Profil Kesim İstanbul

Karaca Metal profil, saç, boru, yapı profilleri, çelik hasır temini konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisidir. Yüksek metrajlı malzeme temini konusunda çok önemli referanslara sahip bulunmaktayız. Malzemelerin ölçülendirilmesi konusunda da müşterilerimize çeşitli hizmetler sunmaktayız.

Lazer Kesim

Metal malzemeleri hassas bir şekilde kesmek için lazer kesim teknolojisinden faydalanılır. Profil kesim İstanbul içi arayışınızda Karaca Metal olarak lazer teknolojisi ile sektörün hizmetindeyiz. Lazer kesim endüstriyel üretimler için tercih edilen bir yöntemdir. Optik aracılığıyla yüksek güç üreten lazerin yönlendirilmesi ile yapılır.

Lazer kesim yapılırken odaklanmış lazer ışını malzemeye yönlendirilerek, eritme işlemi yapılır. Yanan malzeme buharlaşarak veya gaz püskürtülerek ortamdan uzaklaştırılır. Lazer kesiciler boru, profil ve düz malzemeler için kullanılmaktadır.

Metal kesim yapılırken lazerden faydalanırken lazer kaynağından çıkan paralel ışınların çapı 1,5-2,0 mm aralığında olmaktadır. Bu ışınlardan yoğun bir lazer oluşturmak için lens veya ayna yardımı ile odaklanma ve yoğunlaştırma sağlanır.

Karaca Metal ile lazer kesim yapılırken mümkün olan en pürüzsüz yüzeyler elde edilir. Saç metal kesimlerinde odak uzaklığı 38 ile 76 mm arasında olmaktadır. Profil kesim İstanbul arayışlarında lazer kesim ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Plazma Kesim

Lazer kesim yanında plazma kesim hizmeti de vermekteyiz. Plazma kesimde dar bir ağızdan çıkan yüksek hızlı iyonize gaz jeti, yani plazma kullanılır. Plazma, elektrik akımını kesme torcundan iş parçasına iletir. Plazma kesim işleminde güç kaynağı, sabit basınçlı hava ve uygun tipte torc gerekmektedir. Kesim sırasında iyonize gazın sahip olduğu yüksek hız ile sıvılaşan malzeme üflenerek ortamdan uzaklaştırılır. Plazma kesim ile pürüzsüz kolay kesimler gerçekleşmiş olmaktadır.

Plazma kesim tüm iletken metallerde uygulanabilir. Bu sistem ile sadece kesim değil malzeme üzerinde oyuk açma işlemi de yapılabilir.


Son yılarda artan rekabet şartları, firmaları daha çok teknolojik alternatifler üzerinde düşünmeye zorlamaktadır. Plazma kesim ve lazer kesim konularında firmamız ile çok rahat çalışabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin
İlginizi Çekebilir
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Demirciler Sanayi Sitesi B-2 Blok No:64/65 Başakşehir/ İSTANBUL
Telefon