Özel Üretim Profiller

Çelik, yapısı gereği çok yönlü bir materyaldir.  Birçok çeşidi bünyesinde barındıran profiller, kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Bu çeşitlerden biri olan özel üretim profiller, standart profillerden biraz daha farklı bir yapıya sahiptir. Özel üretim profillerini standart profillerden ayıran nokta, temel bölümlerinin şekillere dönüştürülmesi işleminden kaynaklanmaktadır. Aslında uygulanan işlem, standart profillerin üzerine farklı şekiller verilerek, özel üretim profillerinin elde edilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Özel Üretim Profillerin Kullanım Alanları

Özel üretim profiller, birçok sektörde kullanım avantajına sahiptir. Kullanım yönünün çeşitliliği, temel bölümlerine uygulanan şekillendirme işleminden kaynaklanmaktadır. En çok tercih edilen alan ise mobilya sektörüdür.  Ürünlere şekil vermek için kullanılan özel üretim profiller, ihtiyaca göre birçok ölçü ve ebatlarda üretilmektedir.  Bu formda profillerin en sık tercih edildiği mobilya sektörü dışında  mimarlık yer almaktadır. Mimari projelerde özel tasarımların elde edilmesi ve desteklenmesi için  özel üretim profiller kullanılmaktadır. Ayrıca demir ve çelik endüstrisi de özel üretim profillerin kullanım alanlarından biridir. Standart profillere şekil verilerek dönüştürülen özel üretim profiller, yapısı gereği köprü gibi büyük yapıların inşasında sıkça tercih edilmektedir.  Kullanım alanının diğer bir kolu olan otomotiv sektörü, özel üretim profillerin yaygın olarak uygulandığı sektörler arasındadır.

Özel Üretim Profillerinde Karaca Metal Ayrıcalığı

Karaca Metal özel üretim profilleri, yüksek kalite standartlarında üretilen ürünler odağında uzun ömürlü kullanımı garanti etmektedir. Güvenilir hizmet politikasıyla üretim gerçekleştiren Karaca Metal, ürünlerinin kalitesi ve dayanıklılığı kapsamında verdiği garantiyi desteklemektedir.  Küçük-büyük her proje için tasarladığı profiller, uygun fiyat avantajıyla hizmetinize sunulmaktadır.  Özel üretim profiller , gelişmiş rulo şekillendirme teknikleri kullanılarak üretilmektedir. Hem basit özel üretim profilleri hem de paslanmaz çelik türlerine kadar birçok kaliteli ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Profil çeşitlerindeki ürün tedariği odağında her sektörün ihtiyacına karşılık bulmaktadır.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon