Dkp Sac ile Galvanizli Sac Arasındaki Fark

Dkp Sac, sıcak haddelenmiş yassı çeliğe ısıl işlem uygulanması ile elde edilen ürünlerdir.  Şekilleri rulo ve sac olarak iki kategoriden oluşmaktadır. Bununn sebebi kullanım alanlarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Dkp sacların kalınlığı 0,25 -2,00 mm arasında değişiklik göstermektedir.

Galvanizli Sac ise iki tarafı çinko kaplı karbon çelik ürünlerdir. Dkp Sac ile Galvanizli Sac arasındaki fark tamamen çelik yapısından kaynaklanmaktadır. Dkp saclarda çeliğe ısıl işlem uygulanırken, galvanizli olanlarda sıcak daldırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Sıcak daldırma galvaniz, 460 derece sıcaklıkta eritilen ve çinko banyosundan geçirilen demir veya çeliğin, çinko tabakası ile kaplanması işlemidir. Dkp Sac ile Galvanizli Sac arasındaki fark tam olarak budur.  Galvanizli saclar, pas direncinin gerekli olduğu durumlarda sıkça kullanılmaktadır. Dayanıklı yapısı, çevre dostu oluşu, hafif ve yüksek mukavemetli olması yönü en belirgin özelliklerindendir.

Dkp Sac Ve Galvanizli Sacın Kullanım Alanları

Galvanizli sac, bütün sac çeşitlerinin bünyesinde olmakla beraber otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.  Aynı zamanda gerekli olduğunda havalandırma sistemlerindeki HVAC sistemlerinde de tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra elektrik kutularında  ve prefabrik yapılarda kullanım alanı oldukça geniştir. Galvanizli saclar, uygun koşullar mevcut olduğunda çatı ürünü olarak da kullanılmakla beraber çocuk oyun alanı ekipmanlarının üretiminde de sıkça tercih edilmektedir.

Dkp saclar kullanım alanı bazında oldukça geniş bir konumda yer alıyor.  Otomotiv sektörü, dayanıklı ev aletlerinin üretiminde, derinlemesine eğirme gerektiren parça imalatlarında ve yüksek dayanıklılık gerektiren endüstriler gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, besin değeri kaybına sebebiyet vermeyen mutfak araç gereçlerinde, beyaz eşya üretiminde ve ofis mobilyalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım alanı odağında  Dkp Sac ile Galvanizli Sac arasındaki fark ortaya çıkmaktadır.

Saclarda Karaca Metal Ayrıcalığı

Karaca Mtal, sac ürünlerinde dilediğiniz ölçü ve ebatlarda üretim gerçekleştirmektedir. Yüksek kalite odağında dayanıklı ürünlere imza atarak, her ihtiyacınıza yanıt bulmaktadır. Verilen siparişlerin tam zamanında teslimatını gerçekleştirmektedir. Müşteri odaklı ürün süreci ve tasarım çözümleri ile rakiplerinin arasından sıyrılarak bir adım öne geçmektedir

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon