Profil Kesim Yapan Firmalar

Profil kesim işlemi, istenilen boyutlardaki bir çelik parçasına belirli bir form verme işlemidir. Bu işlem genellikle ürün kesimi için uygun bir makine ile tezgah üzerinde gerçekleştirilir. Kullanılan makine tipi, farklı dereceler ve kalınlıklara sahip olan pek çok metal türü için özel seçilir. Özellikle son dönemde profil lazer kesim yöntemi yanı sıra oksi ve plazma makineleri de tercih edilir.

Profil Kesim Aşamaları

Profil kesim uygulanmadan önce kullanılacak olan çelik iyice temizlenir. Bu işlem özellikle hassas kesim sürecinde çelik üzerinde kalıntı kalmaması adına önemlidir. Daha sonra kesim işleminde tercih edilecek makine hazırlanır.

Çelik plakalar ile iki boyutlu profiller kesilecekse ve bu işlem daha düşük bir maliyet ile yapılacaksa oksi-asetilen alevi kullanan kesim makineleri çok daha avantajlı bir seçenek sunar. Bu yöntem sayesinde maksimum 300 milimetre kalınlığı bulunan çelik levhalar dahi yüksek ısı problemi yaratmadan istenilen formda kesilebilir.

Bunların yanı sıra çelik profiller ile karbon metallerin kesim işlemleri için plazma lazer kesim çok daha uygun bir yöntem olarak bilinir. Bu yöntem ile daha az ısı enerjisi kullanılır. Benzer şekilde doğru formda kanalize edilen ve elektrik enerjisi ile yüklenen basınçlı gaz kullanıldığından daha az bozulmaya neden olur.

Profil Lazer Kesim İşlemi

Çelik profilleri lazer ile kesim işlemi, süreç esnasında minimum bozulmaya neden olduğu için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu süreç esnasında 0.2 milimetre ile 25 milimetre arasında bir kalınlık sunan ince metaller çok daha avantajlı bir seçim olur. Çelik materyallerin kesimi için özel bir lazer ışını kullanılır. Son derece hassas olan bu işlem sonucu temiz ve düşük maliyetli bir kesim gerçekleştirilir. Ayrıca dar kesim ve iç içe geçme gibi özel kesim işlemlerinde de lazer profil lazer kesim yöntemi oldukça elverişlidir.

Sorunsuz ve yüksek kalitede bir kesim hizmeti için firmamız daima siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir. Profil kesim yapan firmalar arasında lider konumda olan firmamız: sahip olduğu tecrübeyi ve bilgi birikimini, ihtiyaçlarınız için hızlı çözüm olarak sunmaktadır. İstediğiniz ürünlere sahip olmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon