Siyah Sac Nedir?

Siyah saclar döküm işlemiyle üretilen dikdörtgen kesitli yarı ürünün belirli sıcaklığa kadar ısıtılması ve hadde işleminden geçirilmesiyle elde edilen yassı çeliklerdir. Siyah sac ürünleri elde edildikten sonra rulo haline çevrilmektedir. Siyah sac üretiminde kullanılan çelikler yeniden kristalleşme sıcaklığının üstünde olacağı için kolay bir şekilde şekillendirilebilmektedir. Bu sebeple, çeliğin daha büyük boyutlarda üretilmesi de mümkün olabilmektedir.

Genel olarak işlem sırasında herhangi bir gecikme olmadan üretilebilen normal saclardan daha ucuzdur. Sac soğuduğu zaman hafifçe büzüldüğü için boyutunu ve şeklini kontrol etmek standart saclara göre biraz daha zordur.

Siyah Saclar Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Siyah saclar, demiryolu rayları, iş makinelerinin imalatı, çelik kasa üretimi, gemi ve tersanelerde kullanılabilmektedir. Kesin şekil ve toleransın gerekli olmadığı durumlarda da siyah saclara yer verilmektedir.

Siyah sac modelleri kaynaklanabilir çelik olduğu için inşaat makinelerinin ve iş makinelerinin imalatında da kullanılmaktadır. Siyah sac ölçüleri ürünlerin türüne ve kişilerin isteklerine göre farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Sac ağırlıkları da yine aynı detaylara göre farklı şekilde belirlenmektedir.

Yüksek mukavemet özelliği olan siyah saclar genel inşa levhalarında kullanılabilmektedir. Gemi yapımına uygun mukavemete de sahip olan siyah saclar tersanelerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Siyah saclar arasından seçim yapacağınız zaman kullanım alanlarınızı göz önünde bulundurmanız ve firma seçimlerine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Güvenilir firmalar tarafından satın alacağınız ürünlerinizi uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde üretilen siyah saclar darbelere ve çizilmelere karşı da dayanıklıdır. İşlevsel yapısıyla dikkat çeken siyah saclar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz Karaca Metal ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon