Köşebent Neden Takılır?

Demir ve çelik alanında her zaman tercih edilen köşebent demir ürünlerinin birbirinden farklı sektörlerde önemli parça olarak kullanımı bulunmaktadır. Köşebent demirler, yapı sanayi alanında çok tercih edilen, en çok kullanılan ürünler arasında başta gelmektedir. Birbirinden farklı projelerde kullanıma uygun bir ürün olması, dayanıklı ve mukavemet değeri yüksek olması sayesinde tercihi çoğu zaman yapılmaktadır. 

Birçok kullanım alanları olmasıyla beraber L şekilli üretimi, birbirinden farklı ölçülerde üretilebilir olması sayesinde çok kullanışlıdır. Köşebent demirler binaların kolon kiriş gibi merkez alanlarında kullanılır, çelik konstrüksiyon alanlarında tercih edilir. Elbette bununla beraber birçok alanlarda da yine tercih edilen önemli bir ürün olarak bilinir.

Köşebent demirlerinde standart bir ölçü bulunmamaktadır. Özellikle üretimi yapılan standart ölçüler bulunsa da bunların dışında da her projeye uygun ölçüler temel baz alınarak müşteri talepleri uygulanır. Bu şekilde müşteri ihtiyaçları en uygun şartlarda karşılanır, en iyi üretimle beraber ölçüler değerlendirilerek uygun bir üretim süreci başlatılır. Aynı zamanda projelere uygun olarak köşebent demirlerin hangi değerlerde ölçülendirilmesi olacaksa, bu gibi konularda ölçüler netleştirilmiş olması ve buna göre tercihlerin yapılması gerektiği de bilinmelidir.

Köşebent Üretimi ve Ölçüleri 

Kullanılan alanların ve kullanım hatlarına göre birçok açıdan daha düzgün şekilde kullanım imkânı sağlayan köşebent üretimlerinde malzeme kalitesi önemlidir ve her zaman için ön plandadır. Köşebent demirler ile doğru malzeme kullanımı sağlandığında, nemli ya da rutubetli ortamlar hariç olmak üzere pas durumundan da kurtulabilirsiniz. 

Eşitkenar ve çeşitkenar köşebent üretimleri yapılmaktadır. Ölçüler tamamen projelendirmeye göre değişkenlik gösterir. İki ucu eşit olarak üretilmiş olan birçok köşebent ölçüleri bulunur. Burada kalite standardını ve uzun süre dayanıklı kullanımı sağlamak önemli bir aşamadır. Bu noktada çeşitkenar köşebent boyu ve eşitkenar köşebentler için istediğiniz boyutlar neler ise Karaca Metal olarak bize iletebilir, bildirebilirsiniz. Bu şekilde sizlere sunacağımız en iyi fiyat teklifleriyle beraber isteklerinize uygun şekilde siz de metal köşebentlerden faydalanabilirsiniz.

Köşebent Neden Takılır?

Birbirinden farklı köşebent kullanım alanı bulunmasıyla beraber, köşebent neden takılır? Sorusu için, birçok köşebent modelleri bulunduğu için birçok sebep yazılmaktadır. Bunlardan birincisi duvarların her türlü dışarıdan alacağı darbe ya da hasarlara karşı koruma noktasında sağlıklı bir koruma sağlaması için köşebent kullanılır. Duvar köşelerinin düzgün olması için, alçı sıvaların en düz şekilde yapılması için tercih edilmektedir.

Ayrıca alçı köşebenti olarak bilinen köşebent demirler çoğu zaman merkezlere takıldığı için buralarda oluşacak aksilik, darbe, döküntü ya da benzer süreçlerle ilgili sorun yaşanmaması için köşebentler kullanılır.

Ayrıca asma tavanlar ya da alçıpen duvar sistemlerinde de yine köşebent kullanımları yaygın şekilde kullanılmaktadır. Galvanizli açtan üretilmesiyle beraber dayanıklılığı en yüksek seviyelerdedir.

Köşebentler Kullanım Alanları

Köşebent kullanımında daha düzgün bir hat, daha dayanıklı ve güçlü bir genel merkeze sahip olmak mümkündür. Bunlarla beraber köşelerdeki düz hatların darbe ya da benzer aksiliklere maruz kalması da önlenir. 

Olası bir çarpma, yaralama ya da benzer köşelerde oluşacak her türlü kırılmaların oluşmaması için köşebent kullanımları sağlanmaktadır. Bunlarla beraber çeşitli raf yapımı gibi alanlarda, yapı alanlarının tamamında destekleyici olması için köşe taraflarda ve inşaat projelerinin birçoğunda köşebentler kullanılmaktadır. İç mimar kişilerin de iç tasarım ürünü olarak tercih ettiği noktada kullanım açık olmasıyla beraber yoğun bir kullanımı bulunmaktadır.

Genel anlamda ise yapısal destek olması açısından köşebent ve çeşitlerinin birçok açıdan kullanıldığı görülmektedir. Bu yapısal desteklerin birçoğu ise doğrudan inşaat alanlarında olmaktadır. İnşaat alanları başta olmak üzere birçok yapı tasarım alanlarında köşebent demirleri kullanılmaktadır.

Karaca Metal Köşebent Fiyatları

Köşebentlerin üretim süreci ve üretim yapıldığı malzemeye göre fiyatlandırmalar da değişmektedir. Bu noktada faydalanacağınız malzeme kalitesi ve kullanım alanlarına göre ihtiyaçlar hangi boyutta ise fiyat farklılıkları da buna göre değişkenlik gösterir. Günümüzde kaliteli malzeme süreci içinde Karaca Metal olarak, sizlere en iyi şekilde hizmet ve bilgi aktarımı sağlamaktayız. 

Ayrıca üretim noktasında isteklerinize uygun, projeleriniz olmak üzere tüm projelerinizde de doğrudan Karaca Metal olarak fiyatlandırmalarda yardımcı oluyoruz. Karaca Metal olarak istediğiniz ebatlarda hazırlayacağımız köşebent sayesinde siz de tüm köşe ve merkezi alanlarda sorun yaşamamak için kullanacağınız ürün köşe profilleridir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon