Kutu Profil Ağırlıklar

Dikdörtgen veya kare formatlarda olup ortası boş olan, kenarlarının uzunluğu ve kalınlığı müşteri ihtiyacına göre ayarlanabilen ve her sektörde kullanılabilen kutu profiller, yaygın olarak demir ve alüminyumdan üretilse de, paslanmaz çelik ve galvanizden üretilen çeşitleri de mevcuttur.

Bu noktada galvanize bir tırnak açmakta fayda var. Çinko ile kaplanan ve bu sayede dayanıklılıkları artan ve oksijenle temasları azaldığından ömürleri uzayan ürünler, kutu profillerde de tercih listesinin üst sıralarında bulunan örneklerden olmuşlardır.

Bunun yanında genel anlamıyla kutu profiller, belli kalıplara uygun olarak üretilen ürünlerdir. Genellikle sanayi ve ticaret alanlarında kullanılmaktadırlar. Bu profiller oldukça dayanıklı yapıya sahiptirler. Kutu profillerin, sonucunda ağırlıklarını da etkileyen çeşitli türleri mevcuttur. Dilerseniz bunlara hızlıca bir göz atalım:

  • Kare Kutu Profil: Bu profil tarzı, mobilya ve nakliye sektöründe ağırlıkla olmak üzere; sütun ve direk gibi küçük uygulamalarda tercih edilen bir kutu profil türüdür. Üzerinde kesme ve delme işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Daha çok çatı yapımı ve makine imalatı alanında kullanılmakta olan bu profil türünde farklı fiyatlandırmalarımız mevcuttur. Bu fiyatlandırmalar kutu profilin ağırlığının yanı sıra, ürünün teknik özelliklerine göre de değişim gösterebilmektedir.
  • Dikdörtgen Kutu Profil: Kullanım alanı bakımından kare kutu profil formatına yakınlık göstermektedir. Oldukça dirençli oluşuyla dikkati çeken dikdörtgen kutu profil, genel olarak mobilya, nakliye ve otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. Doğru ekipmanlarla kesim işlemi oldukça kolaylaşan bu format, farklı ebat ve ölçülere sokularak her türlü alanda kullanılabilmektedir.

Kutu profiller, iki çeşidinin açıklamalarından da anlayabileceğiniz üzere oldukça geniş kullanım olanaklarıyla dikkat çeken ürünlerdir. Farklı çalışma sahalarında kullanılabilecek bu kutu profiller sayesinde sizlerin de çalışmalarının büyük oranda hız kazanma imkânı olacaktır.

Farklı alanlarda kullanılabilip farklı faydalar sağlayabilen kutu profillerin fiyatlandırılmaları noktasında en önemli etkenlerden birisi ise kutu profil ağırlıklarıdır. Kutu profil ağırlıklarının doğru şekilde tartılması, müşterinin doğru fiyatlandırma ile önünü görebilmesi için oldukça önemli bir husustur. Bu profil ağırlıklarını en doğru şekilde hesaplayarak fiyat karşılığını sorunsuz bir biçimde öğrenebilmeniz için, Karaca Metal olarak sizlerin hizmetine sunduğumuz kutu profil ağırlık hesaplama robotunu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.  

Kutu profili kullanacağınız alanı, bu alandaki kullanımı için ihtiyaç duyduğu ebat oranları ve benzeri bilgileri kafanızda netleştirdikten sonra; sizlere en verimli şekilde hizmet edebilmek amacıyla oluşturduğumuz bu robota ilgili bilgileri doğru şekilde girerek, hedefinizdeki kutu profilin ağırlığını öğrenebilirsiniz. Buradan edindiğiniz ağırlık bilgisiyle fiyat listemizi inceleyebilir, fiyatlar hakkında fikir ve bilgi sahibi olabilir ve yapacağınız işlemin tutarını önceden gözlemleyebilirsiniz.

Ağırlık ölçme robotumuzu kullandıysanız ve üzerine daha derinlikli bir araştırma yapma veya bize ulaşma niyetindeyseniz, profil fiyatları ve kutu profillerin teknik özellikleriyle alakalı detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon