Boru Kesimi

Farklı sektörler tarafından kullanılan boruların dayanıklı olması, korozyona karşı yüksek direnç gösterebilmesi ve kolay bir şekilde bakımının yapılabilmesi son derece önemlidir. Günümüzde pek çok farklı sektörde karşılaşabileceğimiz paslanmaz borular, parlak yüzeyleri ile dekoratif bir görünüme sahip olduklarından dolayı farklı alanlarda tercih edilmektedir. Bu tür borular kendi içlerinde paslanmaz çelik dikişli ve paslanmaz çelik çekme borular olarak da iki ayrı kategoriye ayrılmaktadır.

Dikişli borular basınca karşı daha dayanıklıdır. Paslanmaz çelik çekme borular tek parça olarak dökülebilmektedir. Çelik çekme borular ise sıcak haldeyken farklı kalıplara dökülerek yuvarlak form şeklini kazanır. İç çap ölçülerine getirilebilmesi için ise bazı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Malzemeler sayesinde çekme borular yuvarlak form şeklini alabilmektedir.

Karaca Metal olarak ihtiyaç duyabileceğiniz boruları en güvenilir ve en hızlı şekilde keserek sizlere teslim etmekteyiz. Profesyonel ekibimiz ihtiyaçlarınızı analiz ettikten sonra çalışmalarına başlayarak zaman odaklı bir çalışma stratejisi geliştirmektedir.

Boru kesimi işlemi yapıldıktan sonra ve soğuma işlemi sona erdikten sonra silindir makinelerinin çelik boruların üzerinde bıraktığı lekelerin de asitlenerek temizlenmesi gerekir. Asitlenme işleminden sonra borular temizlenir ve kullanıcıların yararlanabileceği hale getirilir.

Kesim işleminden önce boruların ölçülerinin incelenmesi ve kesim ölçülerinin üzerine işaretlenmesi gerekmektedir. Kesim ölçülerine göre makine üzerinde yer alan dayama gönyesinde ve tespit mengenesinde gerekli ayarlar tarafımızdan yapılmaktadır. Kesilecek boruları tespit mengenesine yerleştirmek ve işaretli kısmı bıçağa göre hizalayarak boruyu mengenede tespit etmekteyiz.

Kesilen boruların parçalarını makineden aldıktan sonra kesim ölçülerini son kez kontrol ettikten sonra iş bitimlerinde gerekli tüm temizlik ve bakım işlemlerini yapmaktayız. Uzun yıllardır sektör içerisinde elde ettiğimiz tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız. Boru kesimi işlemlerinde kesilen borunun cinsine ve kullanacağımız makinelerin tipine göre tüm adımları profesyonel ekibimiz ile atmaktayız. Kullanıma hazır hale gelen borular ve boru kesimi işlemiyle ilgili merak ettikleriniz için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon