Çelik profil kesimi işlemi, parça çeliklerin belirli şekillere dönüştürülmesini içeren bir işlemdir. Profil çeşitleri ve profil demir ölçüleri isteğinize bağlı olarak değişebilmektedir. Profil kesim işlemi ürünler için uygun makineler kullanılarak tezgah üzerinde gerçekleştirilir. Peki profil demiri ne işe yarar ve profil üreten firmalar nasıl seçilmelidir?

Makine tipleri kalınlık ve derecelere sahip olan farklı metaller mevcut olduğu için farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple, tümünün aynı biçimde kesilmesi mümkün olmamaktadır. Çelikler kesilmeden önce iyi bir şekilde temizlenmektedir. İşlem, profil kesimde gerekli olan hassas kesim için çelik üzerinde kalıntıların kalmamasını sağlar.

Profil kesimlerinde üretim sürelerinin azaltılması için gerekli tüm süreç Karaca Metal tarafından yürütülmektedir. Ürünler sizlere montaj ve işlemeye hazır olabilecek şekilde teslim edilir. Oksi, plazma ve lazer kesim makineleri profil kesiminde kullanılan makinelerdir. Makineler kendi içlerinde farklı avantajları da sunmaktadır.

Paslanmaz yapıya sahip olan profiller kabon metalleri kesmek için kullanılan plazma kesim işlemiyle de elde edilmektedir. Daha az ısı kullanılan üretim seçenekleri de mevcuttur. Elektrik ile yüklenmiş basınçlı gaz kullanıldığı için profillerdeki bozulma riski de sıfıra yakın seviyelere getirilmiştir.

Profil Fiyatları Ne Kadar?

Minimum bozulma elde edilen profil kesimleri düşük maliyetli yöntemleri içermektedir. Profil fiyatları sizlere profil imalat eden fabrikalar tarafından farklı şekillerde sunulabilmektedir. Fiyatlandırmalar ürünün teknik özelliklerine ve sizin isteklerinizle ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik gösterebilmektedir. Pek çok farklı sektörde büyük bir ihtiyaç haline gelen profillere güvenilir, kaliteli ve uygun fiyatlı olabilecek şekilde erişmek isterseniz Karaca Metal’i tercih edebilirsiniz. Zaman odaklı çalışmalar sergileyen ve kişiye özel üretim de gerçekleştiren Karaca Metal ekibiyle iletişime geçerek profiller hakkında geniş kapsamlı bilgiye sizler de sahip olabilirsiniz.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
Telefon