HEB Demirleri

HEB demirleri çok farklı şekil ve boyutlarda olabilirler. Genellikle inşaat, mühendisliği, ağır makineler, kamyon yapımı ve ağır hizmet işlerinde kullanılırlar. En yaygın kullanım biçimi ise ağır yapıları desteklemek için kullanım biçimidir. Çünkü ağır yüklere karşı dayanabilme kabiliyeti oldukça yüksektir.

 

HEB demirlerine inşaat şirketlerinin bir bölümü haddelenmiş çelik kiriş adını verirler. Genel olarak binaların yapımında destek için kullanılırlar. HEB demirlerinin kayma kuvvetlerine, kırılmalara, yırtılmalara veya çökmelere karşı direnç sağlayan kısmına gövde, bükülme hareketine karşı dayanıklı olan kısmına ise flanş adı verilir.

HEB Demirlerinde Karaca Metal Farkı

HEB demirleri yüke dayanabilen yapı profili ürünleridir. Eğilme momenti, dış yükler, kendi ağırlığı, açıklığı ve yükü gibi reaksiyonların bir sonucu olarak HEB demirine uygulanır. Buna bükülme kuvveti adı verilir. Karaca Metal HEB demirleri ihtiyaç duyulan dayanıklılığı sunacak yapı profillerine sahiptir.

     Rekabetçi fiyat politikası ve yerinde analizlerle fiyat memnuniyeti

     HEB demiri tedarik hizmetinde güven ve kalite odaklı hizmet ve üretim yaklaşımı

     HEB demiri ürünleri dahil olmak üzere yapı profillerinde geniş ürün çeşitliliği

     Her projede kolaylıkla kullanılabilen kaliteli HEB demiri üretimi

     HEB demiri üretim aşamasında süreğen kalite kontrolü

Karaca Metal HEB Demirleri

HEB demirleri genellikle dikey yer çekimi kuvveti taşırlar. Buna rağmen yatay yükleri taşımak için kullanılabilen ürünler arasına girerler. Bir HEB demiri tarafından taşınan yükler, kuvveti bitiş yapısal sıkıştırma elemanlarına aktaran sütunlara veya duvarlara aktarmayı sağlar.

 

Tüm projelerde kullanabileceğiniz türde yapı profilleri arıyorsanız bizimle çalışmayı tercih edebilirsiniz. Sürekli kendini geliştiren ve yeni teknolojilere ayak uyduran ekibimiz ihtiyaçlarınızı karşılayabilecektir. Üretimini yaptığımız tüm ürünler demir ve çelik endüstrisinin tercih edilen kalite standartlarındadır.

 

Karaca Metal tarafından üretilen HEB demirleri standart ağırlıklarda olurlar. Standardın dışında HEB demiri ihtiyacınız varsa özel üretim yaptırma yoluna gidebilirsiniz. Karaca Metal özel üretim ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek verimli üretim odaklı tesisi ile projelerinizde size yardımcı olacaktır.

Kullanım Alanları

Yapılar veya inşaat mühendisliğinde kullanılan HEB demirleri kamyon veya otomobil çerçevelerinde, makine çerçevelerinde ve diğer mekanik veya yapısal sistemlerde kullanılırlar. Buna ek olarak HEB demirlerinin daha küçük yapılarda ve işlerde kullanılması mümkündür:

     HEB demirleri yapısal bir ürün olarak inşaatlarda ve yapılarda kullanılırlar.

     HEB demirleri kamyon veya otomobil iskeletlerinde kullanılabilirler.

     Makine iskeletlerinde HEB demirlerinin kullanımı oldukça yaygındır.

     Alçak konutlarda ve prefabrik yapılarda HEB demirleri sıklıkla tercih edilen bir yapı profilidir.

     Çelik platformlarda, köprülerde ve barajlarda destek elemanı olarak HEB demirlerinden yararlanılır.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
E-Posta
info@karacametal.com
Telefon
0212 549 21 43