Sektörde Karaca Metal Farkı

1984 senesinde Şükrü Karaca tarafından kurulan Karaca Metal; 2005 yılına kadar, Bayrampaşa’da 70 metrekare alanda faaliyet gösterir. İş potansiyelinin artışı ve sektördeki çalışmaları sayesinde, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Demirciler Sanayi Sitesi’ne taşınmak durumunda kalınmıştır. Böylelikle; hizmet kapasitesindeki artış, ürün çeşitliliğine doğru orantılı şekilde ilerlemiştir.

Karaca Metal, şu anda 1200 metrekare bir alanda faaliyet gösterir. Sektörde en popüler firmalar arasında yer almasının en büyük faktörü, daima ileriye yönelik çalışmalar sağlamasıdır. Firmanın önderliğinde; pek çok firma, iş düzeninde güncellemeler sağlayan bir politika izlemiştir.

Karaca Metal Kalite Anlayışı

Karaca Metal kendi uygulamalarını izlerken; çalışan yetkilileriyle birlikte, daha fazla sorumluluk almaktan çekinmez. Bu sorumluluk duygusu, kalite anlayışında yüksek bir seviyeye ulaşmayı sağlar. Sektörde en kaliteli ürünlerin oluşturulması, kalite anlayışının ne denli üst seviyelerde olduğunun göstergesidir. Şirketin müşterilerine en iyi hizmetleri ve ürünleri sunuyor olmak, tedarik edilen her ürüne ait sertifikaya sahip olmak, ürünlerde kalite standartlarını en yukarı seviyelerde tutmak.

Kaliteyi en uygun fiyata vermeye çalışma gayreti, tedarik edilen ürünün yetkilisiyle ve ürünü alan müşterilerle doğru iletişim içinde olmak, piyasanın son standartlarına uygun şekilde hareket ederek, en iyi demir çelik ürünleri sunmaya çalışmak; Karaca Metal firmasının, genel gayesinin açık bir tanımıdır.

Karaca Metal Ürünleri

Karaca Metal; kalite politikasına uygun şekilde tavırlar sergilerken, ürünlerinde her zaman son teknolojiye uygun şekilde davranır. İleriye yönelik tavırları ve liderlik vasfıyla birleşen ürün skalası, daima şirketin yükselmesini sağlar. Ürünleri genel anlamda, bazı başlıklar altında kullanabiliriz. Saçlar, çelik hasırlar, profiller, yapı profilleri, hadde ürünleri ve borular olarak sınıflandırılır.

Ürünlere Genel Bakış

Saç ürünleri de, kendi içinde bazı sınıflandırmalara ayrılır. Boyalı Trapez Saclar, DKP Saçlar, Galvanizli Saçlar, HRP Saçlar, Siyah Saçlar, Gözyaşı Desenli Saçlar, Trapez Saçlar, Baklavalı Saçlar, Levha Saçlar, Baskılı Saçlar, Genişletilmiş Saçlar olarak gruplandırılır.

Çelik hasırlara baktığımız zaman; kafes hasırları, çit hasırları ve beton hasırları bizleri karşılar. Profiller konusunda da, şekil ve boyutlara göre uygulamalar yapılır. Kare profiller, boyalı profiller, galvanizli profiller, dikdörtgen profiller, elips profiller, özel şekilli profiller, oval profiller bu grupta yer alırlar.

Yapı profilleri kategorisinde de; IPE demirleri, HEB demirleri ve HEA demirleri mevcuttur. Hadde ürünleri, son derece geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve inşaat demirleri, lama demirleri, NPI demirleri, NPU profilleri, T profil demirleri, köşebentler, kare dolu demir, transmisyon milli yuvarlak demir, silme demirler olarak sınıflandırılırlar. Borular kategorisinde de; sanayi borular, galvanizli borular, doğalgaz boruları ve su boruları olarak sınıflandırma yapılır.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon