Kutu Profil Malzeme Özellikleri

İnşaat sektöründe en çok kullanılan malzemelerden biri olan kutu profiller inşaatların ana malzemeleri listesinde yer alıyor. Bunun yanı sıra çatı sistemlerinde de sıklıkla kullanılan kutu profil malzeme özellikleri sayesinde son derece önemli olan ihtiyaçları giderebiliyor. Çatı sistemlerinde taşıyıcı görevini de üstlenebilen kutu profillerin kalitesi ve kolay uygulanabilir olması büyük önem taşıyor.

Kutu Profil Çeşitlerinin Kullanım Alanları

Bununla birlikte otomotiv ve çeşitli beyaz eşya imalatında da kutu profillerin büyük öneminin olduğundan söz etmek gerekiyor. Bu sektörlerin ürün gruplarında ürünlere dayanıklılık özelliğini kazandıran kutu profiller oluyor. Elbette bunlar söz konusu ürünlerin tek kullanım alanları değil. Aynı zamanda bisiklet yapımından mobilya üretimine kadar pek çok alanda da yine kutu profil çeşitlerinden faydalanılıyor.

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmasının nedeni aslında kutu profil malzeme özellikleri arasında en önemli olanı yani taşıyıcılığının yüksek olmasıdır. Örneğin pek çok çatı sisteminde bu ürünler taşıyıcı malzeme olarak tercih ediliyor. Elbette et kalınlığı olarak tabir edilen ölçüler kutu profillerin taşıyıcılığında ya da ne oranda yük taşıyabileceğinde etkili oluyor.

Kutu Profil Çeşitlerini Sitemizde İnceleyin

Sizler için hazırlanan çok sayıda farklı kutu profil çeşidini sitemizde inceleyebilir ve hangi ürünlerin sizin ihtiyaçlarınıza daha iyi yanıt verebileceğini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Çatı sistemleri ya da inşaat alanında kullanabileceğiniz ürün modellerinin yanı sıra ev eşyası hatta aksesuar yapımında bile rahatlıkla kullanılabilen kutu profil çeşitlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Dikdörtgen ve kare şeklinde dizayn edilen kutu profil çeşitleri arasında farklı ölçülerde üretimi gerçekleştirilen ürün modellerini de bulabilirsiniz. Aynı zamanda incelediğiniz ürünlerle ilgili sizlere detaylı bilgi de aktarıyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon