Transmisyon Çeliği Çekme Dayanımı

Soğuk çekilen düşük karbonlu yuvarlak çelikler transmisyon çeliği ya da transmisyon mili olarak adlandırılmaktadır. Soğuk çekilen veya haddelenmiş olan malzemede hassas bir yüzey gerekmiyorsa malzeme yüzeyinin işlenmeden de kullanılması mümkün olabilmektedir. Bu tür çekmenin bir diğer avantajı ise talaşın kolay kırılabilmesini sağladığı için işlenebilirlik oranlarının yükseltilmesidir.

Yüksek oranlardaki ezme uygulanması durumunda malzemeye yumuşatma tavlaması uygulanması da gerekmektedir. Transmisyon çeliği çekme dayanımı seçeceğiniz modelin teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Transmisyon çelikleri düşük karbon içerikleri sayesinde yüksek kaynak kabiliyetine de sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı kaynak işlemi uygulanan makine, otomotiv parçaları, miller gibi pek çok parçada da kullanımı kolaylaşmaktadır.

Transmisyon Çeliği Hangi Alanlarda Kullanılır?

Talaş kırılmasında otomat çeliği seviyesinde yüksek performans gösteremediği için işlem süreleri uzayabilmektedir. Transmisyon çelikleri inşaat, makine imalatı, otomotiv, beyaz eşya sektörü ve savunma sanayisinde de kullanılabilmektedir. Pek çok farklı sektörde tercih sebebi olan transmisyon çeliklerinin boyutları sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenebilmektedir.

Soğuk çekme işlemi sayesinde ısıl işleme gerek kalmadan malzemenin akma ve çekme mukavemetinin arttırılması hedeflenmektedir. Sıcak haddelenen sacın sadece inceltilerek mekanik özelliklerinin geliştirilmesi gerektiği zaman çekme yerine oda sıcaklığında haddeleme uygulanabilmektedir. Bu malzemeler de soğuk haddelenmiş çelik olarak adlandırılmaktadır.

Transmisyon çeliği fiyatları ürünlerin marka, model ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak ürünler arasında herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek modeller yer almaktadır. Her biri farklı kullanım alanına sahip olan bu ürünler arasından seçim yaparken marka tercihinize de dikkat etmelisiniz. Güvenilir olmayan ve müşterileri tarafından olumlu geri dönüş almayan firmalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Düşük karbon seviyeleri ile dikkat çeken ürünler sayesinde çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon