Profil Çeşitleri ve Ölçüleri

Her sektörde farlılık gösteren profil çeşitleri ve ölçüleri, kullanım alanlarına göre üretimde yer almaktadır. Bu çeşitler kare profil, dikdörtgen profil özel şekilli profiller, elips profiller, oval profiller, galnavizli profiller ve boyalı profillerden oluşmaktadır. Profil ölçüleri, üretim aşamasında kullanılacak çeşitlerin boyutu ve ağırlıklarını ele almaktadır. Karaca Metal,  demir çelik sektörü bazında kaliteli üretim ve paslanmaz ürünleriyle rakiplerinden sıyrılarak fark yaratmaya devam etmekte. 

Hangi Profiller Nerelerde Kullanılmaktadır?

Profil çeşitlerinden biri olan paslanmaz çelik kare profiller;  uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Güvenlik ızgaralarında,  mobilya ve nakliye sektörüyle birlikte, genel imalat ürünlerinde de kullanılmaktadır. Karaca Metal, yüksek kalitedeki kare profil ürünlerini eşsiz hizmet politikasıyla sizlere sunmaya devam ediyor.  Sizler için özel boyutlarda hazırlanan kare profil ürünleri, Karaca Metal farkıyla ortaya çıkıyor. Diktörtgen profiller, mobilya sektöründe, otomotiv sektöründe ve nakliye sektöründe kullanılmaktadır. Kaynak özelliği ile oldukça kaliteli bir profil çeşididir. Paslanmaya karşı kalitesini arttırmak için, üretilen ürünün galnvanizle işlem yapılması ve boyanması gerektiği önerilmektedir. Diktörtgen profillerde Karaca Metal ailesi olarak, ürünlerimizin hızlı teslimatı söz konusu olduğunda stoklardan yararlanmaktayız. Stoklarda bulunmayan boyutlar için en kısa sürede en hızlı teslimatla sizlere hizmet veriyoruz.  Bu profiller, düz yüzeylerin birleştirilmesi açısından kolaylık sağlamakta. Özel şekilli profil ihtiyacınızda da Karaca Metal olarak, ürünlerimizi sizlere yüksek kalite standartlarında ulaştırmaktayız. Bu yapıda profil çeşitleri, özel metal gerekliliği söz konusu olan alanlarda kullanılmaktadır. Konut ve ticari inşaat seköründe oldukça önemli bir role sahiptir.

Elips profiller, denizcilik ve mimari alanında kullanılmakla beraber,yumuşak yapısı özelliği yönünden tercih edilmektedir.Elips profilin şekli bükülmelere karşı daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.  Bu profiller, Karaca Metal farkı ile yüksek standart üretim bazında sizlere sunuluyor. Galnazivli profiller ise standart proillere galnazivleme işlemi uygulanılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada amaç, paslanmayı önlemek üzerine kurulmuştur.  Farklı ebat ve boyutlarıyla Karaca Metal farkı ile sizlerle buluşuyor. Boyalı profiller, kiremit rengi ve kırmızı renkte astara sahiptirler. Siyah astardaki profilin boyanması ile ortaya çıkmaktadır. İmalat sektöründeki üretimlerde tercih edilmektedir.Çatı yapımında önemli rol oynayan bir profildir.

Neden Karaca Metal?

Karaca Metal’de tercih ettiğiniz ürünler kullanım açısından uzun ömürlülüğü garanti eder. Yüksek kalite standartlarında ve rakiplerinin üzerine çıkan hızlı üretimimizle sizlere hizmet vermeyi amaç ediniyoruz.  Karaca Metal, kullanım alanınıza göre değişen profil çeşitleri ve ölçüleri bazında, yapısal özelliklerinin kalitesi ile sizlere en kusursuz şekilde hizmet sunmaya devam ediyor.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon