Köşebent Nerede Kullanılır ?

Köşebent; dik açı olacak şekilde tasarlanan, L şeklini alan ve iki demirin birleştirilmesini sağlayan bir hadde ürünüdür.  Düz karbon çelikten üretilen köşebentler, genellikle imalat için kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kaynaklanması, kesilip biçimlendirilerek yapılan işlenme aşamaları, kolay olma özelliği ile avantajlı bir niteliğe sahiptir. Büyük- küçük her projede kullanım alanı açısından, geniş bir yer edinmektedir.  Peki köşebent nerede kullanılır?

Köşebentlerin kullanım alanı birçok seçeneği ile çeşitlilik göstermektedir. İmalat aşamasında kullanılan köşebentler, paslanmaz ve dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekir. İnşaatların kirişlerinde kullanılan en önemli ürünlerden biridir. Gemi sektöründe sıklıkla tercih edilen köşebentlerin biçimlendirilmesi kolay olduğundan, rahatlıkla işlem görebilmektedir. İhtiyaç duyulan her ölçüde üretimi mevcuttur. Endüstriyel alanda da kullanıma uygun bir üründür. Köşebent, mutfak sektörü ve mimari yapılarda kullanımıyla da önem arz eden bir parçadır. Paslanmaz özelliği ile makinelerin gövde kısımlarında ve temel iskeletlerde kullanılan ürünlerden biridir. Köşebentler, gıda sektörünün en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır.

Köşebentlerde Karaca Metal Ayrıcalığı

Hadde ürün üretiminde rakiplerinin bir adım önüne geçen firmamız, yüksek kalite standartlarında üretilen köşebentleri hızlı teslimat avantajıyla hizmetinize sunmakta. Demir-çelik endüstri ürünleri hizmeti kapsamında güçlü tedarik yapısına sahiptir. Köşebent tedariğinde, uygun fiyat avantajı politikasıyla hareket etmektedir. Kaliteli ve dayanıklı köşebentleri, istenilen ölçü ve ebatlarda üretmektedir. Üretim aşamasında uzman ekibiyle hizmet veren firmamız, ürünlerinde uzun ömürlülüğü garanti etmektedir. Paslanmaz özelliği ve dayanıklılık direnci güçlendirilen köşebentler, ihtiyaç duyulan her sektörde kullanılacak şekilde tasarlanmaktadır.

Köşebent Çeşitleri

Köşelerde bağlantıların destekli bir şekilde sağlanmasını gerçekleştiren, köşeleri daha da güçlü olmasında etkili ürünler köşebent ürünlerdir. Birbirinden farklı çeşitleri bulunan köşebentler, genelde L biçimde üretilen demir çelik ürünü olup, şekli sebebiyle adı da L demir olarak adlandırılmaktadır. Birbirinden farklı ölçüleriyle birlikte demir köşebent çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitlerine bağlı şekilde de birçok niteliklerde faydalanılabilir olarak köşebent ürünlerinin fiyatına göre değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür.

İnşaat sektöründe kullanılan köşebent çeşitleri, yaygın olarak bu ve benzer alanlarda kullanıma sahiptir. Bununla beraber eşit kenar ve çeşitkenar gibi köşebent çeşitlerinden bahsetmek mümkündür. Bu çeşitler, tamamen kullanım alanlarına yönelik hangi köşelerde kullanılacaksa ölçülerinin de buna göre üretilmesi doğrultusunda çeşitlenmektedir. Şekil itibariyle farklı yapıları bulunan, uyum sağlayan köşebent çeşitlerinin günümüzde yaygın şekilde kullanımı inşaat alanlarının neredeyse tamamında mevcuttur.

Köşebentlerde kullanım alanlarının değişkenliğine göre çeşitleri de bulunur. Aynı zamanda üretilen malzeme türüne göre de köşebent çeşitlerinin birbirinden farklı olduğunu söylemek mümkündür. Alüminyum, galvaniz, paslanmaz çelik ya da demir gibi malzemelerden üretilerek hazırlanmaktadır. Kullanım alanlarına göre de bu malzemelerde değişkenlik göstererek kullanım durumları söz konusu olmaktadır.

Buna göre, yapı iskeletleri gibi birbirinden farklı alanlarda tamamen demir ve paslanmaz çelik köşebent modelleri kullanılır. Hangi alanda kullanılacaksa, uygun malzeme türü seçilerek uygun bir biçimde de köşebent çeşidi üretilmektedir. Bu aşamada alana uygun şekilde köşebendin ne kadar ağırlığı olacağına da yine destek olacağı yerle bağlantılı malzeme kalınlığında üretimi bulunur. Sistemi güçlendiren demir köşebentler, makinelerde ve inşaat alanlarında çeşitlerine göre kullanımı da bulunur.

Köşebent çeşitlerinden bir diğeri olan alüminyum köşebentler ise, genelde daha basit alanlarda kullanılması gerektiğinde kullanılan ürünlerdir. Hem malzeme yapısı hem de ebat olarak istenen niteliklerde üretimin yapılabilirliği mümkün olurken, alüminyum malzeme kullanımının daha hafif ve basit alanlarda kullanıldığını söylemek mümkündür.

Birbirinden farklı köşebent çeşitlerinde, pek çok çeşit bulunur. Seçeneklerine dayalı şekilde Karaca Metal’den en iyi fiyatlar ile siz de köşebent çeşitlerine ulaşabilir, projelerinize uygun olarak da tercihlerinizi yapabilirsiniz. Hangilerini ne şekilde tercih etmek isterseniz, buna göre seçimlerinizi yapabilir ve köşebentin de en sağlam şekilde, kaliteli bir biçimde de uygulanabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Fiyatları doğrudan etkileyen köşebent çeşitlerinde, sahip olduğu ölçüler ve nitelikler ile beraber farklılık kazandırılır. Üretimde malzeme kalitesi ve yapısı, fiyatı doğrudan etkileyen bir durum olurken üretimin yapıldığı malzeme kalitesiyle beraber piyasada birbirinden farklı köşebent çeşitlerini de görmek mümkündür. Marka ve model olarak seçimlerinizde Karaca Metal ile birlikte en iyi şekilde faydalanabilir ve seçeneklere bağlı şekilde de tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon