Siyah Saclar

Yassı çelik üretimler olan siyah saclar, döküm işlemlerinde dikdörtgen kesit ile birlikte belli sıcaklık derecesi boyunca ısıtılıp haddelenme işleminin uygulandığı ürünler olarak piyasada bulunmaktadır. Siyah sac üretimlerinde üretim sonrasında ki aşamada doğrudan rulo haline çevrilerek hacimden yer kazanılmaktadır. Siyah sac üretimlerinin DKP saclardan farkı, renk olarak belirlenmiştir. Siyah saclarda kalınlık 1,5 mm – 20 mm arasında değişirken diğer sac modellerine göre daha fazla bir kalınlık durumu söz konusudur.

Siyah sac modellerinin üretimlerinde doğrudan çeliğin kristalleşme sıcaklığına ulaşılması nedeniyle, burada sacın istenilen şekli verilebilmesi ve kolayca yapılabilmesi durumu mümkün olmaktadır. Bu sayede çelikle ilgili tüm büyük boyutlarda üretimlerde siyah sac modelleri için geçerli olmaktadır.

Fakat kristalleşme aşamasına gelen sıcaklık nedeniyle siyah saclarda bulunan işlem aşamalarında gecikme yaşanmaması önemli bir adımdır. Sac soğuma evresine ulaştığında hafifçe büzüldüğü görülür ve bu nedenle şekli kontrol etmek çok daha zor olabilmektedir.

Karaca Metal Farkıyla Siyah Sac Ürünleri

Müşteriyi dinleyerek en iyi şekilde çözümler sunan Karaca Metal ile beraber çözüm odaklı yaklaşımlarda, en doğru seçimlerin olmasını başarabilirsiniz. Standartların dışında istediğiniz taleplerde, özel üretimlerde ve siyah sac konusunda uzun vade de kullanabileceğiniz tüm üretimlerde Karaca Metal ile çözümler bulabilirsiniz.

%100 müşteri memnuniyeti ile birlikte zamanında teslimat, en büyük avantajı görebileceğiniz imkanlardan biridir. Bununla beraber siyah sac ürünlerine dayalı kalitenin sürekli olması da en büyük avantajlardan biridir. Her zaman satış öncesi davranış ve müşteri memnuniyeti davranışını aynı zamanda satış sonrasında da görebilmek mümkün olmaktadır.

Siyah Sac Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Demir ve çelik üretimlerinde, standartların dışına çıkarak, daha kaliteli ve güçlü, en iyi hizmeti alabilmeniz noktasında birçok firma ile çalışsanız da, doğru firma seçimi noktasında sizlere destek vermek istiyoruz. İhtiyacınız olan siyah sac imalatı ile alakalı her şey için projelerinizi baştan aşağı yönetebilir ve çelik üretimi konusunda hemen hemen her firmada sunulan standart hizmetin dışında, daha üstün ve kaliteli bir hizmeti görebilirsiniz.

Standart siyah sac ürünleriyle ilgili boyutların, kalınlıkların olduğu listeyi kontrol edebilir ve seçim yapabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan daha farklı ölçülerde ise, ilgili sac modellerinin de hazırlanması konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri taleplerini dinleyen ve bu konuda her zaman önem vererek hazırlıklarını yapan Karaca Metal ile beraber çalışabilirsiniz.

Siyah Sacların Kullanım Alanları

Siyah sac üretimlerinde kalınlık standart olarak 1,5 mm - 20 mm arasında değişmektedir. Bununla beraber inşaat alanlarına yoğun üretimi yapılan bu saclar için iç makinelerinin imalatıyla ilgili ya da çelik kasa üretimlerinde, gemi veya tersane üretimlerinde kullanılır. Bu sektörler dışında ise inşaatta yoğun bir kullanım söz konusudur.

Keskin şekillerin olmadığı ya da tolerans gereken sektörlerin zorunlu olmadığı her yerde siyah sac modelleri kullanıldığı gözlenmektedir. Genel inşa levhalarında da kullanımı bulunmakla beraber, üretilen siyah sac metal özelliklerinin mukavemet derecesine göre değişiklik göstermektedir. Siyah sac gemi yapımıyla ilgili tüm çalışmalarda da kullanıldığı gibi, gemi gibi ağırlığı ve dayanıklılığı yüksek olan bu alanlara karşı siyah sac üretimlerde en uygun mukavemet sahibi olacağı şekilde üretimler yapılabilmektedir.

Benzer Ürünler
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon