Kare Demiri Teknik ve Mekanik Özellikleri

Kare demirleri farklı yapılarda, güvenlik ızgaralarında, nakliye sektöründe, mobilya sektöründe ve genel imalat ürünlerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Doğru ekipmanlar seçildiği sürece bu tür ürünlerin kesme ve delme işlemleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Daha ufak boyutlu olanlarda ise kaliteli bir testere kullanarak kesme işlemini sizler de yapabilirsiniz.

Kare demirlerin kaynak özellikleri de son derece yüksektir. Kare demir ölçüleri aynı zamanda farklı şekillerde de projelerinizdeki ihtiyaçlarınıza özel olabilecek şekilde tasarlanabilmektedir. Bir dizi ön galvanizli kare demir bulunsa bile paslanmaya karşı direncin artırılabilmesi için imal edilen kare profillerin boyanması veya galvanizleme işleminin yapılması kesinlikle tavsiye edilmektedir. Duruma ek olarak gıda üretim sektöründe kullanılması düşünülen kare demirlerde de paslanmaz çelik tercih edilmelidir.

Kare Demirleri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Karemi demiri teknik ve mekanik özellikleri sizin tercihlerinize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kare demirler çoklu yönlerde yüklemelerin söz konusu olduğu kaynaklı çelik çerçevelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kare demirler çok eksenli yüklemeler için son derece verimli şekillere sahiptir. İki veya daha fazla enine kesitin olması düzgün güç özelliklerini beraberinde getirmektedir. Kare demirlerin ağırlıkları da yine size özel olarak belirlenebilmektedir.

Kare demirler yapısal ürün olarak inşaat sektöründe kullanılabileceği gibi aynı zamanda gemi yapımında da kullanılabilmektedir. Kare kutu profil ve kare kesitli olan profil modelleri gemi yapımında son derece büyük bir öneme sahiptir. Sanayi ve ağır sanayi endüstrisinde de kare profillerin kullanımı son derece yaygındır. Otomotiv sanayisi, mobilya sektörü ve makine imalatında da kare demirleri kullanılmaktadır. İşlevsel özellikleriyle ön plana çıkan kare demirleri arasından sizler de tercihlerinize uygun olanlarını seçerek uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon