Genişletilmiş Metal Çeşitleri

Genişletilmiş metal çeşitleri genel olarak tek parça olup bu şekilde ki tasarımlar arasında yer almaktadır. Güvenlik açısından kullanılan genişletilmiş metal çeşitleri aynı zamanda göze hitap eden estetik görünümde de etkili olan ürünlerdir. Geniş kullanım alanına sahip olan genişletilmiş metal çeşitlerinde metal plaka sac modelleri ile ilgili uzatılmasıyla üretim hatlarından geçerler. Böylelikle ürüne ait ek bir kaynak olmaması sayesinde de doğrudan sağlamlıkları da son derece üst seviyededir.

Birçok kullanım amacı bulunan, kullanım alanına göre de birbirinden farklı şekilde üretimi sağlanmış olan, birçok çeşitte üretilen genişletilmiş metallerin standartları değişkenlik gösterebilmektedir. Beklentilere göre istenilen özellikler dikkate alınarak ürünün ebatları ve hacmi de buna göre belirlenebilmektedir. Bu detaylar aynı zamanda yapılacak montaj işlemiyle birlikte kurulacak alana göre değişebilmektedir.

Genişletilmiş Metal Üretimleri Standartlar

Genişletişmiş metal ürün için üretim hatlarından geçerken müşterilerin istekleri ve gereklilikleri göz önünde bulundurularak geçirilir. Baklava tasarımlarıyla göz aralığı kullanılması üzerine hazırlanan alanların bölgelerine bağlı olarak tespit edilmektedir. Aynı şekilde üretime ait tasarım ve ebatlarda da bu şekiller baz alınmaktadır.

Genişletilmiş metal çeşitlerinin proje alanında uyum sağlayabilmesi konusunda doğrudan üretim aşamasında levha saclar ya da alüminyum levhalar için kalınlık, boy gibi ebatların tamamı üretimden geçerek kontrol edilmektedir. Baklava tasarımlarıyla ele alınan bu levhalar en, uzunluk, kalınlık ve sac dilimlerinin genişliğiyle ilgili belirleyici etmenler arasında yer almaktadır.

Üretimden geçirilen tüm genişletilmiş metal tasarımlar çeşitli tasarım ile hammadde standartlarına bağlı olarak değerlendirilir. En doğru şekilde kullanıma hazır bir hale getirilen üretimlerin tamamı yıllar sürecek şekilde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Standart kaplama ürünlerinde sıcak daldırma işlemi olarak bilinen galvaniz, elektro galvaniz ile elektrostatik boya üretim aşamasında değerlendirilmektedir. Böylelikle daha kaliteli, uzun yıllar kullanılabilir ve görünüm anlamında göze hitap eden bir adım önde durabilecek ürünler tasarlanabilmektedir. Yapı noktalarında ise standart açılardan bu üretimlerde hafif olması da önemli konulardan biri olarak bilinir. Bu üretimlerde hafif olması da genişletilmiş metal için önem arz etmektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon