T Profil Demirleri

T demir ya da T profil demirler, demir ve çelik piyasasında çokça adı geçen ve aranan demir çelik ürünlerinden biridir. İnşaat alanlarında, inşaat makineleri imalatında ya da vinç, gemi gibi yüksek endüstriyel alanlarda kullanımına sıkça rastlanmakta olan bu ürünlerin birçok yapılış yöntemi bulunur.

İnşaat sektöründe bulunan diğer yapısal şekillere göre daha az kullanımı olan, diğer bir yandan ise avantajı daha yüksek olan hadde ürünleridir. T profil demirleri ile ilgili olarak üretim, değirmenlerde değil doğrudan NPI demirlerinde ayrıştırma işlemleri gerçekleştirilerek daha büyük T profil demirleri üretimi sağlanır.

NPI demirlerinin ilk kısmında kesim işlemi uygulanır. Daha sonraki aşamada ise hadde ürünü olarak T halini alır ve bu T profil demirleri olarak kullanılır. Kesim işlemlerinde demirin girişinin orta kısmı ya da merkezden kesim yöntemlerinden biri kullanılarak uygulanmaktadır. Kesilme işlemi sonrasında kiriş ağının kendisi, doğrudan T profil demirinin gövdesi olmaktadır.

T DEMİRİ ÖLÇÜ VE AĞIRLIK TABLOSU

EBAT (MM) - KALINLIK (MM) 1 METRE AĞIRLIK (KG/MT) KALİTE
20X20X3,00 MM 0,88 KG ST37
25X25X3,00 MM 1,10 KG ST37
25X25X3,50 MM 1,29 KG ST37
30X30X3,00 MM 1,34 KG ST37
35X35X4,00 MM 2,06 KG ST37
40X40X4,00 MM 2,38 KG ST37
45X45X5,50 MM 3,72 KG ST37
50X50X5,00 MM 3,72 KG ST37
60X60X7,00 MM 6,23 KG ST37
70X70X8,00 MM 8,32 KG ST37
80X80X9,00 MM 10,67 KG ST37
100X100X11,00 MM 16,40 KG ST37

T Profil Demirleri Hizmetleri

Çelik endüstriyel alanlarının tamamında T profil demirleri kullanımı bulunur. Standart ebatlarda T profil demirleri üretimi yapılarak, istenilen ölçülerde de yine T profil demirleri üretilmektedir. Standartların dışına çıkılarak, müşteri isteklerini karşılamak amacıyla Karaca Metal olarak, sizlerin taleplerinizde dilediğiniz ebat ve ölçülerde T profil demir üretimi yapmaktayız. 

Müşterilerimizin tüm taleplerine cevap verirken, istenilen boyutta ve uzunlukta dilediğiniz gibi T profil demirlerine anında sahip olabilirsiniz.

En uygun fiyat çerçevesi içinde hem kaliteli hem de hızlı bir hizmet sağladığımız T profil demirlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. T profil demirlerinde demir ya da çelik hadde işlemleriyle ilgili ürün çeşitliliğimiz bulunurken aynı zamanda hem demir hem de çelik endüstrisinde de rekabetçi fiyat politikasını benimseyerek en uygun fiyat garantisi sunuyoruz. 

T Profil Demir Hadde Ürünleri Nelerdir?

İnşaat ya da yük ağırlığının yüksek olduğu sektörlerde T profil demirleri ya da yapısal T kirişleri, yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. İster standartlar çerçevesinde isterseniz de özel boyutlar içerisinde T profil üretimi yaparak, sizlere kaliteli bir hizmeti sunmaktan memnuniyet sunarız. Her alana uygun şekilde güven içinde üretilen T profil demirlerinin tamamı otomotiv, endüstriyel ya da sanayi gibi alanlarda, yük taşımacılık gibi sektörlerde istenilen seviyelerde kullanılmaktadır.

Karaca Metal’den T Profil Demirleri Hizmeti

Hadde ürün olarak T profil demirlerde, istenilen kalitede ve özel boyutlarda T profil demir hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. İster büyük isterseniz de küçük projelerinizin tamamında, beklentinizin üzerinde ürün tedariği sağlarken, istediğiniz işi yaparken dilediğiniz kaliteli hedefe ulaşmada her zaman sizinle birlikteyiz.

T Profil Demirleri Kullanım Alanları Nelerdir?

T profil demirlerinin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Genel olarak taşıma özellikli tüm sektörlerde kullanılabilir bir yapıya sahip olan T profil demirler, şartların en uygun şekilde yerine getirilmesiyle beraber ideal bir hadde ürünü olarak bilinmektedir. T profil demirlerinin bazı özelliklerinden yararlanılması sayesinde birçok alanda da bu sayede kullanımı bulunur.

T profil demirlerinde doğrudan dikey kısım kesme ya da gerilmelerine karşı dayanıklı olması sayesinde doğrudan direnç sağlamaya karşı birçok alanda kullanılmaktadır. Genel imalat ürünü olarak kullanımı yaygın olduğu kadar üretim sürecinde ek parçalardan biri olarak da görev almaktadır.

Buna karşı kesilme ve biçilme gibi noktalarda önemli bir kaynak parça olan T profil demirlerinin tamirat işlemlerinde çokça kullanıldığını, otomotiv sanayi sektöründe de sıkça kullanımı bulunduğunu görmekteyiz. Ağır yük taşımacılığına dair birçok alanda da yine kullanımı bulunmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon