Kutu Profil Ne Kadar Yük Taşır?

Endüstri alanında en sık kullanılan ürünlerden biri de kuru profiller oluyor. Sağlam bir yapıya sahip olmaları nedenleri oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan kuru profillerin ne kadar yük taşıdığı da merak ediliyor. Bu nedenle kutu profil ne kadar yük taşır sorusu da internet ortamında sıklıkla dile getiriliyor.

Kutu Profillerin Yük Taşıma Güçleri

Aslında bu soruya net bir yanıt vermek için söz edilen profillerin yapısının da ya da profillerin kalınlığının da biliniyor olması gerekiyor. Örneğin 10 x 20 mm dikdörtgen yapıdaki bir kutu profil şayet et kalınlığı 0,7 mm ise 0,314 kg ağırlık taşıyabiliyor. Bu nedenle her bir kutu profilin yapısındaki değişiklikler, ne kadar yük taşıyabileceği konusunda da belirleyici bir unsur oluyor.

Kutu profillerde kullanılan malzemelerin kalitesinin de son derece önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Kalitesiz malzemeler bu ürün çeşitlerinin taşıyabilecekleri yükün miktarında da belirleyici olur. İnternet sitemizde inceleyebileceğiniz profil çeşitleri oldukça farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çözüm olabiliyor.

Her Kesimde Profil Çeşitlerini Sitemizde İnceleyin

Örneğin sizlere kare ve dikdörtgen profiller ile birlikte elips şeklinde hazırlanan ya da yuvarlak bir forma sahip olan profil çeşitlerini de inceleme ve ihtiyaç duyduğunuz miktarda satın alma şansını sunuyoruz. özel kesim profil çeşitleri de ürün gamı içerisinde bulunuyor. Mimari alanda ya da mobilyacılık alanında kullanabileceğiniz özel kesim profil çeşitleri avantajlı bir seçenek olabiliyor.

Sitemizde üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm ürün çeşitleri ile birlikte detaylı bilgiye de ulaşabilir ve böylelikle hangi profil çeşitlerinin sizin için çok daha uygun olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Herhangi bir ürün çeşidi ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
Sac ürünler, birçok çeşidi ile ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Hrp sac;  sıcak haddeleme işlemiyle meydana gelen türlerdir. Uygulan...
Üretim sektörü içinde yer alarak kullanım avantajı sağlamakta olan dikişli sanayi boruları uygulama içinde yer alan ebat seçimleri belirlend...
Sanayi alanında gelişim göstermiş olan firmamız farklı birçok üretim hizmet alanlarında sizlere en kaliteli hizmeti ve ürünleri sunmaktadır....
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
Telefon