DKP Sac Nedir?

Sıcak haddelenmiş olan yassı çelik malzemenin bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen materyal DKP sac nedir sorusunun en genel yanıtıdır. İhtiyaca yönelik olarak rulo şeklinde ya da yassı bir görünüme sahip olacak şekilde üretimi gerçekleştirilen bu malzemelerin oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

DKP Sac Nerelerde Kullanılır?

Ürünlerin 0,25 mm ila 2,00 mm arasında değişen kalınlıklarda üretilebildiğini söyleyebiliriz. Bu materyallerin kullanım alanlarına şu örnekleri verebiliriz:

  • Otomotiv sektörü
  • Beyaz eşya üretimi
  • Dayanıklı ev aletleri üretimi
  • Isıtma sistemlerinin üretimi
  • Ofis mobilyası üretimi

Tüm bunların yanı sıra farklı üretim tekniklerinde de DKP sac malzemelere yer veriliyor. Bir anlamda derinlemesine eğirme gerektiren tüm alanlarda yaygın bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkündür.

DKP Sac Malzemelerin Özellikleri Neler?

Kimyasal kaplamaların yüzeye uygulanmasında pratik bir şekilde kullanılabilen bu ürün çeşitleri oldukça yüksek bir mukavemet özelliğine sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Çok iyi şekillenme özelliğinin bulunuyor olmasını da unutmamak gerekiyor.

Bu ürünleri daha yakından incelemek ve diğer özellikleri hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir ya da bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon