Prefabrik Hafif Çelik Yapı Profilleri

Profil çeşitleri;  şekli, ölçüsü ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Her sektöre göre farklı işlevselliğe sahip profiller, ihtiyaca göre şekillenen ürünler arasında yer almaktadır. Karaca Metal, prefabrik hafif çelik yapı profilleri ile gereksinim duyulan ölçü ve ebatlarda üretim gerçekleştirmektedir.

Hafif Çelik Yapı Profil Çeşitlerinin Özellikleri

Çelik yapılar, paslanmaz ve dayanıklılık özelliği ile kullanım alanı açısından oldukça geniş bir yere sahiptir. Çeşitli ebat ve boyutlarda üretilen hafif çelik yapı profiller, sektörel kullanımı ile farklılık içermektedir. Türlerinden biri olan kare profiller, çatı yapımı ve inşaat sektöründe kullanılma özelliği ile prefabrik hafif çelik yapı profilleri arasında yer almaktadır. Yapısal özellikleri yönünden sadece inşaat sektörüyle sınırlı kalmayarak, güvenlik ızgaralarında, gemi yapımında, makine imalatında ve mobilya sektöründe de kullanıma uygundur. İhtiyaç duyulan ölçü ve ebatlarda Karaca Metal farkı ile hizmetinize sunulmaktadır.

Dikdörtgen profiller, kare profil ile benzer özelliklere sahip olduğu için kullanım alanları açısından aynı birkaç sektörde tercih edilmektedir. İnşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmakla beraber, tıpkı kare profilde olduğu gibi çatı yapımı ve restorasyonunda da kullanımı mevcuttur. Bunun yanı sıra gemi inşa sektörü, makine imalat endüstrisi ve otomotiv sektöründe kullanılan profil çeşitlerinden biridir. Prefabrik hafif çelik yapı profilleri arasında yer alan kutu profiller, kare ve diktörtgen formda karşımıza çıkmaktadır.

Hafif çelik yapı profillerin, yapısının paslanmaya karşı dirençli oluşu ve sağlamlığı, inşaat sektöründe kullanılmasının en temel sebebidir. Konutların dayanıklılığı açısından tercih edilen bu profiller, ekonomik ve çevre dostu olma özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır. Montaj aşamasında hız ve kolaylık yönünden kullanım avantajı sunması, belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Deprem gibi birçok olumsuz koşullara dayanıklılık göstermesi sebebiyle en çok tercih edilen profil çeşitleri olma güvenilirliğine sahiptir.

Prefabrik Hafif Çelik Yapı Profillerinde Karaca Metal Ayrıcalığı

Karaca Metal,  sektöre özel profil üretimi gerçekleştirerek, ürünlerini ihtiyaç duyulan ölçü ve ebatlarda hazırlamaktadır. Kalite ve dayanıklılık odağında tüm ürünlerinde uzun ömürlü kullanımı garanti etmektedir. Siparişlerinde, sözünü verdiği  tarihte hızlı teslimat gerçekleştirerek, hizmet konusunda sınır tanımamaktadır. Bunların yanı sıra uygun fiyat stratejisiyle rakiplerinin arasından sıyrılarak bir adım öne geçmektedir. Prefabrik hafif çelik yapı profilleri odağında geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon