Dikdörtgen Kutu Profil

Birçok geometrik şekillerde üretilen dikdörtgen kutu profiller, kare ve dikdörtgen olarak ayrılan profiller arasında en ihtiyaç gören profillerdir. Birçok kullanım alanı bulunan dikdörtgen profiller, hafif malzemelerle üretilmesi ve uzun ömürlü dayanıklılığıyla beraber gerçekten özellik açısından diğer yapılara göre çok daha işe yarar özelliğe sahiptir. 

İçi boş ve kenarları tamamen geometrik haliyle dikdörtgen kutu profil kalınlığında hazırlanan bu tip ürünler, birbirinden farklı sektörlerde en uygun yapı profil malzemelerdir. Birçok sektöre uygun şekilde üretilebilir olması, günümüzde yaygın kullanılabilir alanlar sayesinde her zaman tercih meselesidir. Yaygın bir biçimde yapı ve sanayi alanlarında kullanılan dikdörtgen kutu profil modelleri, içi boş olması sayesinde de diğer profil türlerine göre çok daha hafif ve ihtiyacı karşılar niteliktedir.

Dikdörtgen Kutu Profil Özellikleri

Birbirinden farklı özelliklerde üretilen dikdörtgen kutu profillerinin ortası boş olması sayesinde ağırlık açısından pek ağır gelmemesi sayesinde, resmi projeler kadar kayda değer olmayan ya da basit projelerde de kullanımı bulunur.

Birçok hammadde türünden üretilebilen bu profiller, genelde demir ve alüminyum kullanımı ile üretilir. Projelere ve isteklere özel biçimde dikdörtgen kutu profillerin galvaniz ya da paslanmaz çelik malzemelerle de üretildiği bilinmektedir.

Standart dikdörtgen kutu profil ebatlarına bakıldığında daha uzun kutu profil olarak nitelendirilir. Bunlar 10 x 20 ebatları ile 300 x 500 ebatları arasında değişmektedir. Projelere, kullanılan alanlara ya da müşteri taleplerine göre değişkenlik gösteren niteliklerde üretimi bulunur. Zengin ölçü seçenekleri sayesinde müşteri taleplerine uygun olarak Karaca Metal tarafından istenen şekilde üretimleri bulunmaktadır.

Dikdörtgen Kutu Profilleri Kullanım Alanları

Çeşitli yerlerde kullanıldığını gördüğümüz dikdörtgen kutu profiller, birçok projeler içerisinde yer almaktadır. Hafif ve orta ağırlık taşıyıcıları olarak çeşitli inşaat alanlarının içerisinde, çatı inşaatı gibi birçok alanlarda kullanılmaktadır. Genel olarak kablo kanallarından tutun da sabitleyen ya da çeşitli hatların ayakları gibi pek çok alanlarda da kullanım yaygınlığı bulunur. 

Farklı alanlarda da kullanımı yaygın olan dikdörtgen profiller beyaz eşya ve mobilya alanlarında da üretim aşamasında kullanılır. Taşıyıcı ve sabitleme amaçlı kullanıldığı gibi kutu profil olarak kullanımı bulunur. Birçok yönden masa, sandalyelerde dikdörtgen kutu profillerden faydalanılmaktadır. Ağır sanayi alanları olarak da direkt olarak otomotiv sektörü içerisinde, ağır sanayi alanlarında yine sabitleyen ya da taşıyıcı görevi görecek niteliklerde bu dikdörtgen profillerin kullanımı yaygın olarak görülmektedir. 

Dikdörtgen Kutu Profil Fiyatları

Kutu profil içerisinde dikdörtgen kutu profil fiyatları çok değişkendir. Karaca Metal olarak en uygun fiyat garantisi sunacağımız bu hizmetlerde rekabeti seven fiyat tekliflerimizi almadan farklı bir yere gitmeyin. Dikdörtgen profillerde kalınlık, ölçülendirmede boy ve enine göre boyutlar dışında üretim malzemesi dahil edilerek fiyat çıkartılmaktadır. 

Müşteri isteklerine özel ölçülerde de özel üretim çeşitlerimiz bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre istenen niteliklerde tüm detayları bizlerle paylaşarak hemen fiyat teklifini alabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon