Transmisyon Mili Yuvarlak Demir

Transmisyon Mili ya da Transmisyon Çeliği olarak bilinen demirler, soğuk çekilmiş yuvarlak kesitli çelik olarak bilinir ve taşlanan yuvarlak çubuk ürünler olarak belirtilmektedir. Yüzeylerindeki hassaslık ve kaliteli olması da en önemli özelliklerinden biridir.

Yüzeylerinde kaliteli bir görünüm kazandırmak adına, düzlük ve tolerans işlemlerinden geçerek cilalanma işlemi de uygulanarak elde edilmektedir. Çeşitli özelliklerinden yola çıkarak hem uzun ömürlü olması hem de bakım gerektirmemesi sayesinde uzun süre kullanım tercihinde transmisyon çeliği tercih edilmektedir.

Transmisyon Mili - Yuvarlak Demir Ölçü ve Ağırlık Tablosu

Çap (mm)  1 Metre Ağırlık (Kg / Mt) Kalite
Ø5 MM 0,115 KG ST37
Ø6 MM 0,222 KG ST37
Ø8 MM 0,395 KG ST37
Ø10 MM 0,617 KG ST37
Ø12 MM 0,888 KG ST37
Ø14 MM 1,208 KG ST37
Ø15 MM 1,387 KG ST37
Ø16 MM 1,587 KG ST37
Ø18 MM 1,998 KG ST37
Ø20 MM 2,446 KG ST37
Ø22 MM 2,984 KG ST37
Ø24 MM 3,551 KG ST37
Ø25 MM 3,853 KG ST37
Ø26 MM 4,168 KG ST37
Ø28 MM 4,834 KG ST37
Ø30 MM 5,325 KG ST37
Ø45 MM 12,480 KG ST37
Ø50 MM 15,410 KG ST37
Ø70 MM 30,210 KG ST37
Ø140 MM 120,80 KG ST37

Transmisyon Çeliği Mekanik Özellikleri

Mekanik özellikleri sayesinde bu çeliklerin tercih edilme nedeni çok yüksektir. Karaca Metal olarak ürettiğimiz ve sektörde lider olma yolunda ilerlediğimiz bu alanda, kapsamlı hizmet vermekteyiz. Transmisyon çelikleri ve mekanik özelliklerine dayalı bazı bilgiler şu şekilde ayrılmıştır:

Transmisyon çeliğinin en önemli özelliklerinden biri de büzülmesidir. Çok rahat büzülme özelliğine sahip olması nedeniyle tercih sebebidir.

Bu çeliklerin diğer en büyük özelliği ise, çekmeye dayalı kopmamasıdır. Koparılmaya karşı aşırı dirençli olduğu bilinmektedir.

Transmisyon çeliklerinin bir başka özelliği ise gerçek anlamda dayanma gücü olmasıdır. Darbelere karşı transmisyon çeliğinin yüksek bir dayanıklılığı bulunmaktadır.

Çeliklerin en iyi mekanik özelliklerinden biri de sert olmasıdır. Yüksek sertliğe sahip olma özelliği transmisyon çeliklerinde de geçerli olmaktadır.

Transmisyon çeliği ile ilgili kaliteli bir üretim olması noktasında, çelik sertliğini test etmeniz gerekmektedir. Karaca Metal, sizlere en kaliteli sertlik seviyesinde transmisyon çelikleri imal ederken, bu çelikler hakkında istediğiniz imalatın yapılmasında da yardımcı olmaktadır.

Transmisyon Çeliği Kullanım Alanları

Karbon değeri düşük olan transmisyon çeliklerinin mukavemet değeri ise yüksek olduğu gözlenmektedir. Düşük karbon olması sayesinde kaynaklarla ilgili birçok alanda da kullanıma uygundur.

Hidrolik silindirler, rulmanlar ya da pistonlarda Transmisyon mili yuvarlak demirleri kullanılmaktadır. Talaşlı imalata uygun olduğu gibi torna tezgahlarıyla ilgili alanlarda da kolay işlenebilir bir demir ürünüdür. Beyaz eşyadan savunma sanayisine kadar; inşaat, makine üretimi ya da otomotiv sektörü gibi birçok alanda kullanım alanları bulunmaktadır.

Transmisyon Çeliği Kimyasal Özellikleri Nelerdir?

Hem mekanik hem de genel özelliklerinin yanı sıra bir de kimyasal özellikleri nedeniyle transmisyon çelikleri kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Tokluk ve sertlik gibi mukavemet özellikleri varken çeliklerin kimyasal özellikleri de korozyon dayanıklılığına aittir.

Termal özelliği açısından da transmisyon çeliklerinde ısı tutma kalitesi yüksek olduğu gibi, genleşme katsayısı konusunda da bu çeliklerde daha yüksektir. Bu sayede de tercih edilme nedenlerinden biri de kimyasal açıdan bu sebeplerdir.

Transmisyon Mili Yuvarlak Demirlerde Karaca Metal Kalitesini Fark Edin

Transmisyon mili yuvarlar demirlerle birlikte istenilen alana ait şekilde üretimler yapan Karaca Metal olarak, sizlere en iyi fiyatlarda en iyi hizmet sağlanmaktadır. İnşaat alanlarından savunma sanayisine, otomotiv ve makine alanlarından birçok talep edilebilir alanlara kadar siparişlerinizi vaktinde ve kaliteli bir biçimde tamamlıyoruz.

Yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlamakta olacağımız gibi Karaca Metal kalitesinden yararlanarak hem demir hem de çelik endüstrisinde yüksek kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizden her zaman yararlanabilirsiniz. Ürün ve hizmetlere dair tüm aşamalarda kalite kontrolü sağlanırken, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımız sayesinde de her zaman standartların dışına çıkabilme esnekliğini sizlere gösterebilmekteyiz.

Transmisyon Mili Yuvarlak Demir Kullanım Alanları Nelerdir?

Birçok kullanım alanı bulunan transmisyon mili yuvarlak demirlerde hava ölçüm cihazı veya laboratuvar aletleri gibi alanlarda kullanıldığı gözlenmektedir. Bununla beraber yüksek hızlı motor milleri, bilye kovanlar gibi hassasiyetin yüksek derecede olduğu alanlarda da yine kullanımı bulunur.

Transmisyon mili yuvarlak demirlerde, çubuk hızı yüksek olması nedeniyle ürünün doğrudan düz bir derecede olması da önemlidir. Transmisyon mili nerelerde kullanılır? Konusunda bir diğer alan ise, karbon değerinin düşüklüğü sayesinde kaynak yapılabildiği için otomotiv sektöründe de bu demirler kullanılmaktadır. Savunma sanayinde yine özel nitelikleri bulunması sayesinde kullanılmaktadır. Çelik yapılarının inşasında, basınçlı donanım ya da köprü gibi alanlarda da yine transmisyon mili yuvarlak demirler kullanılır.

Karaca Metal ile birlikte tedarik işlemlerinin tamamında siz de transmisyon mili yuvarlak demirleri ürün üretiminden faydalanabilirsiniz. Kalitenin temel prensip olması ve müşteri memnuniyetini ön planda tutulması sayesinde her zaman demir ağırlıkları, ürün tasarımı ya da ihtiyacınıza göre tasarımlar üretimi mümkün olmaktadır.

Transmisyon Mili Nedir?

Demir çelik alanında özel niteliklere sahip bir çelik türü olan transmisyon çeliği nedir? Sorusu çok sorulmaktadır. Soğuk çekilmiş bu demirler yuvarlak demir modelleridir. Kaliteli çelik olarak birbirinden farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Transmisyon çelikleri olarak kanyak işlemi uygunluğundan tutun da düşük karbon değerleri sayesinde de yüksek kaynak kabiliyetine göre çok yoğun şekilde kullanımı yaygındır. 

Kullanım alanları içerisinde yer alan transmisyon çeliklerin mekanik özelliklerinden biri de talaş imalatında uygun bir şekilde kullanılabilir malzeme olmasıdır. CNC veya torna tezgahlarında hızlı işlenebilir olması ile tercih edilir. Ayrıca yuvarlak demir olarak da bilinen bu transmisyon mili demir çeliklere soğuk çekme yöntemi uygulandığı için farklı geometrik şekillerinde de üretilmektedir.

Yuvarlak, kare veya altı köşeli şekilde üretilebilir biçimde sunuluyor. Bu yöntemlerde sıkıştırma olarak uygulama adı verilir. Soğuk çekme çeliği sıkıştırarak, istenen geometrik şekli de vermek bu sayede mümkün olmaktadır. Soğuk çekme yöntemi sayesinde müşterilerimizin özel isteklerine göre hassaslık yüksek derecede önemliyse, yüksek yüzey kalitesini yakalamak ve dayanıklılık kazandırmak için önemli olmaktadır.

Soğuk çekme yöntemiyle beraber üstün yüzey kalitesine sahip olan bu ürünler, akma veya çekme geriş lininde de yüksek bir kalite sağlar. Bu noktada da transmisyon çeliğinden faydalanmış olabilirsiniz. Mekanik özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda transmisyon çeliği kimyasal açıdan da tercih edilir. Kimyasal özelliklerde korozyona dayanıklı olması ve içerdiği kimyasal bileşenler sayesinde de birçok alanda kullanım alanları bulunur. 

Transmisyon mili yuvarlak demirlerde çeliklere soğuk çekme yöntemiyle ürünlerin tamamında hassas ölçü toleransı sağlanır. Bununla beraber daha güçlü ve mukavemet gücü yüksek şekilde transmisyon çelik çekme boru türleri kullanılmış olur. Isıl işlem gerekmeden doğrudan akma mukavemetinin arttığı bu ürünlerde saclar sıcak haddelenmiş şekilde geliştirilerek uygulama yapılır.

Bizimle İletişime Geçin
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon