Kutu Profil Üreticileri

Kutu profil modelleri kare ve dikdörtgen olarak iki ayrı formda üretilebilmektedir. Basınç uygulamalarında kullanılan bu profiller yapısal özelliklerinden dolayı farklı sektörlerde tercih edilmektedir. Kutu profil üreticileri arasında bulunan firmamızın ürün kataloglarında farklı ihtiyaçlarınıza çözüm sunabilecek olan kutu profiller yer almaktadır. Kare ve dikdörtgen seçenekleriyle içi boş olarak üretilen kutu profilleri kullanım alanlarına göre farklı şekillerde üretilmektedir.

Kare olan kutu profiller nakliye sektöründe, güvenlik ızgaralarında, mobilya sektöründe ve genel imalat ürünlerinde yer almaktadır. Kare kesime sahip olan kutu profiller direkler gibi ufak uygulamalarda da tercih edilmektedir. Kesme ve delme işlemi kare profillerde kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu tür formdaki profiller paslanmaz özellikleriyle gıda sektörünün de vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Kutu Profil Çeşitleri Nelerdir?

Kutu profiller paslanmaya karşı dirençli olabilmesi için galvanizleme işleminden geçmektedir. Çatı yapımı, gemi yapımı ve makine imalatı gibi alanlarda da kutu profillerin kullanımı son derece yaygındır. Mobilyalarda istenilen şekillerin verilebilmesi için de tercih edilen bu ürünler sanayi ve ağır sanayi endüstrisinde de sık sık tercih edilmektedir.

Dikdörtgen profiller de kutu profillerin en fazla tercih edilen çeşitleri arasındadır. Kare profil kullanım alanları yönünden birbirleriyle benzerlik göstermektedir. İçi boş olan profiller olarak da adlandırılan bu profiller nakliye, genel imalat, mobilya ve otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. Doğru ekipman ve araç desteği yapıldığı zaman dikdörtgen profillerin kesme işlemleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ön galvanizli olarak tasarlanan dikdörtgen kutu profiller de paslanmaya karşı dayanıklıdır. Karaca Metal olarak sizlere sunduğumuz kutu profil modellerini inceleyerek istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek modellere sizler de sahip olabilirsiniz. Ürünler hakkında detaylı bilgi için ekibimiz ile de iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon