Levha Sac Ölçüleri ve Çeşitleri

Levha saclar, yassı olarak haddelenmiş ürünler olarak kabul edilmektedir. Bu ürünler rulo şeklindeki ana malzemelerden elde edilirler. Cihaz imalatı ve otomotiv endüstrisi gibi farklı inşaat ve yapısal uygulamalarda levha saclar kullanılmaktadır. Levha sac modelleri, geniş alanların kaplanması için ince ve düz olarak da üretilir.

Levhalar farklı endüstrilerde onarım ve bakım işlemleri için de kullanılır. Günlük uygulamalarda kullanılan endüstriyel işlem sonrasında meydana getirilen ince ve yassı metal parçası olarak da adlandırılan levha saclar, düz levha formunda ya da büyük rulolarda da üretilebilmektedir. Levhalar alüminyum, kalay, nikel, titanyum, pirinç, bakır, altın, gümüş ve platin gibi farklı metal türlerinde de tasarlanır.

Levha Saclar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Levha sac ölçüleri ve çeşitleri arasında kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabilecek farklı seçenekler yer almaktadır. Sac levha çeşitleri üretiminde bükme, şekillendirme baskısı, artımlı sac şekillendirme, derin çizim, ütüleme, genişletme ve kesme gibi işlemler de uygulanabilmektedir. Bütün bunlar elde edilecek olan levha sacın türüne göre farklılık gösterebilmektedir.

Otomotiv sektöründe ve otomobil ile kamyonların kaporta üretiminde yaygın olarak kullanılan levha saclar aynı zamanda uçak, vagon ve lokomotif gövdelerinin oluşturulmasında da tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak levha saclar farklı inşaatlarda da kalıp olarak değerlendirilmektedir. Kargo kamyonlarının panellerinde de levha saclar kullanılabilmektedir.

Tren vagonları ve lokomotiflerde de ön plana çıkan levha saclar evlerdeki buzdolabı ve dondurucu gibi beyaz eşyalarda da tercih edilir. Bu alanlar dışında çöp kutusu üretimi, metal dolap ve alet kutularının üretimiyle birlikte uçak ve helikopterler gibi hava araçlarında da levha saclar tercih edilebilmektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon