atmak ve ağırlıklarını hesaplamak isterseniz araçlarımızı kullanabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun boruları seçebilirsiniz. Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olan ürünlerimizi uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güncel sanayi borusu fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon