Çelik Hasır Avantajları

S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilerek nervürlenen ve yüksek dayanma gücüne sahip olan çelik hasırlar çoğunlukla inşaatlarda kullanılan beton çeliğidir. Çelik hasır çubukları, Bst IVb veya uluslararası ölçülere göre Bst 50/55 (RK) olarak üretilebilmektedir.  Çelik hasır avantajlarıyla da ön plana çıkan ürünler arasında yer almaktadır.

Çelik hasırın en fazla dikkat çeken avantajları arasında malzemeden tasarruf elde edilebilmesini sağlaması yer almaktadır. Çelik hasır kullanılan normal inşaat demirine nazaran %40 civarında ağırlık tasarrufu elde edilebilmektedir.

Çelik Hasır Tasarruflu mu?

Çelik hasırlarda yer alan malzemelerin azalması, plakalar halinde oluşu ve kolay taşınabilir olması da çelik hasırların en bilinen avantajları arasında yer almaktadır. Ayrıca montajının kolay olması da pek çok kişinin çelik hasırları tercih etmesine sebep olmaktadır.

Normal demirlerde olduğu gibi doğrultma, çubukları tel tel keserek pilye kırma, kanca yapma ve döşemeye belirli aralıklar ile yerleştirilip birbirine bağlama gibi işlemler yoktur. Çelik hasırın kısa sürede döşenebilmesi %50 tasarruf elde etmenizi sağlar. Çelik hasırlar standart olarak 500 x 2.15 boyutlarında imal edildiklerinden dolayı nakliyesi de son derece kolaydır. Demirden tasarruf elde edildiği için nakliye ücretlerinde gözle görülür bir düşüş söz konusudur.

Çelik Hasır Nerelerde Kullanılır?

Malzemelerin yarıya yakın olabilecek şekilde azaltılması, işçilikten tasarruf elde edilmesi gibi detaylar neticesinde bütün bu durumlar %10 ile %20 arasında maddi açıdan tasarruf elde edebilmenizi sağlar. Çelik hasırlar otomatik kaynak makinalarında istenilen ölçülerde hassas bir şekilde üretilebilmektedir. Çelik hasır çubukları, beton içerisinde homojen dağılım gösterirler ve çekme kuvvetlerinin düzgün bir şekilde alınabilmesini de sağlarlar. Çubuklar, nervürlü ve birbirine kaynaklı oldukları için beton içerisindeki çubukların kayması gibi problemler de önlenebilmektedir.

Çap ve boy standartları bulunan bu ürünler aynı zamanda isteğinize göre de farklı şekillerde üretilebilmektedir. Dayanıklı ve güvenilir yapısı ile dikkat çeken ve sağladığı avantajlar ile tercih sebebi olan çelik hasır pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Çelik hasır toplu konutlarda, baraj ve kanallarda, kat döşemelerinde, metro ve tünel inşaatlarında, saha ve yollarda kullanılabilmektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon