Levha Sac Ölçüleri ve Çeşitleri

Levha saclar, yassı olarak haddelenmiş ürünler olarak kabul edilmektedir. Bu ürünler rulo şeklindeki ana malzemelerden elde edilirler. Cihaz imalatı ve otomotiv endüstrisi gibi farklı inşaat ve yapısal uygulamalarda levha saclar kullanılmaktadır. Levha sac modelleri, geniş alanların kaplanması için ince ve düz olarak da üretilir.

Levhalar farklı endüstrilerde onarım ve bakım işlemleri için de kullanılır. Günlük uygulamalarda kullanılan endüstriyel işlem sonrasında meydana getirilen ince ve yassı metal parçası olarak da adlandırılan levha saclar, düz levha formunda ya da büyük rulolarda da üretilebilmektedir. Levhalar alüminyum, kalay, nikel, titanyum, pirinç, bakır, altın, gümüş ve platin gibi farklı metal türlerinde de tasarlanır.

Levha Saclar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Levha sac ölçüleri ve çeşitleri arasında kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabilecek farklı seçenekler yer almaktadır. Sac levha çeşitleri üretiminde bükme, şekillendirme baskısı, artımlı sac şekillendirme, derin çizim, ütüleme, genişletme ve kesme gibi işlemler de uygulanabilmektedir. Bütün bunlar elde edilecek olan levha sacın türüne göre farklılık gösterebilmektedir.

Otomotiv sektöründe ve otomobil ile kamyonların kaporta üretiminde yaygın olarak kullanılan levha saclar aynı zamanda uçak, vagon ve lokomotif gövdelerinin oluşturulmasında da tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak levha saclar farklı inşaatlarda da kalıp olarak değerlendirilmektedir. Kargo kamyonlarının panellerinde de levha saclar kullanılabilmektedir.

Tren vagonları ve lokomotiflerde de ön plana çıkan levha saclar evlerdeki buzdolabı ve dondurucu gibi beyaz eşyalarda da tercih edilir. Bu alanlar dışında çöp kutusu üretimi, metal dolap ve alet kutularının üretimiyle birlikte uçak ve helikopterler gibi hava araçlarında da levha saclar tercih edilebilmektedir.

Sac Levha Ölçüleri

Sıvı çeliklerin döküm işlemi yapılmasıyla elde edilen levha saclar, birbirinden farklı sektör ve alanlarda kullanımı yaygın olan ürünlerdir. Döküm yöntemiyle ulaşılan bu sac levhalarda birbirinden farklı şekillerde üretimin yapılması mümkün olmaktadır. Dikdörtgen kesitli ürünlerde sıcak haddeleme yapılır ve bu şekilde daha da güçlü bir şekilde uygulama sağlanmış olacaktır. Rulo ya da sac şeklinde yassı çelik olarak kullanımı, 1,50 – 2 mm kalınlığında rulo ya da sac şekilde ölçülere sahiptir.

Karaca Metal kalitesiyle birlikte siz de istenilen kalitede faydalanacağınız sac levha ölçülerinde birbirinden farklı ölçülerde demir çelik ürünlerine ulaşabilirsiniz. Bu anlamda metal işlemlerinin yapıldığı, çeşitli şekillerde kesilebilir olan ya da üretimi bu yönde yapılan tüm sac levhalarda istenen ölçüler, müşteri taleplerine göre değişkenlik gösterildiği gibi isteklere uygun şekilde de üretim uygulanmaktadır. 

Kalınlıkla ilgili olarak sac levha ölçülerinin birçok seçimi yapılabilir seçenekleri bulunur. Aşırı ince olduğu kadar 6 mm’ye kadar kalın parçalarda da üretim yapılabildiği gibi tüm ölçü, fiyat çalışması noktasında da Karaca Metal’e ulaşarak, fiyat ve satış öncesi destekten de faydalanabilirsiniz. Projelerinize yönelik ihtiyacınız olan sac levha ölçülerinde de istediğiniz ölçüleri iletmeniz halinde de özel tekliften faydalanabilirsiniz.

Sac Plaka Ölçüleri

Yassı biçimde haddelenmiş üretimi yapılan ve bu şekilde satışa çıkartılan sac plakalar, birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun şekilde çok yönlüdür. Otomotiv sektöründen tutun da cihazların imalatına kadar pek çok alanda yaygın şekilde kullanılır. Sac plaka ölçüleri de bu noktada pek çok değişkenlik göstermekte olup, birbirinden farklı projelere uygun şekilde üretimi bulunur. 

Sac plaka ölçülerinin genellikle geniş bir alanda kullanımı olmasının en büyük nedenlerinden biri de hem ince hem düz formlara sahip şekilde üretimi bulunmasıdır. Sac plaka modellerinde kalınlık ve dayanaklık, projelere uygun şekilde seçilebilir. Plaka üretimlerinde çok daha gerilim ve mukavemet gerektiği için ağır hizmet uygulamalarında da kullanımı yaygındır.

Ölçülendirme noktasında pek çok sac plaka ölçülerine bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Buna bağlı kalarak, ölçülere baktığınızda ölçer ne kadar yüksek değerlere sahipse, plakanın da bu neticede daha da ince olduğunu fark etmeniz mümkündür. 

Tüm standartlara uygun formlarda üretilen sac plaka ölçülerinde en uygun fiyat ve ödeme kolaylığı konusunda Karaca Metal farkından faydalanabilirsiniz. Sektörde uzun yıllar tecrübesi ve desteğiyle beraber, ölçü ve çeşitleri anlamında faydalanabilirsiniz. Bu anlamda projeleriniz için en uygun ölçü ve et kalınlığı – ağırlığı değerlerine tablodan bakabilirsiniz. Kullanım alanlarına uygun şekilde değişkenlik gösteren tablodaki sac plaka ölçülerinin çok daha dışında bir isteğiniz varsa satış öncesi destek için doğrudan iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon