Hasır Tel Çit Nedir?

Endüstriyel alanlardan mimariye, tarım alanlarından parklara kadar birçok farklı alanda hasır tel çit kullanımı söz konusu olur. Her zaman insanlar bu ürünleri tanıyıp kullanılıyor olsalar da hasır tel çit nedir sorunun yanıtını vermekte ciddi zorluk yaşarlar.

İnce çelik demirlerin birbirlerine dik bir konumda tutulup küçük bir noktadan kaynaklanması ile elde edilen ürünler çelik hasır olarak isimlendirilmektedir. Hasır tel çit de bir çeşit çelik hasırdır. Göz aralıkları dikdörtgen yapılı olduğundan dayanım yönünden yapıya katkıları oldukça farklı olabilir. Bunun hesabı zor olduğundan daha çok mimari amaçlı kullanılan bir üründür.

Demir çeşitlerinin tamamında kaliteli ürünleri firmalar ile buluşturan Karaca Metal hasır tel çitlerde de önemli üreticilerden bir tanesidir.

Hasır Tel Çit Kullanımın Avantajları Nelerdir?

İnşaat sektöründe çelik hasır tel kullanımı her geçen gün artış gösterir. Bu artışın en büyük sebebi ürünlerin kullanıcılara sunduğu avantajlardır.

Hasır teller her zaman çok ekonomik ürünlerdir. Kullanılan ince demirler yüksek bir ağırlığa sahip olmadığından maliyet yönünden oldukça uygundurlar. Doğru bir şekilde tasarlanması uygun fiyata yüksek dayanım elde edilmesini sağlar.

Zamandan kazanç sağlayan ürünlerden bir tanesidir. Normal şartlarda ince çeliklerle geçilmesi istenen bir alanda yapılacak işlemler çok uzun sürer. Ancak önceden hazırlanmış olan çelik hasırlar direkt olarak yerine konarak montaj işlemleri gerçekleştirilir.

Aşınmaya karşı son derece dayanıklı bir malzemedir. Kullanım aşamasında ya da öncesindeki depolama aşamasında herhangi bir aşınma ya da deformasyon sorunu yaşanmaz. Haşere ya da böcek barındıran bir malzeme olmadığından bunlardan da zarar görmemektedir.

Yangına karşı en iyi koruyuculardan bir tanesidir. Kullanılan tel çit ile birlikte malzemelerin hızla yanması engellenir ve yangın çok daha rahat bir şekilde kontrol altına alınır.

Hasır Tel Çit Nerelerde Kullanılır?

Geniş alanların betonla geçileceği durumlarda hasır teller en doğru araçlar olacaktır. Kalınlığı yüksek olmayan bir beton dökümü söz konusu ise hasır demirler yaşanabilecek olan çatlama ya da kırılma sorunlarının önüne geçecektir. Bu sebeple de yollarda, saha betonlarında ya da istinat duvarlarında kullanımı oldukça sık görülür.

Tarım alanları için de muhteşem ürünlerdir. Tarım alanlarının etrafının örülmesi de bu tel çitler ile gerçekleştirilir. Tarım alanlarının ihtiyaç duyduğu havayı, rüzgârı ve güneşi kesmez. Ancak insanların ya da istenmeyen hayvanların girişini başarıyla engelleyen ürünlerden bir tanesidir. Ayrıca parklarda da sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir

Hasır Tel Çitlerde Karaca Metal Kalitesi

Demir üretiminde her zaman söz sahibi olan Karaca Metal hasır tel çit üretim ve satış işlemlerinde de varlığını hissettirmeye devam eder. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde istediğiniz özelliklerde tel çit siparişlerinizi verebilirsiniz. Toplam ebatları ya da göz aralıklarında değişiklik talepleriniz kısa süre içerisinde değerlendirilip üretim işlemlerine başlanacaktır.

Firmamızda çelik tel fiyatları sektöre göre her zaman uygun seviyelerde seyreder. Bunun sebebi firmamızın üretici kimliğidir. Üretimden direkt olarak satışları gerçekleştiren firmamız çok uygun fiyatlarla satım işlemlerini tamamlar.

Her zaman belirlenen tarih ve saatlerde teslimat işlemleri gerçekleşecektir. Zamanın inşaat sektöründe ne kadar önemli olduğunu bilen firmamız bu konularda herhangi bir aksaklık yaşanmadan ürünleri teslim eder.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon