Genişletilmiş Metal Çeşitleri

Genişletilmiş metal çeşitleri tek parça yapı altında hayat bulan tasarımlar arasında yer almaktadır. Güvenlik açısından kullanılan genişletilmiş metal çeşitleri aynı zamanda görsel estetik noktasında da etkili olan ürünlerdir. Geniş kullanım alanına sahip olan genişletilmiş metal çeşitleri metal plaka sacların uzatılmasıyla üretim hatlarından geçerler. Böylelikle herhangi bir kaynak veya ekleme olmadığından dolayı sağlamlıkları da son derece üst seviyededir.

Kullanım alanlarına ve genetik yapılarına bağlı olarak farklı çeşitlerde üretilen genişletilmiş metallerin standartları değişkenlik gösterebilmektedir. Belli başlı bazı kriterler ele alınarak ürünün yapısı ve boyutları belirlenebilmektedir. Bu detaylar aynı zamanda montajın yerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Genişletilmiş Metal Ürünlerde Standartlar

Genişletişmiş metal ürünler üretim hatlarından geçerken müşterilerin istekleri ve gereklilikleri göz önünde bulundurularak geçirilir. Baklava tasarımlarıyla hazırlanan göz aralıkları kullanılacak alanların bölgelerine bağlı olarak tespit edilmektedir. Aynı şekilde şekil ve ölçüler de buna göre ele alınmaktadır.

Projenin montaj alanına uyum sağlayabilmesi için standartlar levha saclar ve alüminyum levhalar olarak göz aralığı, kalınlık, en, boy ve malzeme kapsamında üretimden geçmektedir. Baklava tasarımlarıyla ele alınan bu levhalar en, uzunluk, sac kalınlığı ile dilim genişliği standardı belirleyebilecek etmenler arasında yer almaktadır.

Üretimden geçirilen genişletilmiş metal tasarımlar farklı hammadde ve kaplama standartlarına bağlı olarak değerlendirilir. Uygun şekilde hazır bir hale getirilen ürünler uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Elektro galvaniz, sıcak daldırma galvaniz ve elektrostatik boya gibi standart kaplama ürünleri de üretim aşamasında değerlendirilmektedir. Böylelikle daha kaliteli, sağlam ve estetik konusunda da bir adım önde durabilecek ürünler tasarlanabilmektedir. Yapı noktalarında ise standart açılardan hafiflik de büyük önem taşımaktadır.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon