Levha Sac Nerede Kullanılır?

Sıvı çelik malzemelerinin direkt olarak döküm yöntemi sayesinde katılaştırılarak dikdörtgen kesimlerle elde edilen, sıcak olarak haddelenmesi ile ortaya çıkarılan, son aşamada ise ister rulo isterseniz de sac şekline getirilerek hazır halde hizmete sunulabilen yassı çelik modelleridir. 

Sıcak haddelenmiş saclar Türkiye ve dünyada birçok alanda üretimi, yine birçok alanda da kullanımı söz konusu olan ürünlerdir. Genel olarak kullanım alanları bakılmak istendiğinde, gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerin tamamında her geçen gün üretim - tüketim artışı levha sac olarak yüksek olduğuna dair gözlem bulunur. Bunun en büyük nedeni, sanayi alanlarının geliştiği ülkelerde bu ürünlere ihtiyaç da bir o kadar fazladır.

Siyah sac veya levha saclar olarak da bilinen bu sac modelleri, kaliteli bir üretim ile beraber genel yapı çeliklerinin kullanımı araştırıldığında çok fazla kullanım alanı olduğu gözlenmektedir. İnşaat makinelerinin üretimlerinde, iş makinelerine ait imalat işlemlerinde, kara ve demiryollarında ki araçların imalatı gibi alanlarda yoğun bir kullanım söz konusudur. Bu alanlar dışında depo tankı, kazan imalatı, konteyner üretimlerinde de yine görülmektedir. Mutfak eşyaları olarak fırın üretiminde de ya da tencere üretimlerine dair kullanım alanları bulunmaktadır.

Sac özelliklerine bakıldığında ise, levha sac için 1.5 mm - 20.00 mm arasındaki kalınlığa kadar üretimleri bulunur. Dünya piyasasında en çok tercih edilen levha sac modellerinin çok geniş kullanım alanı olması sayesinde, MM cinsinden çok inceden çok kalın çeşitlere kadar üretimi bulunmaktadır. Bu ürünlerin çok sert olması ve mukavemete dayanıklılığının yüksek olduğu bilinir.

Sanayi alanında kullanımı geniş olan, ağır iş makineleri ya da otomotiv sektöründe kullanımı oldukça yaygın olan levha sac ürünlerinde istenen kalınlık, istenen ölçüler müşteri isteği doğrultusunda üretilir. Sert ve büyük imalat fabrikalarında, tamamen imalata - üretime dayalı olan tüm işlemler için sac levha gereklidir ve ihtiyaçtır. Bu nedenle de kullanımı geniş bir yelpazede yüksek oranda istenir ve beklenir.

Emayeye Uygun Kullanımlar

Cam görünümü olan ve bu şekilde katı bir madde elde edilen emaye kaplama üretimleri, günümüzde metal bir zemine eritilmiş camsı malzeme olarak emayelerle beraber günümüzde bu levha sac modellerinin emaye mutfak eşyaları olarak da kullanıldığı gözlenmektedir.

İki ya da çok daha fazla kaplamaya dayalı işlemler yapıldığında klasik; tek kaplama ile yapılan işlemlerde ise modern emaye uygulaması adı verilir. Bir takım kimyasal işlemlerle beraber inorganik oksidik bileşiklerin kullanılmasıyla beraber emaye maddesi kullanılmış olur. Buna göre mutfak dünyasında da sac ölçüleri uygun ölçülerde küçültüldüğünde en iyi şartlarda kullanım durumu söz konusu olmaktadır.

Elbette üretim aşamasında istenilen kalite ve kalınlığını da emayelemeye uygun saclar olarak bildirmek önemlidir. Yapılan üretimlerde hem kalınlık hem de boyut olarak emayelemeye uygun olmaması halinde zorunlu olarak kullanım dışı bir ürün ile karşılaşmamak adına Karaca Metal olarak bizlerle iletişime geçerek üretim aşamasına bağlı olarak isteklerinizi bildirmenizle, isteklerinize en uygun şartlarda levha sac üretimleri sağlanabilir olacaktır.

Levha Sac Üretimlerinde Karaca Metal Kaltesinden Faydalanın

Levha sac üretimleri alanlarında ihtiyacınızın olduğu sektöre en uygun şartlarda hizmetleriniz sağlanabilmektedir. Bu konuda Karaca Metal markamız ile %100 müşteri memnuniyeti ve %100 söz verilen sürede teslimat garantimiz bulunur. Müşteri odaklı ve müşteri memnuniyeti yaklaşımımız sayesinde yapı profil tarafında isteklerinizi karşılıyor, kullanım alanlarına göre çeşitli sektörlerde hizmet sağlayan firmalara dayalı hizmet sağlanmaktadır.

Ürün kalitesinde sağlanan en iyi üretim sayesinde, uzun süreli kullanım imkanı ve doğrudan fabrikadan sizlere üretimin sağlanabilir olması sayesinde de güvenilir, kaliteli ve standartların üstünde bir ürün ile karşılaşma imkanı sağlamaktayız. Otomobil, kargo kamyonları, diğer kamyonlarda, tren vagonu ve lokomotif gibi sert alanlarda levha saclar kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarına göre çeşitli üretimler, özel kalınlıkta levha saclar yapılmaktadır. Evlerle ilgili olarak istenen kullanım alanında ise buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyalarda da levha sac kullanılmaktadır.

Tercih edilen alanlara göre MM olarak çok küçük kalınlıktan büyük kalınlıklara kadar çeşitli üretimler söz konusudur. Metal ve aletlerle ilgili özel kutu üretimlerinde de doğrudan levha saclar kullanıldığı için, geniş bir kullanım alanına sahip bu üretimlerde fabrikadan en iyi ve istediğiniz biçimde üretimler sağlanabilmektedir.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon