Çelik Profil Çeşitleri ve Ölçüleri

Çelik profiller, sektörel farklılıklardan doğan birçok kullanım alanına sahip ürünlerdir. Çelik profil kesimi ise, parça çeliklerin belirli şekillere dönüştürülmesinden oluşan bir işlemdir. Bu işlemler, uygun makineler kullanılarak tezgah üzerinde gerçekleştirilir. Aynı zamanda paslanmaz özelliği ve dayanıklılığı ile uzun yıllar kullanımı beraberinde getirmektedir. Karaca Metal, çelik profil çeşitleri ve ölçüleri kapsamında standart ve sektöre özel üretim yaparak, her ihtiyacınıza yanıt bulmaktadır.

Çelik Profil Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Çelik profiller; ölçüleri, ebatları ve farklı şekilleri ile birçok sektörde kullanılmaktadır. Çeşitlerinin arasında olan kare ve dikdörtgen profillere galvanizleme işlemi uygulandıktan sonra paslanmaz özelliği kazandırılır ve direnci arttırılır. Güvenlik ızgaraları, nakliye, mobilya, inşaat, otomotiv ve gemicilik sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Aynı zamanda sanayi ve ağır makine endüstrisinde, çatı yapımında ve makine imalat endüstrisinde yaygın olarak kullanımı mevcuttur. Çelik profil çeşitleri ve ölçüleri odağında galvanizli profiller de yer almaktadır. Kullanım alanları ise; inşaat sektöründe dış cephe için dayanıklılığın gerekli olduğu durumlar, neme karşı dayanıklılığa ihtiyaç duyulan alanlar, dekoratif amaçlı kullanılabilen ürünler ve makine üretimidir. Bunun yanı sıra oval ve elips profiller de çeşitlerinin arasında yer almaktadır. Oval profiller; otomotiv endüstrisinde, mobilya sektöründe, beyaz eşya sektöründe, sanayide ve inşaat endüstrisinde kullanıma uygunken elips profiller;  mobilya parçalarında, sütunlar ve direkler gibi özel alanlarda, kapı kollarında , sokak işaretlerş ve aydınlatma direklerinde, korkuluklarda, bagaj raflarında sıkça kullanılmaktadır. Profil çeşitlerinden biri olan boyalı profiller, standart siyah profillerin astar ile boyanmış halidir. Kullanım alanları ise; inşaat endüstrisi, otel inşaatı, dıç cephe mantolama, çatı yapımı, raf ve depolama sistemleridir. Son olarak özel şekilli profiller, birçok forma sahip olma özelliği ile çoğu sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunlar; mobilya sektörü, mimarlık projeleri, köprüler ve otomotiv sektörüdür.

Çelik Profil Çeşitleri ve Ölçülerinde Karaca Metal Ayrıcalığı

Karaca Metal, ürünlerinin her birini profesyonel ekibi ile yüksek kalite standartlarında üretmektedir. Çelik profil çeşitleri ve ölçüleri söz konusu olduğunda, sektöre özel ve ihtiyaç duyulan ölçülerde üretimi ile %100 memnuniyet sağlamaktadır. Profil çeşitlerinin paslanmaz özelliği sayesinde dayanıklılığı beraberinde getirerek uzun yıllar kullanımı garanti etmektedir. Hızlı teslimat, yüksek kalite ve uygun fiyat stratejisiyle rakiplerinin arasından sıyrılarak bir adım öne geçmektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon