DKP ve HRP Sac Nedir?

Endüstriyel alanda en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin başında saclar  geliyor.  Yüzlerce farklı üretimde kullanılan bu ürünlerin kalitesi imalatı gerçekleştirilen ürünlerin kalitesinde de belirleyici bir unsur oluyor. Bu noktada akıllara DKP ve HRP sac nedir  sorusu gelebilir. HRP sac en genel şekliyle haddelenmiş sac malzemedir. Bu materyaller pek çok farklı kalitede ve şekilde olabiliyor.

Aynı zamanda HRP sac materyallerin ebatlarının da farklı olduğunu söyleyebiliriz. DKP sac malzeme ise yine haddelenmiş  metalden üretiliyor ve ısıl işlem görmesi ile elde ediliyor. Bu ürünler rulo şeklinde olabildiği gibi yassı bir formda da üretimi gerçekleştirilebiliyor. HRP sac malzemeler özellikle inşaat sektöründe iç yapılarda sıklıkla kullanılan ürünlerdir.

DKP Ve HRP Sac Malzemelerin Kullanım Alanları

Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle inşaat sektörünün vazgeçilmezlerinden biri haline gelen DKP ve HRP saç malzemeler aynı zamanda beyaz eşya üretiminde kullanılan ürünlerdir. Kimi zaman demiryolu raylarında ya da korkuluk üretiminde bu malzemelerden faydalanılır.

HRP sac malzemelerin tank üretiminde de yaygın şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. DKP sac malzemeler ise işlenmesinin son derece kolay olmasıyla ön plana çıkıyor.  Yüksek oranda bükülebilir özellikle olması pek çok farklı ürünün imalatında dayanıklı bir yapıya sahip olan bu materyalden faydalanılmasını beraberinde getiriyor. Sac malzemeler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hiç zaman kaybetmeden bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon