Beton Hasır Ölçüleri ve Çeşitleri

Beton hasır modelleri yapısal olmayan çatlaklar için tasarlanmaktadır. Aşırı ağırlığın bulunmadığı ufak projelerde beton hasırlar kullanılmaktadır. Beton hasırlar binanın ağırlığının aksine beton plakalardaki hareketliliği kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Beton hasır ölçüleri ve çeşitleri kişiye özel olarak belirlenebilmektedir.

Bu tür hasırlar esas olarak yeni inşaatlarda dökülen betonun gerilme direncini güçlendirebilmek için kullanılmaktadır. Yüksek mukavemetli olan betonlar sıkıştırılamazlar ancak düşük gerilme mukavemeti betonun kolay bir şekilde ayrılabilmesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple, soğuk havalarda çatlaklarda su donacağı zaman kolay bir şekilde çatlar ve dağılır. Durumun önlenebilmesi için profesyonel çalışmalarda beton hasırlara yer verilmektedir. 

Beton Hasırlar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Beton hasırlar ızgara benzeri olan desenlerde birbirine kaynaklanmış bir dizi çelik telden oluşmaktadır. Çelik tellerin bir araya getirilmesi betonu güçlendirmek ve işlevsel bir hale getirmek için önemlidir. Amaçlara bağlı olarak beton hasırlar farklı boyutlarda ve ızgara desenlerinde üretilebilmektedir. Beton hasır firmaları arasında bulunan Karaca Metal’i tercih ederek sizler de geniş ürün yelpazesinden yararlanabilir ve ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretilebilmesini sağlayabilirsiniz.

Çatlama olasılığını en aza indiren ürünlerden olan beton hasırlar, betonu bir arada tutabilmek için gereken desteği ve ilave gerginliği sağlayabilmektedir. Beton hasırların fiyatları seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

Maliyeti düşük olan beton hasırları, bir betonun onarılmasından veya kaldırılmasından daha az maliyetli olduğu için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Benzersiz özellikleriyle dikkat çeken ve işlevsel yapılarıyla ön plana çıkan beton hasırları çok yönlü ürünler arasında bulunmaktadır. Otoyol inşaatlarında da kullanılan beton hasırlar bahçe ve korkuluklarda da en fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
Çit hasır modelleri endüstriyel ortamlarda da en sık tercih edilen hasır modelleri arasında yer almaktadır. Yüksek performansı ile ilgi çeke...
Çelik hasırlar S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilerek nervürlenerek üretilen yüksek dayanım gücüne sahip olan ve genellikle inşaa...
1984 senesinde Şükrü Karaca tarafından kurulan Karaca Metal; 2005 yılına kadar, Bayrampaşa’da 70 metrekare alanda faaliyet gösterir. İş pota...
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İstanbul
Telefon