Otel İnşaatları İçin Profil Malzemeleri

Türkiye, otel sayısının binlerle ifade edildiği ülkelerden bir tanesi. Ülkemiz özellikle yaz aylarında bir turizm cenneti olarak gösterildiğinden yerli ve yabancı milyonlarca turist tatil belgelerine akın ediyor. Bu durum her zaman otellere ihtiyaç duyulmasına ve oteller arasındaki rekabetin üst seviyede olmasına sebep oluyor.

Talebin çok yüksek olması ülkemizin her noktasında otel inşaatlarının başlamasına sebep olmaktadır. Birçok şehrimizde göz alıcı oteller inşa edilirken her biri güvenli bir şekilde misafirlerini ağırlamaya başlar.

Otellerin kullanıma açıldığı anda harika bir görüntüsü olsa da öncesinde yaşanan süreç oldukça zorludur. Otel inşaatı için şantiyenin kurulumundan anahtarların teslimine kadar geçen süreçte binlerce farklı malzeme kullanılır.

Oteller çok katlı ve görkemli yapılar olduğundan betonarme elemanlar ile tamamlanamazlar. İçerisinde betonarme elemanlar olsa da her zaman çelik profiller ile inşaatları tamamlanmaktadır. Otel inşaatları için profil malzemeleri üreten firmamız da bu aşamada devreye girer. Çelik profillerde en yüksek kalitede ürünleri almak isteyen tüm firmalar Karaca Metal ile iletişime geçebilecektir.

Otel İnşaatlarında Kullanılan Yapı Profilleri Nelerdir?

Otel inşaatlarında çelik profiller kullanılırken bu profiller kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. Bazen sahip oldukları şekillere göre isimlendirilen ürünler bazen de sahip oldukları özelliklere göre isimlendirilirler. Firmamız oteller için HEA, HEB ve IPE olmak üzere 3 farklı çelik profil üretimi gerçekleştirmektedir.

Eğilme ve Bükülmeye Karşı Kullanılan HEA Profiller

Otel inşasında kullanılacak olan çelik profillerin ilki HEA profillerdir. Karaca Metal tarafından üretilen bu profiller özellikle eğilme ve bükülme gibi durumlara karşı muhteşem bir dayanım gösterirler.

Oteller yüksek yapılan olduğundan deprem anında eğilmeler ve bükülmeler yaşanabilir. Eğer kullanılan ürün bu eylemlere uygun bir davranış sergilemezse kopar ve binalarda ciddi hasarlar meydana gelebilir.

Oteldeki Tüm Kirişler İçin HEB Profiller

Çelik kiriş olarak da tanımlanan HEB profiller birçok yapıda olduğu gibi otellerde de kullanılmaktadır. Kirişler yapılara etkiyen yanal yükleri karşılamak için kullanılırlar. Deprem yükü yanal bir yük olarak kabul edilir ve kirişlerin bu aşamada performansı çok büyük önem taşır. Bunun bilincinde olan firmamız kusursuz HEB profiller üreterek sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Hafif Malzeme İle Yüksek Güç İçin IPE Profiller

İnşaatlarda kullanılan malzemelerin hafif olması son derece önemlidir. Bazı yapılar proje gereği kullanılan malzemeler sonrasında çok yüksek ağırlıklara ulaşırken bu durum ciddi problemler yaratır. Bu durumlarda hafifi bir malzeme ile yüksek dayanım elde edilmesi istenir ve IPE profiller bunu muhteşem bir şekilde başaracaktır.

Otel İnşaatlarında Neden Yapı Profilleri Kullanılır?

Otel inşaatları için profil malzemeleri sıklıkla kullanırken bu kullanım çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Diğer yapı malzemelerine göre Karaca Metal tarafından temin edilen çelik profiller daha yüksek bir dayanım sunacaktır.

Yüksek mukavemet değerlerine rağmen her zaman ekonomik olan ürünlerdir. Üzerinde rahatlıkla testler yapılabildiğinden oluşabilecek sorunlara karşı dayanımları rahatlıkla test edilebilmektedir. İstenen şekillerde üretilebiliyor olması da otellerin sürekli olarak çelik profilleri tercih etmesini sağlar.

Hassas projelerde kesinlikle bu profiller kullanılmalıdır. Rahatlıkla işlenebiliyor olması ve Karaca Metal’in isteğe bağlı üretim seçeneği sunması otel inşaatlarında bu ürünleri olmazsa olmazlar arasına sokmaktadır.

Yüksek Kaliteli Profillere Uygun Fiyatlarla Ulaşın

Firmamız bugüne kadar yüzlerce farklı kuruluşa hizmet vermiş ve çelik profillerin üretimini yapmıştır. Yeni dönemde de otel inşaatlarında kullanılmak adına devamlı olarak profillerin üretim ve satış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Sunduğu tüm hizmetlerde müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Karaca Metal kaliteden ödün vermeden kusursuz bir hizmet sunar. Firmamız tarafından satışa sunulan tüm çelikler testlerden geçen ve kalitesi garanti edilen ürünlerdir.

Oteller gibi binlerce kişinin aynı anda konakladığı alanlarda üstün güvenlik ve dayanım için siz de Karaca Metal’i tercih edebilirsiniz. Talepleriniz en iyi şekilde karşılanacak ve tamamen profesyonel bir hizmet alacaksınız.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon