Kutu Profil Teknik ve Mekanik Özellikleri

Kutu profiller kare ve dikdörtgen olarak tasarlanan kutu profiller basınç uygulamalarında da kullanılmaktadır. Yapısal özellikleriyle dikkat çeken ve farklı sektörlerde kullanılan kutu profiller, paslanmaz yapıya sahiptir. Dayanıklılığıyla tercih edilen kutu profiller uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz profillerdir. Kullanım alanlarına göre farklı şekillerde üretilen profillerin içi boş olarak üretilen modelleri de mevcuttur.

Kare kutu profilleri yapıları gereği nakliye sektöründe, güvenlik ızgaralarında, mobilya sektöründe ve genel imalat ürünlerinde tercih edilmektedir. Kare kesitli olan kutu profiller sütun ve direkler gibi ufak uygulamalarda da kullanılmaktadır. Kare profillerde kesme ve delme işlemleri pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Kutu Profiller Hangi Alanlarda Kullanılır?

Profiller, paslanmaz özelliklerinden dolayı sık sık gıda sektöründe kullanılmaktadır. Kare profillerin paslanmalara karşı direncinin arttırılması için galvanizleme işlemlerinden geçmesi gerekir. Çatı yapımı, gemi yapımı ve makine imalatı gibi alanlarda da bu ürünlerin kullanımları önemlidir. Mobilyalarda istenilen şekillerin alınabilmesi için de kullanılan kare profiller sanayi ve ağır sanayi endüstrisinde sık sık tercih edilmektedir.

Dikdörtgen kutu profilleri tıpkı kare profillerde olduğu gibi çalışmaktadır. İçi boş olarak üretilen dikdörtgen profiller nakliye, genel imalat, mobilya ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Doğru ekipman desteği sağlandığı zaman dikdörtgen profillerin kesme işlemi de kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Ön galvanizli olarak tasarlanan dikdörtgen kutu profillere de paslanmaya karşı direnç arttırmak için galvanizleme işlemi uygulanır. Farklı ölçülerde üretilen kutu profil teknik ve mekanik özellikleri açısından kişiye özel olarak tasarlanabilmektedir. Dünya kalite standartlarında üretilen kutu profiller arasından ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yaptığınız zaman uzun yıllar boyunca kutu profilleri farklı projelerinizde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon