HEB Demirleri

HEB demirleri çok farklı şekil ve boyutlarda olabilirler. Genellikle inşaat, mühendisliği, ağır makineler, kamyon yapımı ve ağır hizmet işlerinde kullanılırlar. En yaygın kullanım biçimi ise ağır yapıları desteklemek için kullanım biçimidir. Çünkü ağır yüklere karşı dayanabilme kabiliyeti oldukça yüksektir. HEB demirleri ölçüleri kişiye özel olarak da düzenlenebilmektedir. Peki HEB demirleri nerede kullanılır ve HEB demirleri özellikleri nelerdir?

 

HEB demirlerine inşaat şirketlerinin bir bölümü haddelenmiş çelik kiriş adını verirler. Genel olarak binaların yapımında destek için kullanılırlar. HEB demirlerinin kayma kuvvetlerine, kırılmalara, yırtılmalara veya çökmelere karşı direnç sağlayan kısmına gövde, bükülme hareketine karşı dayanıklı olan kısmına ise flanş adı verilir. HEB demirleri ağırlıkları projelerinizdeki ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik gösterebilmektedir. HEB demirleri boyutları ile ilgili Karaca Metal ile de iletişime geçebilirsiniz.

HEB Demirlerinde Karaca Metal Farkı

HEB demirleri yüke dayanabilen yapı profili ürünleridir. Eğilme momenti, dış yükler, kendi ağırlığı, açıklığı ve yükü gibi reaksiyonların bir sonucu olarak HEB demirine uygulanır. Buna bükülme kuvveti adı verilir. Karaca Metal HEB demirleri ihtiyaç duyulan dayanıklılığı sunacak yapı profillerine sahiptir. HEB demirleri firmaları arasında yer alan Karaca Metal sizlere HEB demirleri plaka ve HEB demirleri çeşitleri konusunda geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. HEB demirleri kalitesi ile ön plana çıkan Karaca Metal, HEB demirleri birim fiyat konusunda da esnek davranmaktadır. HEB demirleri fabrikası olan Karaca Metal müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

  • Rekabetçi fiyat politikası ve yerinde analizlerle fiyat memnuniyeti
  • HEB demiri tedarik hizmetinde güven ve kalite odaklı hizmet ve üretim yaklaşımı
  • HEB demiri ürünleri dahil olmak üzere yapı profillerinde geniş ürün çeşitliliği
  • Her projede kolaylıkla kullanılabilen kaliteli HEB demiri üretimi
  • HEB demiri üretim aşamasında süreğen kalite kontrolü

Karaca Metal HEB Demirleri

HEB demirleri genellikle dikey yer çekimi kuvveti taşırlar. Buna rağmen yatay yükleri taşımak için kullanılabilen ürünler arasına girerler. Bir HEB demiri tarafından taşınan yükler, kuvveti bitiş yapısal sıkıştırma elemanlarına aktaran sütunlara veya duvarlara aktarmayı sağlar.

 

Tüm projelerde kullanabileceğiniz türde yapı profilleri arıyorsanız bizimle çalışmayı tercih edebilirsiniz. Sürekli kendini geliştiren ve yeni teknolojilere ayak uyduran ekibimiz ihtiyaçlarınızı karşılayabilecektir. Üretimini yaptığımız tüm ürünler demir ve çelik endüstrisinin tercih edilen kalite standartlarındadır.

 

Karaca Metal tarafından üretilen HEB demirleri standart ağırlıklarda olurlar. Standardın dışında HEB demiri ihtiyacınız varsa özel üretim yaptırma yoluna gidebilirsiniz. Karaca Metal özel üretim ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek verimli üretim odaklı tesisi ile projelerinizde size yardımcı olacaktır.

KULLANIM ALANLARI

Yapılar veya inşaat mühendisliğinde kullanılan HEB demirleri kamyon veya otomobil çerçevelerinde, makine çerçevelerinde ve diğer mekanik veya yapısal sistemlerde kullanılırlar. Buna ek olarak HEB demirlerinin daha küçük yapılarda ve işlerde kullanılması mümkündür:

  • HEB demirleri yapısal bir ürün olarak inşaatlarda ve yapılarda kullanılırlar.
  • HEB demirleri kamyon veya otomobil iskeletlerinde kullanılabilirler.
  • Makine iskeletlerinde HEB demirlerinin kullanımı oldukça yaygındır.
  • Alçak konutlarda ve prefabrik yapılarda HEB demirleri sıklıkla tercih edilen bir yapı profilidir.
  • Çelik platformlarda, köprülerde ve barajlarda destek elemanı olarak HEB demirlerinden yararlanılır.

 

Benzer Ürünler
HEA Demirleri
HEA demirlerinde I şeklinde olan yatay elemanlara flanş, dikey elemana ise gövde adı verilir. HEA demirleri genellikle yapısal çelikten üret...
IPE Demirleri
IPE demirleri, endüstriyel ve yapısal amaçlar için biçimlendirilen yapı profili ürünleridir. IPE demirleri ayrıca makine, bina ve ağır taşıt...
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
Telefon