Kutu Profil Nedir?

Geniş kullanım alanlarıyla dikkat çeken ürünler arasında yer almaktadır. Her biri farklı kullanım alanlarına göre özel olarak tasarlanan ürünler sayesinde sizler de çalışmalarınıza büyük bir hız kazandırabilirsiniz. Daha güvenli çalışma ortamları elde edebilmenizi sağlayan kutu profiller normlara uygun olabilecek şekilde üretilmektedir. 

Çelik bantlardan yüksek frekans kaynağı olan kutu formda profilleri seçerken bazı özel detaylara da dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Kutu formda olan profil fiyatları seçilecek ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak Karaca Metal olarak sizlere sunduğumuz ürünler arasında her kişinin bütçesine uygun seçenekler mevcut.

Kutu Formda Profilleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seçim yaparken ilk etapta firma tercihinize dikkat etmelisiniz. Güvenilir olan firmalardan seçtiğiniz zaman daha uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlere sahip olmuş olursunuz. Standart olarak üretilen ölçüler dışında farklı ölçülerde ve özelliklerde ürünler arıyorsanız bu konuda firmalara danışmalısınız. Kişiye özel üretim yapan firmaları tercih ettiğiniz zaman istek ve ihtiyaçlarınıza göre özel ürünler üretilebilmesini sağlayabilirsiniz. 

Kare Kutu Profil

Kare kutu formda profiller yapısı gereği ; nakliye sektöründe, güvenlik ızgaralarında, mobilya sektöründe ve genel imalat ürünlerinde kullanılmaktadır. Kare kesitte oldukları için, sütun ve direkler gibi küçük uygulamalarda da tercih edilmektedir. 

Kutu profil nedir? Dendiğinde akla ilk gelen kare profillerde, kesme ve delme işlemi kolayca yapılabilmektedir. Bu formda profiller, paslanmaz özelliği ile gıda sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. 

Kare profillerin paslanmaya karşı direncinin arttırılması için galvanizleme işlemi uygulanması gerekmektedir.  Çatı yapımı, gemi yapımı ve makine imalatı gibi alanlarda da kullanımı oldukça yaygındır. Mobilyalarda istenilen şeklin verilmesi için tercih edilen kare profiller, sanayı ve ağır sanayi endüstrisinde de sıkça tercih edilmektedir.

Kutu kare profil fiyatları arasında farklı seçenekler sizlere sunulmaktadır. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Her bütçeye uyum sağlayabilecek olan bu profiller arasında çalışma alanlarınızı daha güvenilir bir hale getirebileceğiniz seçenekler sizlere sunulmaktadır. 

Eğer sizler de çalışma alanlarınızı daha işlevsel bir hale getirmeyi planlıyorsanız ürünlerimize sahip olabilirsiniz. Kare kutu profil fiyatları ve teknik detaylarıyla ilgili destek almak isterseniz ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dikdörtgen Kutu Profil 

Dikdörtgen profil, kutu görünümde olan profilin bir çeşididir.  Tıpkı kare profil gibi kullanım alanları yönünden benzerlik göstermektedir. İçi boş olan bu profiller; nakliye, genel imalat, mobilya ve otomotiv sektöründe tercih edilmektedir.

Doğru ekipmanlar desteğiyle dikdörtgen profillerin kesme işlemi kolayca gerçekleştirilmektedir.  Ön galvanizli olan dikdörtgen kutu şeklinde profillere, paslanmaya karşı direncinin arttırılması için galvanizleme işlemi uygulanmaktadır. Farklı ölçü ve ebatlarda üretilerek, ihtiyaç duyulan her sektörde kullanım avantajına sahiptir. 

Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde tasarlanan dikdörtgen kutu profil modelleri arasında her kişinin istek ve ihtiyaçlarına uyum sağlayabilecek olan modeller yer almaktadır. Modeller, kullanım alanlarına göre farklı şekillerde dizayn edilmektedir. Doğru seçimleri gerçekleştirdiğiniz takdirde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz kutu dikdörtgen profil modellerine sahip olabilirsiniz.

Kutu Şeklinde Profillerin Özellikleri

Kutu şeklinde profiller, belli kalıp ve normlara uygun olarak üretilmektedir. Kare ve dikdörtgen kutu profilleri olarak kategorilendirilmekle birlikte sanayi ve ticaret alanlarında kullanılmaktadır. Standart kaliteleri içeren çelik bantlardan yüksek düzeyde dayanıklılık elde edilmektedir. Aynı zamanda sıcak ve soğuk bantlardan ileri teknoloji kapsamında faydalanılmaktadır. 

Kutu profil sıcak haddeleme işlemine tabi tutulan ürünlerdir. Bu ürünler, yük kapasitesi ve yüksek mukavemet gücüyle oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. 

Karaca Metal’de yer alan profil ürünlerinde yüksek kalite çeşitlerini ihtiyaçlarınıza uygun düzeyde bulabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon